Forum

Gawędy o jedzeniu

Wielkanocnie ...

  • Autor: pwyso Data: 2018-03-24 18:41:35

    no to chyba już czas, trochę tu już inaczej :( ale przecież nie może jak przed każdymi Świętami zabraknąć tego wątku ... święta już za tydzień, jutro Palmowa, to proszę się podzielić z resztą Towarzystwa co będzie w planie ... :
    u mnie chyba pójdziemy w tradycję ... ogromne wielkanocne śniadanie, oczywiście z żurem z kiełbasą, mięsem, jajkami i chrzanem, do tego jajka na parę innych sposobów, chrzan oczywiście tatry z korzenia, taki jak to Babcia robiła ... sałatka też z jajkami i może jakieś mięsa pieczone na zimno ... a z ciast na pewno mazurki ... 

  • Autor: ekkore Data: 2018-03-25 12:40:40

    U mnie tradycyjnie, choć nie do końca.
    Dzisiaj w kościele dostaniemy po "nitce" liścia palmy. Ludzi już w kościele zaplatają to w krzyż, ja nie potrafię, więc przynoszę do domu - i trzymam - mam już całą kolekcję suszonych, jeszcze trochę i naskładam całego liścia.

    Święcenia koszyczków nie ma, więc w niedzielę wielkanocną tylko życzenia.
    Jedzenie w małej ilości - bo świętem jest tylko niedziela - kto by to potem zjadł. Ale na pewno będzie żurek z jajem i szynką. Miała być własna biała - ale moja maszyna do nadziewania nie dotarła jeszcze (maszynka do mięsa nie ma opcji w pełni - znaczy ma tulejki, ale nie ma pierścienia do nadziewania, a bez tego nie idzie). Jeszcze jest szansa, że znajomi przywiozą - ale ich obecność pod znakiem zapytania (koleżanka niedawno miała półpasiec i ciągle nie czuje się dobrze, od tego uzależnia wizytę).
    Poza tym własne wędzone schaby, boczki, szynki, piersi z kurczaka
    Babka na pewno.
    I może sernik.

    I po świętach.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2018-03-25 19:12:47

    Będziemy świętować raczej symbolicznie. Trzy osoby niewiele zjedzą. Biała kiełbasa, jajka, sałatka, nieco wędliny, na pewno schab po sztygarsku (tradycja od kilku lat) Z ciast mazurek makowy i sernik.

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-26 09:25:13

    Ten mazurek to ma ciasto makowe czy posmarowany masą makową?

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2018-03-26 19:09:03

    Zwykle mam problemy z wklejaniem linków na WŻ ale planuję zrobić to :https://czarna9610.fooder.pl/przepisy/5507428-mazurek-makowy.
    Planuję sama zrobić masę makową, bo mam torebkę mielonego maku i nie chciałabym żeby straciła termin ważności.

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-27 09:06:12

    Dzięki, poczytam i pomyślę :)
    Ja też kupuję mielony - dużo mniej pracy i lepsza masa ('puszystszejsza :D, czyli lżejsza).

    Dopisano 2018-3-27 9:55:59:

    Znalazłam - ciekawa masa budyniowo - makowa, dla mnie nowość, muszę kiedyś spróbować. :))

  • Autor: tingra Data: 2018-03-26 02:01:01

    A ja nie po "bozemu" i nie tradycyjnie:) Zadnego ogromu dan dla mojej  rodziny na stol Wielkanocny...Zakupilam i  rozdam podstawiowy  prowiant  dla rodzin bardziej potrzebujacych.  Nic specjalnego, tylko to na co mnie stac: maka, olej, ryz, dla dzieci slodycze. Wesolego Jajka!!!

  • Autor: makusia Data: 2018-04-02 14:04:16

    love 
    U nas co rok mniej na stole, też jakoś wolę się dzielić i nie marnować jedzenia :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-03-26 05:59:45

    Ja w tym roku, z różnych względów, nie mam "melodii" na stanie w kuchni. Tak więc "tylko" sałatka jarzynowa, barszcz biały, biała kiełbasa, jajka z łososiem i kawiorem, jajka z pieczarkami. Z ciast tylko ze dwie rolady z owocami i bitą śmietaną. Aha, mięsa pieczone na zimno - już się rozmroziły, dzisiaj zapekluję.

    Dopisano 2018-3-26 10:38:33:

    Zapomniałam dopisać, że (oczywiście!) chleb ekkore i chyba takie bułko-placuszki na bazie ciasta pizzowego - szybkie, proste, chrupiące.
    No i właśnie zmienia mi się koncepcja "ciastowa". Wymyśliłam sobie dwa maluśkie mazureczki: ferrerorocherowy i rafaellowy.

  • Autor: alman Data: 2018-03-26 08:35:50

    Czekałam na ten wątek, bo jestem taka rozbita i nie zorganizowana w tym roku i bez planów konkretnych, do tego pojawiły się osoby. które wypadałoby zaprosić na śniadanie, a mnie się już nie chce tyle krzątać, bo i tak my, nasze dzieci i wnuki to w sumie 11 osób, nie licząc nawet tego najmniejszego...
    Zawsze robiłam też normalny obiad w pierwszy dzień świąt /w drugi oczywiście też/, teraz się zaczynam wahać.
    A jak Wy, oprócz śniadania w niedzielę robicie też obiad świąteczny?

