Forum

Kuchenne porady

młynek żarnowy BOSCH

  • Autor: moje_gotowanie Data: 2016-08-10 23:14:18

    Witam,

    czy używał ktoś z Was młynka żarnowego jako przystawka do robota kuchennego Bosch MUM?
    Konkretnie chodzi o młynek MUZ 4GM3 (lub wersje pokrewne do mum 5 i mum 8) i mielenie w nim cukru. Zastanawiam się na d zakupem ,głównie z powodu cukru, niestety w instrukcji obsługi nic nie pisze o mieleniu tego typu składników ,na infolinii Boscha nie zalecają tego surowca mielić a z kolei taki sam młynek ale jako przystawka do maszynki do mielenie Zelmera ma wyraźnie napisane w instrukcji że cukier może mielić ..

    Jeśli ktoś ma takie cudo i mielił w tym cukier to bardzo proszę o odzew. .

    Pozdrawiam ;-)

  • Autor: megi65 Data: 2016-08-16 08:44:19

    Mielenie cukru we wszystkich młynkach żarnowych jest dla nich zabójcze ..
    Tylko tak się zastanawiam po co u licha zamieniać kryształ na puder skoro półki w sklepach uginają się od cukru pudru. Nawet firmy można wybierać .. )))

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 09:23:04

    Właśnie po to kupuje się młynek żeby w nim mielić nie tylko cukier, ale również inne produkty, np. przyprawy, siemie lniane, różne kasze, zboża, itp. A poza tym nie trzeba dodatkowo przepłacać i  kupować paczkę cukru pudru, która ma zalegać i zbijać się w twardy "kamień", jak się używa sporadycznie. Znacznie łatwiej i szybciej jest zmielić potrzebną nam ilość. :)

  • Autor: iwciaG Data: 2016-08-16 09:39:45

    Ja tak właśnie robię..... mielę odpowiednią do przepisu ilość cukru na puder.....nie pamiętam kiedy kupiłam w sklepie gotowy puder :))

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 09:53:55

    Ja też mielę potrzebną ilość cukru, np. trzcinowego, którego niestety nie wszędzie można kupić, więc bez problemu sobie go zrobię. :))

  • Autor: Beata500 Data: 2016-08-16 12:24:59

    Ano po to , żeby w razie sklerozy w momencie tworzenia ciacha nie lecieć biegiem do sklepu. A mnie w ostatnim czasie zdarza się to coraz częściej . Używam młynka do kawy który ma ze 30 lat i tylko źle mieli orzechy laskowe .

  • Autor: megi65 Data: 2016-08-16 12:47:29

    A ja ''dzięki'' cukrowi zepsułam mój śliczny młynek do kawy i nigdy więcej nie będę kryształu na puder zamieniać ..
    Przy zakupie mąki dorzucam do kosza 500g dobrej jakości pudru *upss  teraz po 400g dziady pakują , w domu  przesypuję w szczelny pojemnik i nie ma prawa powstać grudka zbitego pudru .
    Młynek owszem mam do ziółek taki drewniany ze śliczną czerwoną szufladką i czerwoną rączką do mielenia ale to już bardzo sentymentalny gadżet kuchenny )))

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 14:47:06

    Też mam taki wiekowy młynek jeszcze rosyjskiej produkcji i wszystko w nim mielę. Cukru pudru nie kupuję, bo używam rzadko, a jeżeli już to niewielką ilość. :)

  • Autor: Beata500 Data: 2016-08-16 14:52:22

    Mój też takiej samej produkcji, chyba dlatego mielą  przez tyle lat.

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 14:59:34

    Pewnie tak, jak to mówi się na urządzenia tej produkcji, bo są długotrwałe w użytkowaniu: " gniotsa nie łamiotsa". :)

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 09:47:14

    Niestety nie posiadam takiego młynka, ale mam elektryczny młynek do kawy w którym mielę wszystkie potrzebne mi produkty. Poszukuję też lepszego młynka, który by mielił także twardesze surowce typu ziarna, kasze, itp. :)

  • Autor: soraja Data: 2016-08-16 13:49:40

    W kupnym cukrze pudrze jest skrobia ziemniaczana..po kiego to jeść?

  • Autor: Lea2 Data: 2016-08-16 14:37:11

    Używam niewiele cukru pudru, a jeżeli już, to po prostu zwykły cukier lub trzcinowy mielę sobie w młynku tyle ile potrzebuję. :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu