Forum

Pomysł czy Problem?

Ceramika łazienkowa

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-14 13:53:09

    No właśnie może podpowiecie jaką wybrać ceramikę ? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę ? Na pewno dla mnie najważniejsze utrzymanie i ewentualnie w przypadku WC oszczędzanie wody.Co jeszcze jeśli chodzi o umywalkę i WC ? Pomocy!!! bow

    Dopisano 2017-8-21 18:44:54:

    Zakup juz poczyniony i padlo na WC bezkolnierzowy Cersanit Parva Clean, umywalka Como i z rozpedu zlew Active II Piasek. 
    Dziekuje za wszelkie wskazowki i sugestie :-)

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-08-14 16:38:49

    Meggi,
    Ja płytki mam paradyż i cersanit i jestem zadowolona. W ubikacji mam spłuczkę jakby przycisk podzielony na dwie części. Zrobisz siusiu naciskasz jedną połówkę, nawalisz jak atom :P  naciskasz dwie. Jeśli chodzi o kran ja nie mam kranu z kurkami i już w życiu bym takiego nie kupiła. Warto się nad tym zastanowić bo oszczędzasz czas i wodę. Nie wiem jak to się nazywa taka wajcha, którą ustawiasz w zależności jaki efekt chcesz osiągnąć.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-15 15:22:50

    Dzieki aggusiu za wskazowki :-)  Czyli bateria taka unowoczesniona jak sa w sprzedazy bo w tej chwili mam stosownie do umywalki z dwoma glowicami ale rzecz jasna chce unowoczesnic wraz z umywalka smug Jezeli chodzi o sedes to tu mam zagwostke bo nie wiem, ktorego producenta wybrac by bylo to latwe i dobre w utzymaniu ? wink3

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-08-15 21:17:35

    Ja myślę, że wszystko to jeden ciort kwestia tylko zasobności Twojego portfela. 13 lat temu nabyłam cersanit i nic się z tym nie dzieje.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-16 07:31:10

    Tu poniekąd masz rację bo w jednym ze sklepów jeden mężczyzna stwierdził,że nie zawsze cena idzie w parze z jakością wink2

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-08-14 17:04:31

    Z mojego 10-letniego już doświadczenia (więc mogło się dużo zmienić; ):
    -ceramika Roca- super, łatwa w czyszczeniu, długo po nie chwyta zacieków i zabrudzeń.
    - Koło (średnia półka), bez rewelacji, poprawnie ( czyścić trzeba częściej i dłużej)
    -Cersanit (średnia półka)- beznadzieja. Wszystko "chwyta", wiecznie do czyszczenia. Deska sedesowa wymieniana 2 razy, bo luzują się jakieś śrubki, które powodują pękanie.

    Wc do zabudowy- Grohe.Żadnych problemów przez 10 lat.

    Wanna metalowa- jak nowa.

    Brodzik akrylowy- dramatycznie zarysowany (od czyszczenia), matowy i zażółcony. Zdecydowanie odradzam akryle.

    Baterie tylko Hansgrohe przetrwały bez uszczerbku, resztę (już nie pamiętam jakich firm) musieliśmy wymienić.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-15 15:26:59

    Dziekuje anatemo za szczegolowa informacje.Roca sa dosyc drogie zdaje sie ale moze warto zainwestowac?Nawet nie patrzylam za bardzo na te produkty ale na pewno sie zainteresuje :-)

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-08-15 20:24:33

    Tak, cena to zawsze problem ;)
    Ja mam naturę sknerusa i "poszukiwacza okazji", ale w przypadku łazienki, gdzie remont robi się  najrzadziej, bo najbardziej upierdliwy, warto postawić na jakość i ponadczasowość. No i nie zapominać o tym, że "biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy" :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-16 07:36:42

    Ja stałam się niecierpliwa z biegiem lat i owszem nie poprzestaje na jednym sklepie w poszukiwaniu interesującego produktu ale do okazji nie mam cierpliwości undecided Jednak prawdą jest stwierdzenie,że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy ale równie dobrze można wypośrodkować wink2

  • Autor: balbisia19 Data: 2017-08-16 17:38:34

    Ja z kolei mam średnie doświadczenia z Roca. Ceramika ok, ale deski fatalne. Miałam dwie, od tańszej serii i teraz po przeprowadzce mam droższa, ale z deską dzieje się to samo - od spodu na rancie deska żółknie

    Dopisano 2017-8-16 17:49:47:

    Ja z kolei mam średnie doświadczenia z Roca. Ceramika ok, ale deski fatalne. Miałam dwie, od tańszej serii i teraz po przeprowadzce mam droższa, ale z deską dzieje się to samo - od spodu na rancie deska żółknie. Poza tym polecam ceramikę z powłoką ułatwiająca czyszczenie. Parę złotych trzeba dopłacić ale warto. Baterie Oras, Kludi, Hansgrohe, Grohe, żadnych chińskich czy krakowskich ( KFA ). Ze względu na dzieci pozakladalismy w umywalkach baterie bezdotykowe, nie ma problemu z wodą lejąca się litrami. 

