Artykuły
  • Polecany

Zawsze zdejmuj skórkę z biszkopta, wykorzystasz ją do...

Najwyższy czas przestać machać lekceważąco ręką, gdy ktoś radzi Wam zdejmować skórkę z biszkopta, który chcecie przykryć masą. Warstwowe ciasta biszkoptowe mają nie tylko bardziej estetyczny wygląd, ale przede wszystkim nie rozwarstwiają się, gdy trafią na talerzyki gości.

Zdejmowanie skórki nie jest ani czasochłonne, ani kłopotliwe, nie jest też marnotrawstwem. Biszkoptową skórkę wystarczy po odcięciu przełożyć do miseczki i ususzyć. Potem pokruszyć ją, aby powstała słodka bułka tarta, którą można wysypać blaszkę czekającą na pieczenie kolejnego ciasta. Jeśli w domu są dzieci, możliwe że skórka nie doczeka się nowej funkcji. Maluchy chętnie sięgają po słodkie okrawki, do zjedzenia których nie trzeba używać widelczyka.

A jak najlepiej usuwać biszkoptową skórkę? Najłatwiej odchodzi od ciasta upieczonego poprzedniego dnia. Wystarczy lekko podważać ją nożem i odrywać po kawałku. Jeśli mocno przylega, odcinamy ją długim ostrym nożem, starając się, aby plaster był jak najcieńszy. Dobrym pomysłem jest też podzielenie biszkoptu na pół i ułożenie wierzchniej warstwy na spodzie ciasta, skórką do dołu.

Artykuł udostępniony przez:

Wkn
Przejdź do pełnej wersji serwisu