Przepisy

Pierożki smażone pieczone z kapustą i grzybami

  • Stopień trudności

    Łatwy

Składniki:

1.Rozczyn -     
2 szklanki mleka                        
¾ paczuszki drożdży                        
2 łyżeczki cukru                        
4 łyżki mąki                        
2-3 łyżeczki soli 

 2. Nadzienie -
15-35 dag suszonych grzybów                        
1,5-2 kg kiszonej kapusty                        
3 cebule                       
 listki laurowe                        
ziele angielskie,
kminek                        
pieprz, sól, Maggi  

3.Ciasto
-      
1.3 kg mąki                       
3 całe jajka                       
3 łyzki oleju (lub oliwy)                       
1 łyżeczka soli                       
1/3 paczki margaryny do pieczenia 

 4.Olej do smażenia „Broilio”- 1litr

Opis:

Wykonanie: ·       Grzyby namoczyć dobę wcześniej, następnie obgotować na półtwardo (ok.0.30-1.00 godziny) w lekko posolonej wodzie, następnie odcedzić i wystudzić. ·       Dobrze wypocząć przed ciężką pracą! ·       Ugotować pocięta kapustę z liśćmi laurowymi i zielem angielskim (raczej wody nie odlewać, by była dość kwaśna), następnie odcedzić i wystudzić. Odjąć liście laurowe. Gdy lubimy kwaśne mocno wyroby to nie gotujemy. ·       Przygotować rozczyn z podanych składników i postawić do rośnięcia, powinien wyrosnąć o około 100% ! (Należy wcześniej wszystko dobrze roztrzepać.) ·       Grzyby przemielić w maszynce do mięsa (może być robot kuchenny) prawie na papkę.

·       Cebule pokrajać na drobno i zeszklić na oleju ze sporym dodatkiem pieprzu mielonego i kminku. ·       Na wielkiej patelni smażyć kapustę wymieszaną dokładnie z cebulą i grzybami. Smażyć i doprawiać do uzyskania pożądanego smaku. Można dodać Maggi. Odstawić aby przestygło do temperatury pokojowej.
·       Roztopić margarynę i lekko ostudzić.
 ·       W wielkiej misie dodawać składniki ciasta ciągle mieszając ( nie od razu całą mąkę !!!). Dobrze zagniatać dodając końcowo margarynę na przemian z mąką ( w tym przeplatańcu powinna być ostatnia mąka !). Wyrabiać do czasu, aż ciasto zacznie odchodzić od ręki. Odstawić przykryte ściereczką do wyrośnięcia o około 50-80% ( w ciepłym miejscu. ·       Wypić piwko bo jest czas by troszkę odpocząć. ·       Mąką oprószać dłonie i..........Ciasto urywać po kęsie i formować placki (na pół dłoni - półcentrymetrowej grubości, nakładać nadzienie w dużej ilości i dobrze sklejać. Formować w raczej płaskie placuszki aby się dobrze usmażyły. ·       Odkładać na deskę oprószoną mąką i przykrywać ściereczką. ·       W połowie pracy zacząć smażyć na oleju. Na kolor jasnozłoty- i już trzeba próbować – bo można doprawiać ! Innym jeszcze nie dawać bo zapeszą ! ·       Wypić piwko i cieszyć oko dobrą praca ! ·       Pod żadnym pozorem nie zmywać osobiście naczyń po tak ciężkiej pracy ! ·       Udekorować natkę pietruszki i bazylią ·       Te same pierożki możemy piec na złoty kolor w piekarniku, uprzednio smarując roztrzepanym jajem po wierzchu.     OD 25 LAT SĄ SUPER  - SMACZNEGO !!!  

Przepis udostępniony przez:

wojtasek
Przejdź do pełnej wersji serwisu