Forum

Kuchenne porady

Wigilia bez 12 potraw wigilijnych - nie mogę ich jeść

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-01 22:29:44

    WitamZ tych 12 potraw wigilijnych (żadne ryby, grzyby, pierogi, uszka, kapusty, maki, serniki, makowce, barszcze, kutie, kasze, ryż) nic z tych nie mogę jeść, bo wymiotuje lub boli mnie żołądek. Produkty które mogę jeść to jaja, gofry, naleśniki, ziemniaki, makaron, owoce, warzywa, mięso, wędliny, pizza, sery. Mięso i wędliny nie będę jeść bo nie można - post.Co proponujecie przyrządzić na wigilie?

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-02 08:26:29

    Ja proponuję abyś poszukała sobie w przepisach to najlepsze rozwiązanie.Włóz trochę swojej pracy a nie ledwo się zalogowałaś zadajesz innym zadanie do wykonania bo Tobie jest tak wygodnie.

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 09:36:43

    Przepisów jest tysiące a ja po prostu nie wiem co zrobić sobie  na wigilie. Przeglądałam parę przepisów ale nie wiem co by było stosowne zrobić na wigilie. Dlatego proszę o pomoc.

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-12-02 18:53:42

    Jak Ty nie wiesz to skąd my o wiedzieć. Dlaczego się zamykasz w jakiś dziwne ramy to to znaczy stosowne na wigilię zrób to na co masz ochotę jeśli to ma być tylko dla Ciebie, jeśli nie to pomyśl o tym co lubią inni.

  • Autor: Lea2 Data: 2016-12-02 09:29:49

    Witaj długamarta :) Jesteś nową użytkowniczką i pewnie nie bardzo wiesz jak się tu poruszać, więc jeśli potrzebujesz jakiejś porady, to śmiało pytaj, a ja w miarę swoich możliwości pomogę. :)
    Rozumiem, że masz problemy zdrowotne i nie możesz spożywać niektórych pokarmów, to na początek proponuję odnaleźć wątek w którym użytkownicy dzielą się swoimi podobnymi problemami. A potem możesz przejrzeć artykuły na dany temat i przepisy na potrawy bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie i różne inne. Jest tu sporo ciekawych materiałów i mam nadzieję, że znajdziesz to, co Ciebie najbardziej interesuje. Pozdrawiam :)

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 09:58:59

    Ja proponuje abyś przeczytała sobie na forum wątki Swiąteczne (typu: Co robicie na Wigilie/Świeta)
    i tam w propozycjach uzytkowników może znajdziesz coś dla siebie.

    Na pewno jest tego mniej niż tysiące zamieszczonych przepisów.
    Juz nawet nasza koleżanka Dżanina Fonda rozpoczęła na ten rok podobny watek. :)
    Patrz na Forum poniżej.

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 10:30:24

    Dzięki dobry pomysł

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 10:38:31

    wink2 Powodzenia!

    Ale tak swoją drogą współczuję Ci takich problemów zdrowotnych i życzę abyś w nadchodzące święta i nowy rok pozbyła się ich raz na zawsze.

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 10:56:03

    Dzięki, ale niestety te problemy są już nie odwracalne.

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 11:25:02

    Ale co to za dziwna choroba, że nie możesz pierogów gotowanych a możesz pieczona pizze ?
    Tu mąka i tu mąka. wink2
    mam nadzieje, ze za chwile nie wkleisz nam tu linka ze zdrową żywnością ???

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 14:45:42

    Nie jestem spamerem tylko szukam pomocy. Też się dziwie, że jak zjem coś gotowanego z mąką to boli mnie żołądek, a jak smażone to nie boli mnie. Miałam wszystkie badania i nic nie wykazało. Lekarz stwierdził, że to wybryk natury i że mam dziwny organizm. Zresztą nie jeden lekarz mi to powiedział. Nie tylko z tym mam tak dziwnie, bo mam też nadwrażliwość słuchową i również były badania i nic nie wykazało i też stwierdzili, że to wybryk natury.

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 14:51:43

    To Ci sie trafiło .......no, no współczuje undecided
    A jesteś wczesniakiem może?

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 14:54:15

    Odwrotnie urodziłam się po terminie, ale nie pamiętam ile dni po terminie. Mam jeszcze wiele innych chorób.

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 14:58:28

    Chyba nie chcesz mi o nich opowiedzieć ?grin
    Już ta jedna wyzej wspomniana mi wystarczy sad3
    Chyba jestes młoda bo kiedys takich chorobskow paskudnych nie było a teraz faszeruja byle czym i o........

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 15:00:47

    Nie co ty. Mam 33 lata. Mimo tych chorób dobrze sobie radzę. Uczę się na 3 kierunkach jednocześnie.

  • Autor: iwett Data: 2016-12-02 15:06:33

    A to widzisz......zabrali tu a dali więcej tam laugh2
    To nie jest źle.

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 15:10:34

    Dokładnie

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-02 15:24:35

    A może jesteś bezglutenowcem ? A skąd wiesz,ze to żołądek boli ? Moze dwunastnica,woreczek,śledziona,okrężnica?  Nic nie boli bez powodu to jest pewne.

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 16:14:08

    Boli mnie w tym miejscu, gdzie jest żołądek.

  • Autor: mariateresa Data: 2016-12-02 18:53:03

    Bardzo mi Ciebie żal,  ale choroba nie wybiera...

    Pytanie zasadnicze  -  co jadłaś przez 365 dni roku ?    Więc wybierz to co najbardziej Ci smakowało,  co najchętniej widziałaś na swoim talerzu,  po czym Cię nie bolało 
    -  bo powietrzem nie żyjesz ?
    1. Zupa  -  nie musi być grzybowa czy barszcz z uszkami 
    2. Potraw z ziemniaków jest multum i można tak zrobić i podać jak w ***** Hiltonie
    3. Potrawy warzywne...  gołąbki warzywne,  klopsiki......

    Oprócz wymienionych przez Ciebie produktów których jeść nie możesz,  jest nieskończoność tych odpowiednich dla Ciebie.
    Kilkanaście lat temu Wigilia przypadła 3 tygodnie po mojej operacji i poradziłam sobie  bezbólowo.
    Czego Ci serdecznie życzę i smacznej Wigilii !

  • Autor: dlugamarta Data: 2016-12-02 19:01:10

    Dzięki wzajemnie

Przejdź do pełnej wersji serwisu