Forum

Gawędy o jedzeniu

Co zrobić z żółtkami?

  • Autor: kinga_maria_zyta Data: 2021-01-25 11:14:24

    witam serdecznie chciałabym poprosić o poradę co mogę zrobić z żółtkami (bo z białek użyję do bezów). Szukam pomysłu na ciasto , by użyć z resztek żółtek. Czy ktoś mi poleci? Dziękuję za pomoc

  • Autor: alman Data: 2021-01-25 11:28:51

    Witaj. Z reguły mam odwrotnie, czyli zostają mi białka, które po prostu zamrażam. Czasem zdarza mi się, że potrzebuję same białka /gdy robię Pavlovą/, wtedy zostają mi żółta. Wtedy robię np. ciasto drożdżowe, które nawiasem mówiąc też świetnie się mrozi, ale częściej robię ciasto kruche, zawijam w folię spożywczą i zamrażam, a kiedy potrzebuję np. na spód do jakiegoś ciasta na kruchym spodzie, wyjmuję z zamrażarki, rozmrażam i połowa roboty mniej.
    Ostatnio tak zamroziłam kruche i gdzieś zagubiło się w przepaści komory zamrażarki... znajdzie się pewno wiosną, gdy będę czyścić całą zamrażarkę.

  • Autor: goplana2 Data: 2021-01-25 11:30:05

    Cześć  jokerNa ten czas to najlepiej pączki albo faworki,sernik na żółtkach ajerkoniak.To tyle co mi przyszło na razie do głowy.

  • Autor: kinga_maria_zyta Data: 2021-01-25 17:42:25

    Dziękuję za porady... ale mnie interesują tylko przepisy na dowolne ciasto do użycia żółtek , nie ciasteczka. Dziękuję i proszę o przepisy jeśli ktoś takową posiada..

Przejdź do pełnej wersji serwisu