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-16 17:57:34

    Dziekuje balbisiu :-)  Nawet nie mialam pojecia,ze i taka opcja jest jak powloka latwoczyszczaca.Czy to chodzi o nadze rodzime produkty ?

  • Autor: balbisia19 Data: 2017-08-17 10:08:26

    W tej chwili chyba już każdy producent ceramiki na to w swojej ofercie. Jeszcze coś mi się przypomniało. Teraz są też miski WC bez tego rantu / kołnierza pod którym zawsze osadza się kamień. Każdy z producentów inaczej to nazywa. To też droższa wersja miski, ale wg mnie warto. Ja niestety tego nie mam w domu bo jak się wprowadzaliśmy jeszcze nie było to tak popularne jak dzisiaj, ale jak kiedyś będę wymieniać ceramikę napewno kupię. U mnie w firmie sprzedaje się tego coraz więcej w tej chwili, i ludzie nie narzekają :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-17 12:16:45

    Dziękuję bardzo za cenne wskazówki :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-18 11:51:45

    Obejrzałam sobie miski WC bez kołnierza i faktyczna fajna sprawa.Tylko o ile dobrze zauważyłam bo w necie patrzyłam to one nie posiadają deski tzn.tego siedziska tylko deskę tę opadającą.Dobrze patrzyłam ?

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-08-17 12:52:56

    Problem chyba jest w tym rancie.Deskę (Roca) mam bez rantu i nic nie żółknie, Cersanit z ranem,  i mam ten sam kłopot...
    Generalnie, im więcej obłości, a mniej ostrych krawędzi, tym łatwiejsze czyszczenie.

  • Autor: balbisia19 Data: 2017-08-17 15:09:59

    Może i też to kwestia rantu na desce, chociaż bardziej wydaje mi się że tworzywa z jakiego wykonane są deski. Jakiś czas temu roca zmieniła materiał z którego wykonuje deski i jest kaszana. W drugiej łazience mam WC laufena, deska z rantem i tam nie ma tego problemu. Kiedys słyszałam też żeby nie zamykać deski po polaniu miski płynem do WC, ale czy to prawda nie wiem 

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-08-15 21:20:09

    Ja nie narzekam na cersanit mam 13 lat i jak nowe wyglądają. Jeśli chodzi o czyszczenie to duże znaczenie ma tu woda bo jak masz zakamienioną to marka tu nie ma znaczenia każde będa wyglądać tak samo. Zależy też czym czyścisz.

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-08-15 21:27:30

    Mam zakamienioną wodę, taką samą dla obu łazienek i czyszczę obie tym samym :) W jednej mam Cersanit, w drugiej Rocę.  I różnica jest znaczna.
    Ale masz rację, jakość wody ma duże znaczenie.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-16 07:37:54

    O jeśli chodzi o wodę to mam niezłą jakościowo czyli już jakiś pozytyw:)

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-08-17 13:18:29

    Możesz też pojechać do sklepu i spokojnie czekać na motyle w brzuchu :)
    Ja tak miałam ze zlewozmywakiem. Poczułam, nie kupiłam. Wróciłam do domu, poczytałam opinie (raczej nie), a motyle ciągle latały ;)
    Wróciłam, kupiłam, nie zawiodłam się. Miłość trwa :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-18 11:53:26

    Oooo ja jak coś zobaczę to nie muszę czekać bo motyle są jak na zawołanie laugh4

  • Autor: Beata500 Data: 2017-08-17 15:53:24

    Mam firmy Roca i jestem bardzo zadowolona. To jest moje drugie doświadczenie z tą firmą . Po remoncie zmieniałam na nowe, a ponieważ poprzednie były zupełnie dobre, wylądowały w części socjalnej i służą do dziś . Zmiana była konieczna , bo z łazienki 5 metrowej zrobiła się 15-sto metrowa , więc np. umywalka potrzebna była większa.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-18 13:02:15

    Dziękuje Beatko :)

  • Autor: patrycja1 Data: 2017-08-18 12:03:27

    Mgii63 witajsmiley2
    Twój wątek zmusił mnie do zorientowania się, co ja mam hahaha. Mam Roca. Na górze tylko dla nas, ale na dole również dla gości, użytkowane są więc intensywnie. Mają już ponad 10lat, stan naprawdę bardzo dobry. Do tego stopnia, że planując zmiany i remonty, zwyczajnie szkoda nam tej ceramiki. Potwierdzam, w utrzymaniu czystości i czyszczeniu super.
    Wiesz, czytam wszystkie uwagi i wskazówki, sama w przyszłości skorzystam z Twojego wątku :)
    Pozdrawiam :))

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-18 13:01:40

    Nooo nareszcie Pati odezwałaś się ! Witaj ! heart  Roca to chyba nie na moją kieszeń...ale rozejrzę się jak tak zachwalacie bo muszę myśleć perspektywicznie aby życie sobie ułatwić grin Dżięki Patrycja :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu