Artykuły

Naturalne sposoby na meteoropatię

Gdy pogoda za oknem zmienia się ze słonecznej w deszczową, z deszczowej w mroźną, a ciśnienie skacze to w górę, to w dół, z minuty na minutę czujesz się gorzej. Trudno ci się skoncentrować, jesteś ospała, rozdrażniona, a do tego boli cię głowa. Na szczęście te dolegliwości możesz złagodzić prostymi sposobami. Oto one.

Na pobudzenie
Filiżankę napełnij do 1/3 wysokości liśćmi yerba mate (kupisz w sklepie zielarskim) i zalej do pełna gorącą (ale nie wrzącą) wodą. Parz 3 minuty. Przecedź. Pij do 5 filiżanek dziennie.
U W A G A !  Te same liście yerba mate możesz zaparzać nawet 7 razy !

By zmniejszyć` ból głowy
Dwie krople olejku miętowego rozetrzyj w dłoniach i wmasuj w skronie. Zabieg powtarzaj kilka razy dziennie.

Na koncentrację
Do miseczki wlej 3 łyżki gorącej wody i dodaj po 4 krople olejku lawendowego, miętowego oraz cytrynowego. Miseczkę postaw w ciepłym miejscu (najlepiej na kaloryferze) w pomieszczeniu, w którym przebywasz.

Gdy czujesz się rozdrażniona
Do szklanki wsyp po łyżeczce szyszek chmielu i ziela dziurawca. Zioła zalej filiżanką wrzątku i parz pod przykryciem około 10 minut. Przecedź. Pij 2-3 razy dziennie po filiżance naparu.

Z meteoropatii nie można się skutecznie wyleczyć, ale można zmniejszyć swą nadwrażliwość na pogodę, hartując się i prowadząc tak zwany higieniczny tryb życia. Można też walczyć z objawami meteoropatii. Jeśli są wynikiem zmian temperatury, to wtedy powinno się zastosować ciepłe okłady, ubranie chroniące przed wilgocią, a nawet założenie opaski na bolący staw. Na złagodzenie skutków oddziaływania aury pomogą masaże lub właściwe odżywianie. Masaż poprawia ukrwienie i przemianę materii. Równie ważna jest lekkostrawna i pełnowartościowa dieta, bogata w beta-karoten, witaminy C, E i B oraz mikroelementy. Trzeba jeść dużo owoców i warzyw, ryby i drób. Przy gwałtownych zmianach pogody należy unikać kawy i mocnej herbaty, tłustych mięs i serów. Należy dużo pić, trochę więcej solić, żeby podnieść ciśnienie krwi. Gdy nadciąga niż, warto wypić kawę z mlekiem i cukrem, zjeść niewielki kawałek gorzkiej czekolady. Przy wyżu trzeba sięgnąć raczej po zielone warzywa, rośliny strączkowe, ryby, banany, suszone figi, ale tym razem trzeba unikać soli. A jeśli wieje silny wiatr, wtedy trzeba mocniej słodzić słabą kawę lub herbatę. Pić soki owocowe, nieco bardziej niż zwykle solić potrawy i znów można pozwolić sobie na gorzką czekoladę.
Właśnie na dolegliwości związane ze zmianą pogody warto brać leki homeopatyczne. Są na te dolegliwości takie specjalne zestawy. Depresję łagodzi dziurawiec, bóle stawów - skrzyp. Takim doskonałym środkiem przeciwreumatycznym i przeciwzapalnym jest też złoto pustynne zwane "diabelskim szponem" (Harpagophytum procumbens). Bardzo dobrze łagodzi obrzęki, zmniejsza sztywność stawów, odtruwa organizm, poprawia jego odporność.

Artykuł udostępniony przez:

Lea2
Przejdź do pełnej wersji serwisu