Artykuły

Etykiety na słoiki

Jeśli lubisz domowe przetwory, dżemy, konfitury, musy, sałatki i marynaty, nasza propozycja przypadnie Ci do gustu. W specjalnie przygotowanych plikach pdf czekają różnorodne etykiety na słoiki. Wystarczy je wydrukować, opisać i przykleić, wykorzystując do tego zwykłe mleko. Na dzieci lubiące pomagać w kuchni czeka wesoła etykieta do kolorowania.

Najpierw wybierz plik z etykietami, które najbardziej Ci się podobają. Jeśli chcesz własnoręcznie wpisać nazwę przetworu, kliknij w jedną z pustych naklejek.
Pamiętaj, że musisz dysponować programem otwierającym pliki z rozszerzeniem pdf, aby obejrzeć wersje do wydruku.


agrest arbuz czarna porzeczka czarny bez
czereśnie czerwona porzeczka fasolka szparagowa pusta etykieta
morele ogórki truskawki truskawki i rabarbar
agrest arbuz czarna porzeczka czarny bez czeresnie czerwona porzeczka fasolka szparagowa posta etykieta morele ogórki kolorowanka
kuchareczka kuhareczka znaczki znaczki znaczki

1. Drukowanie:
Etykiety wydrukuj na zwykłej domowej drukarce. Pamiętaj o zaznaczeniu opcji dopasowania wydruku do rozmiaru kartki.

2. Wycinanie:
Etykiety wytnij wzdłuż zewnętrznych konturów. Nie musisz ciąć na konturze, ale dla lepszego efektu końcowego zachowaj kształt etykiety.

3. Opisywanie:
Etykiety możesz opisywać przed wycinaniem, po wycięciu lub dopiero po naklejeniu na słoiki.

4. Mocowanie
Etykietę przyklej do słoika przy pomocy mleka. Słoik powinien być zapasteryzowany lub szczelnie zakręcony tuż po wypełnieniu gorącym przetworem, a następnie całkiem wystudzony.
Mleko wylej na spodek lub miseczkę. Delikatnie maczaj tył etykiety w mleku, możesz też używać pędzla. Przyłóż etykietę do słoika i przyklej, delikatnie głaszcząc czystą ściereczką lub suchym miękkim pędzlem. W ten sposób usuniesz wszelkie nierówności.
Uważaj, aby w etykietę nie wsiąkło zbyt dużo mleka, przemoczona może się rozmazać lub przedziurawić.

5. Usuwanie
Etykiety łatwo zmywa się wodą, jednak po wyschnięciu nie odchodzą od słoika i przy zwyczajnym użytkowaniu nie ulegają uszkodzeniu.

Artykuł udostępniony przez:

Wkn
Przejdź do pełnej wersji serwisu