Artykuły
  • Polecany

Jak zrobić choinkę sznurkową z aniołkiem na czubku

W tym roku królują szarości. Dostosowałam się i zrobiłam komplet czterech choineczek ze sznurka konopnego. Jednak Boże Narodzenie to feeria kiczu, dlatego na czubek każdej eleganckiej choineczki trafił... szklany aniołek trzymający kolorową gwiazdkę. Może przyniesie mi w końcu gwiazdkę z nieba... chciałabym.

Jeśli spodobały Wam się choineczki i chcecie zrobić podobne, będziecie potrzebować:

- stożka styropianowego o wysokości ok. 17-20 cm
- małego szklanego aniołka, którego można nasadzić na czubek choinki (jeśli nie uda się go kupić, warto sięgnąć po inne ozdoby do przyklejenia: drewniane gwiazdki, gwiazdki anyżu, itp.)
- konopnego sznurka (nie powinien być zbyt cienki, ponieważ owijanie choineczki może okazać się zbyt czasochłonne)
- białej koronkowej taśmy o szerokości od 1 do 2,5 cm
- drobnych cekinów
- pistoletu klejowego

Opis wykonania:

Na podstawę styropianowego stożka wyciśnij nieco rozgrzanego silikonowego kleju, umocuj sznurek. Stopniowo wyciskaj niewielkie ilości kleju, cienkie pasma i przyklejaj do niego sznurek, owijając go od podstawy do czubka stożka. Klej nie powinien wyciekać poza sznurek, wystarczy symboliczna ilość. Również na klej z pistoletu przyklej koronkę oraz cekiny. Na czubek nałóż aniołka i gotowe. 

Choineczki są prześliczne, jednocześnie ascetyczne i ozdobne, eleganckie i wesołe. Świetnie nadają się na dekorację komody, kominka czy parapetu. Najlepiej prezentują się w większej grupie, o ile starczy Wam cierpliwości, żeby je zrobić.

Artykuł udostępniony przez:

Wkn
Przejdź do pełnej wersji serwisu