Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Metamorfoza pokoju: -)

  • Autor: ania205 Data: 2016-02-13 22:43:57

    ...Zmieniam wszystko w pokoju od podstaw)  tzn. już mam pomalowane  ściany kolor: "Bajkowy  Róż ".. panele podłogowe  :" Dąb Burbon".. i proszę Was podpowiedzcie mi w jakim kolorze meble mogą być do tego wystroju-)kolor  zasłon ( gładkie? w kwiatki?.. itp..itd... i w ogóle  jakie kolory dodatków brać pod uwagę...dziękuję z góry liczę na Was...Pozdrawiam-:)

  • Autor: Rzymianka Data: 2016-02-14 10:30:48

    Jak bajkowy róż, to meble białe, a zasłony w kwiaty.

  • Autor: iwett Data: 2016-02-14 10:39:44

    To zależy czy to ma być sypialnia , salon ?
     Do różu, brązu ogólnie duzo kolorów pasuje.......ale lepiej aby wszystko było stonowane nie naciapane. 
    Jeśli dywan (wykładzina) gładka to moga być zasłony w kwiaty czy inny wzór. I na odwrót.
    Dla mnie najlepsze kolory to odcienie brązów i złota. Jakas wanilia, cappucinno , złoto jasne.
    Dodatki moga juz być ciemniejsze. Lampy, ramki .......
    Ciężko cos doradzić nie widząc pomieszczenia i nie znając gabarytów,
    Jest jedna zasada im mniejszy pokój tym bardziej jasny musi być.

  • Autor: ania205 Data: 2016-02-14 14:54:32

    To ma być pokój gościnny-) gabaryt...4x4

  • Autor: iwett Data: 2016-02-14 16:04:46

    Wklepałam sobie w net tego Burbona i wyskoczył mi brąz ni cemny ni jasny taki orzech.........
    Szczerze powiedziawszy też miałam taki salonik 16m kw. i no nie pomalowałabym go na róż.

    No ale kwestia gustu.......:))

    Myslę, że meble powinnaś poszukać w tonacji podłogi ale ciut jaśniejsze np. buk i nie za dużo ......
    zresztą segmenty już niemodne.
    Jakis fajny lekki wypoczynek może być wzorzysty z delikatnymi wstawkami różu ,również jakaś kawa z mlekiem - podejrzewam, że jesteś bardzo młoda.

    Nieduży dywanik w tonacji ciemniejszy brąz z delikatnymi wstawkami ale nie kwiaty (bo masz już w wypoczynku) wstawkami ciemnego rózu.

    Zasłony tylko na boki (chyba będzie firana?) ale jednolita.

    Jesli wypoczynek gładki to możez dać dywan z dużymi kwiatami i zasłony też gładkie.
    A jak dywan /wykładzina /gładkie to zasłony jak najbardziej upstrzone moga być.
    Fajne są takie np. 1 część w gładkim kolorze np. złoto a druga doszyta w kolorze np. róż ze złotymi esami-floresami lub kwiatami.

    Jeżeli dasz za dużo wzorów to zrobisz ciężki przytłaczający pokój (a jest on mały).
    Powinien być jasny, delikatny.
    Zresztą jak nastawiasz różnych dupereli typu ramki, figurki, donniczki itp. to już będzie zawalony.
    Tak więc minimalizm no chyba, że to kawalerka to już rządzi Komandor....:))

  • Autor: ania205 Data: 2016-02-14 22:14:42

    Dzięki dziewczyny za odpowiedź-:)Pozdrawiam)

  • Autor: smakosia Data: 2016-02-15 09:10:07

    Aniu, moim zdaniem wybrałaś kolory, które pasują do wnętrza o charakterze stylowym. Jednak jak życie pokazuje jeśli tylko dobrze wszystko rozplanujesz i nie zagracisz, to pewnie uda Ci się zrobić wszystko we własnym guście. Proponuję pooglądać trochę zdjęć wnętrz. Jak wpiszesz kolorystykę, to znajdziesz różne inspiracje np. takie jak te na fotkach. Mi bardzo się podoba ostatnia propozycja.

  • Autor: ania205 Data: 2016-02-15 11:21:42

    Smakosiu..dzięki-)

  • Autor: jolka60 Data: 2016-02-16 18:17:46

    Aniu,są gotowe programy,które mogą Ci pomóc w doborze kolorów.Na stronach producentów farb,budowlanych,znajdziesz wiele podpowiedzi i przykładów.Może to Ci pomoże.

    https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=dVfDVrTnCOqv8wexvJjwDw&gws_rd=ssl#q=dobieranie+kolor%C3%B3w+%C5%9Bcian+program

  • Autor: ania205 Data: 2016-02-16 20:52:54

    Jolu super program-dziękuję skorzystam do następnych pokoi-)

  • Autor: jolka60 Data: 2016-02-16 22:03:49

    smiley2

Przejdź do pełnej wersji serwisu