Forum

Kuchenne porady

Problem z wieczkami "klik klik" w przetworach..

  • Autor: Przetworek92 Data: 2016-08-10 22:21:17

    Hej:)
    Tak jak w temacie,mam problem z wieczkami w zapasteryzowanych przetworach, wszystke "zwykle" wieczka podczas studzenia robią się wklęsłe, tylko tzw. Wieczka z "gwarancja swiezosci" tzw. Klik klik zawsze "klikaja" po zapasteryzowaniu. Na prawde niewiele z nich się jakoś wklęsło (dopiero po włożeniu do lodówki) i nie wszystkie po takim zabiegu są wklęsłe, wiele z nich nadal klika (głównie zauważyłam ten problem przy małych słoiczkach, gdzie są mniejsze wieczka, przy drzemówkach takie problemy zdarzają się sporadycznie) czy też wam "klikały" wieczka po pasteryzacji? Czy wpływało to na świeżość przetworów? Teoche mnie to niepokoi, bo sporo wieczek tego typu klika i boje sie, ze nie wytrzymaja do zimy:(

  • Autor: tingra Data: 2016-08-10 23:14:35

    Jedyna rada ode mnie, to kazdy sloik po pasteryzacji postawic do gory nogami , jak nic nie wyplynie ze sloika to jest szczelny:)

  • Autor: Przetworek92 Data: 2016-08-11 00:13:02

    Dziękuję za radę:) kładąc słoiki do góry nogami na szczęście nic nie wycieka:) czyli mimo klikania mogę spać spokojnie?:):):) 

  • Autor: Wkn Data: 2016-08-11 08:01:02

    Wczoraj Ci na wyjcu odpisałam, ale chyba przeoczyłaś ;)
    Wklejam:

    przetworku, możliwe, że taka ich uroda, szczególnie jeśli masz wieczka "z odzysku" - jeśli mimo pasteryzacji zrobią się wypukłe będzie czas się martwić. Sprawdź, czy są mocno zakręcone (nie powinny puścić przy próbie lekkiego odkręcania) i czy zalewa jakichś tajemniczych bąbelków nie puszcza, bo to znak, że zawartość zaczyna niestety kisnąć

Przejdź do pełnej wersji serwisu