    Póki co mam w planie:
    żurek ze święconką
    biała kiełbasa pieczona
    jajka w sosie tatarskim /te muszą być zawsze/
    jajka faszerowane na 3 sposoby /może łosoś, awokado i borówka/
    chrzan z jajkiem
    sałatka jarzynowa i druga jakaś, jeszcze nie wiem
    wędliny własne - szynka, schab i boczek oraz kiełbasa wiejska /kupiona/

    sernik
    mazurek /jeden raczej/ może kajmakowo-orzechowy
    babka /może serowa?/
    szarlotka królewska /może?/

    obiad drugi dzień:
    karkówka /jakaś zapiekana nie wiem jeszcze/
    schab /nie wiem jaki, córka ma zrobić
    dwie surówki /z pekinki i nie wiem jaka druga/
    zupa krem brokułowa

    Zdradźcie, co z obiadem u Was w pierwszy dzień...

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-26 09:39:40

    U nas obiad symboliczny w niedzielę - mięso/kiełbasa pieczona z dodatkami (ryż 'jarzynowy - jak siostra upichci lub pieczarkowy, a nieraz na leniwca tylko pieczywo, ćwikła, pieczarki marynowane i sałatka).
    W poniedziałek podobnie, tylko jedno 'mięsiste danie :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-03-26 10:35:17

    W pierwszy dzień u mnie obiadu nigdy nie ma, w drugi - będzie biały barszcz, będzie biała kiełbasa (może być na gorąco) jak ktoś będzie miał parcie na obiad, to niech sobie sam zmontuje. :)

  • Autor: ekkore Data: 2018-03-26 20:20:00

    U mnie nigdy obiadu w Święta nie ma. Bo inaczej nie zmieści się to co przygotowane na Święta .

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-03-27 08:53:34

    Też wychodzę z tego założenia. Poza tym obiad - znaczy stanie przy garach również w Święta.

  • Autor: makusia Data: 2018-04-02 14:01:01

    U nas też nie ma obiadu w Święta, jemy to na co mamy ochotę ;)

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-26 09:23:46

    Najwyższy czas na konkrety :), więc pewniakiem są jaja faszerowane (pieczarkowe, szynkowe itp.), sałatka (na krakersach wg WŻet lub 'łomletowa, jarzynowa lub warstwowa selerowa),
    bez zup, za to jajca w sosie porowo - cebulowym,
    biała pieczona, schab lub indyk pieczony,
    sos tatarski na majonezie domowym.

    Musowo: sernik i mini serniczki z domowego sera :D.
    Może: sernik jagodowy - żarłokowy (jak znajdę galaretkę o smaku jagodowym lub zbliżonym),
    mazurek (odgapiłabym ten makowy, ale chyba za dużo roboty).
    Ciasto niespodzianka (baza murzynkowa, masy: budyniowa z czekoladą wg Bahati, wuzetkowa z kwaśną śmietaną).
    I duuużo świeżego powietrza, bo mamy dość siedzenia ' na zapiecku :D.

    Dopisano 2018-3-30 10:48:7:

    Mazurek kombinuję na spodzie waflowym Kluko, posmaruję marmoladą, posypię bakaliami - grubo i zaleję karmelem wg Bahati, może być pyszny, a co najważniejsze szybko :)

    Dopisano 2018-3-31 15:59:9:

    Wesołego jajca i śmiesznego zajca" :D

    Pogody ducha i uśmiechu od ucha do ucha wszystkim nam życzę.daisy
    Cieszmy się Świętami razem z najbliższymi, 2 i 4-rołapnymi :)

  • Autor: ulla* Data: 2018-03-28 09:24:16

    Nie mam tez jak Wy nastroju w tym roku ( tak od grudnia w sumie się ciągnie, szpitale, choroby itp...) ale.... dzieci są i chcą...więc córka upiekła ciasteczka kruche już są w puszce...zrobiłam też białą kiełbasę drobiową...
    Będzie biały barszcz z jajem i kiełbasą,
    Jajka faszerowane z brokułem..z łososiem wędzonym..
    Mauzrek kajmakowy
    Sernik chatka 
    Babeczki 
    Sałatka z chrzanem,jajami i wędliną
    Wędliny domowe z szynkowaru i pieczone
    Obiadu na te dni nie robię, jemy to co będzie ;) 

    Życzę zdrowych świąt!

  • Autor: renataz36 Data: 2018-03-29 12:31:43

    Jak faszerujesz jajka brokułem ?

  • Autor: ulla* Data: 2018-03-31 20:54:27

    Brokuł gotuję i rozgniatam, dodaję jogurt naturalny, majonez, żółtka, sól i czosnek przez praskę (lub czosnek niedżwiedzi) Mieszam i faszeruje jajka.

  • Autor: as Data: 2018-03-28 22:32:21

    Żur na wędzące z kiełbasą, szynką, boczkiem, jajkami i chrzanem. Babka (może nawet dwie)

  • Autor: Beata500 Data: 2018-03-30 08:50:54

    U mnie tradycyjnie żur z dodatkami
    święconka
    jaja faszerowane
    chrzan
    ćwikła
    sałatka jarzynowa tradycyjna
    mięsa pieczone - schab i karczek
    szynka pieczona
    biała kiełbasa na gorąco


    babka
    sernik

    pewnie coś jeszcze zrobię

Przejdź do pełnej wersji serwisu