Forum

Kuchenne porady

Maliny w cukrze bez gotowania

  • Autor: bergamotka2 Data: 2019-08-25 16:31:13

    Witajcie
    Mam pytanie jak w tytule , czy robiliście takie maliny z cukrem do słoiczków , na zimę , które mają stać w lodówce ?

  • Autor: Smosia Data: 2019-08-27 11:52:39

    Maliny nie, ale wiśnie takie miałam - nie stały w lodówce, parę lat i ... mniammm. Pyszne, gęste i baaardzo słodkie konfitury wyszły (niechcący, przypadkiem, jak to zwykle bywa).
    Maliny, chyba tylko wysoko %centowe przetrwają bez mrożenia lub pasteryzacji.

  • Autor: bergamotka2 Data: 2019-08-29 01:47:55

    No właśnie , wszystkie słoiczki zaczęły mi fermentować , co mnie bardzo zmartwiło .

  • Autor: Beata500 Data: 2019-08-30 13:39:59

    Robiłam w ubiegłym roku. I w ogóle malin nie będę robiła w żadnej postaci .
    Dwa lata temu robiłam maliny w syropie.
    Dochodzę do wniosku, że te owoce o ile nie pochodzą z lasu , to nie nadają się do słoików.
    Nie maja smaku, zapachu i lubią fermentować. Można je ewentualnie zamrozić . Tak robię i mam potem do ciasta.
    Nie ma mowy o działaniu leczniczym . A chciałam mieć takie do herbaty w razie przeziębienia.
    Naturalnie te leśne chętnie bym zrobiła, ale takich nie mam.

  • Autor: marzena89gb Data: 2019-11-15 18:30:36

    Dla mnie to normalne że maliny niepasteryzowane nie postoją. Tak to się robi wino. Jedyna rzecz która może obejść się bez pasteryzowania, to sok malinowy. W proporcji 1:1 odstawić nawet na tydzień, szczelnie przykryć ściereczką, żeby nie dostały się muszki octówki, można zamieszać co dzień potem zlać w butelki bez gotowania bez pasteryzacji i nic się nie popsuje. Sok pyszny i pachnący. Dodam jeszcze jedno. Jestem producentką malin i mogę powiedzieć, że najlepszy sok jest z malin letnich(odmiana nie istotna), jeżeli ktoś chce robić z maliny jesiennej , to odmiana Polana.

Przejdź do pełnej wersji serwisu