Komentarze do artykułu

Skomentuj Wróć do artykułu "Dobroczynna moc płatków owsianych"

sikora (2013-02-16 07:47)

Płatki owsiane jem prawie codzienne od dwóch lat. Rzadziej latem, kiedy są pomidory, ogórki ... Robię je podobnie jak podały moje poprzedniczki: z żurawiną, suszonymi śliwkami, orzechami, domowymym dżemem, orzechami, jabłkiem, cynamonem. Co mam lub na co mam ochotę.

Uwielbiam takie śniadanie. Czuję się po nim najedzona, ale lekka i trrzyma mnie kilka godzin.

Owsianka pomogła mi w diecie. Schudłam 10 kilogramów.

Ale.... ostatnio zbadałam cholesterol i .... 249. Mimo zdrowego odżywiania i uprawiania sportu i owsianki, która obniża poziom cholesterolu.  :(

megi65 (2012-09-19 04:20)

Czytam wasze opinie moje Drogie i widzę ,że  przede mna długa droga . Nie zachwycam się owsianką , jakoś nie pasuje mi na śniadanie . Oczywiście nie podważam walorów zdrowotnych . Obecnie przez jakiś czas wcinam , ale daleka jestem od zakochania się , no może , może z upływem czasu

dedesek (2012-09-18 19:48)

Płatki owsiane są podstawą mojego śniadania.
Dzięki temu udało mi się zmniejszyć poziom cholesterolu u cukru we krwi.

Oczywiście płatki nie gotowane, a zalewane ciepłą wodą, odstawine na noc.

Tutaj podaję skład mojego śniadania .
Jem je praktycznie codzienne, a ostatnio chodzą mi po glowie pomysły na jego urozmaicenie.


Ciekawy przepis na ciasteka. Zastanawiam się, czy byłyby dobrą alternatywą na drugie śniadanie do pracy.

alinca (2012-09-18 14:11)

Dzisiaj placek z płatkami, a jutro surówka piękności:)

Pasqd (2012-05-17 14:48)

Witam :) Uważam płatki owsiane za znakomite danie i jem je na śniedanie od kilku lat z dodatkami (przepis podam niżej), ale nigdy w życiu bym nie polecił robić ich na mleku i w ogóle spożywać mleko, które jest przyczyną wielu dolegliwości. Radzę się zapoznać z wiadomościami na temat mleka wpisując w google "cała prawda o mleku".

Przepis na śniadanie:
Gotuję w wodzie pokrojony drobno kawałek korzenia imbiru oraz pokrojoną na kawałki połówkę jabłka. Gdy woda wrze dodaję dużą łyżkę siemienia lnianego, a za moment około 100 gramów płatków. Wody daję tyle, że ostatecznie płatki wciągną ją w całości czyli około 250 ml.
W trakcie gotowania płatków wsypuję na talerz po około 10 gramów pestek dyni, rodzynek, żurawiny, sezamu i słonecznika, a na to wszystko pół łyżeczki cynamonu.
Ugotowane płatki mieszam z zawartością talerza i dodaję na koniec łyżkę miodu - smacznego :)

kuchniahanny (2012-03-06 12:41)

Jestem na diecie i szukałam przepisu na owsiankę, a tu też jest fajny przepis na ciastka owsiane!

ula53 (2012-01-29 16:43)

 No to zdecydujcie sie, raz platki owsiane gotowac,raz NIE gotowac bo traca WSZYSTKIE wartosci.

Osobiscie NIE gotuje !!!!!  Namakaja  po to tylko by zmekly. Sa rzeczywiscie zewnetrznie i wewnetrznie swietne !!!

Margherita (2010-02-02 22:39)

Witam :) Znam jeszcze jeden przepis z otrębami :

PLACKI OTRĘBOWE DUKANA:

 2 łyżki otrębów owsianych
 1 łyżka otrębów pszennych
 1 jajko
 1 łyżka jogurtu naturalnego

Wszystko ze sobą mieszamy, a następnie smażymy na patelni placuszki. Z podanej porcji wychodzą dwa placuszki - idealna porcja "na raz" dla jednej osoby :) Można jeść je na ciepło jak i na zimno. Podawać z jogurtem, owocami, z mięskiem lub warzywkami...albo same... kto jak woli :)

Pozdrawiam :)

crisen (2009-08-20 20:28)

Dziękuję za ciekawy artykuł . Uwielbiam owsiankę . Dawniej pamiętam jak mama robiła co dzień na śniadanko . Nigdy się nie znudziła i do dziś ją lubię. Pozdrawiam .

kordaszka (2009-08-20 14:18)

Owsianka plus otęby pszenne lub owsiane to moje codzienne śniadanko - płatki gotowane króciutko na chudym mleku z dodatkiem rodzynek i suszonych śliwek, czasem zamiast śliwek wkrawam banana, pycha również z jabłkiem i cynamonem... Całe moje życie nie piłam mleka (jedynie kwaśne i  takie prosto od krówki, ale od kilku lat już nie mam do takiego dostępu)  i nie jadałam zup mlecznych - dopóki nie spróbowałam owsianki - teraz to dla mnie najsmaczniejsze śniadanko i jakie zdrowe.... gorąco wszystkim polecam!

Shaera (2009-08-20 12:28)

Nawet ciekawy artykuł, ale brakuje mi w nim informacji nt kwasu fitynowego, występującego, m.in. w owsie.

Cytuję:
'Kwasy - szczawiowy, fitynowy i fosforowy oraz kalcytonina - hamują wchłanianie związków wapnia, a kwas cytrynowy, witamina D i parathormon - ułatwiają ich wchłanianie.
Kwas fitynowy występuje w płatkach owsianych i innych suchych (niepodkiełkowanych) nasionach w postaci soli wapniowych i innych (fitynian wapnia, etc.).
Jak widać, kwas cytrynowy jest silniejszym kwasem od kwasu fitynowego i zabiera od niego jony wapnia i innych minerałów. Dlatego warto dodać soku z cytryny do moczonych płatków owsianych, ale wody również nie wolno odlewać bo traci się minerały.'
Koniec cytatu ^^

Swoją drogą, ja też bardzo lubię płatki owsiane  Najczęściej robię z nich owsiankę i mąkę owsianą, która przydaje się praktycznie do wszystkiego

Źródło
LINK II - do poczytania ^.-

Przejdź do pełnej wersji serwisu