Forum

Kuchenne porady

plama na kuchennym blacie

  • Autor: kiki1101 Data: 2016-02-08 14:15:38

    Zauwazylam dzisiaj plame na szarym granitowym blacie. Plama jest od kawy ( kawiarka ciekla). Prosze o domowe sposobyt na jej usuniecie. Co zrobic?!

  • Autor: Figutka Data: 2016-02-08 18:28:44

    Może ocet i soda pomogłyby usunąć plamę.

  • Autor: as Data: 2016-02-08 18:33:04

    Tez tak pomyślałam ale trzeba sprawdzić czy stołu nie zniszczy. 

  • Autor: makaronka Data: 2016-02-08 18:41:02

    Cześć.Ja Ci radzę spytać się w zakładzie kamieniarskim, na pewno wiedzą jak usunąć plamę a i poradzą czym pielęgnować blaty.Często mają takie środki w sprzedaży.

  • Autor: rdzina Data: 2016-02-08 19:55:19

    znajomy kamieniarz grobowce myje płynem do naczyń ale tam się kawa nie wyleje na'' blat''

  • Autor: makaronka Data: 2016-02-09 09:41:16

    Moja sasiadka wylala olej na marmurowy blat i kamieniarz poradzil sobie z plama mimo ze na to blat kuchenny a nie nagrobny.

  • Autor: rdzina Data: 2016-02-08 19:53:15

    Witam, mam granitowy zlew a nie blat ,wredna bestia do utrzymania, sodą nigdy nie próbowałam go myć ,natomiast sokiem z cytryn jak najbardziej dziś rozpuściłam kwasek cytrynowy pół dużej paczki w pół szkl wody wlałam preparat do butelki z atomizatorem i psik po zlewie (beżowy mam) trochę zjaśniał .Na mój zlew nie działa ;cif ,proszek do prania w5 z lidla i to wszystko co z reguły jest pod zlewem do czyszczenia w domu, doszłam do wniosku że tylko kwasem go jestem w stanie umyć ale ocet jakoś mu nie pasuje .Spróbuj sokiem z cytryny nie powinnaś blatu zrobić krzywdy .Moja bratanica na zlew czarny z granitu też go czyści sokiem z cytryny .Mam prośbę jak znajdziesz coś innego daj znać chętnie wypróbuję ,ale dziś jestem zafascynowana kwaskiem cytrynowym ,zacznij od cytryny .Pozdrawiam ,daj znać koniecznie 

  • Autor: kiki1101 Data: 2016-02-12 04:10:03

    wyprobowalam mase domowych sposobow na usuniecia tej plamy po kawie, na nic. polalam wiec plame chlorem,  przykrylam folia i zabezpieczylam brzegi przed wyparowaniem/rozlaniem. Zostawilam na 24h. Po tym czasie plamy jaky byla mniej widoczna ale wciaz tam byla, poza tym blat zrobil sie ciemniejszy dookola niej. Wszystko dokladnie wymylam, i polalam caly blat olejem, zostawilam to  na kilka godzin. Blat zmienil troche kolor, zrobil sie ciemniejszy i plamy nie widac 

Przejdź do pełnej wersji serwisu