Forum

Gawędy o jedzeniu

jak 'zabić' smak avocado ?

  • Autor: iza1 Data: 2016-12-11 20:20:16

    nie lubię , ale z rozsądku będę jeść :) nie pomógł czosnek, orzechy , ocet balsamiczny... co do niego dać abym go nie czuła ? proszę o porady :)

  • Autor: as Data: 2016-12-11 21:36:55

    Po co chcesz jeść awokado skoro go nie lubisz? Jeśli chodzi o jego właściwości to na pewno są inne produkty, które lubisz, a maja podobne właściwości zdrowotne.

  • Autor: ania_69 Data: 2016-12-11 21:38:02

    co to znaczy z rozsądku skoro nie lubisz ?

  • Autor: iza1 Data: 2016-12-11 21:45:42

    a jakie zamienniki proponujesz? może nie warto się katować ...

  • Autor: as Data: 2016-12-11 21:50:20

    Na których właściwościach Ci najbardziej zależy?

  • Autor: ania_69 Data: 2016-12-11 21:52:02

    po co się katować skoro nie lubisz ????????????

  • Autor: ekkore Data: 2016-12-11 21:57:15

    Przecież awokado smakuje niczym. Jak dodasz czosnek smakuje czosnkiem.
    Mnie przeszkadza ta jego bezpłciowość - po co go dodawać, skoro przybiera smak dodatków. Mnie smakuje czosnkiem, sokiem z cytryny....
    Jedno co lubię to pastę kanapkową z awokado - z jajkiem na twardo, czosnkiem, cebulą. Za przepiękny kolor. Bo smaku awokado nie czuję.

    Guacamole robi się z dużą ilością kolendry zielonej oraz jalapenio - może to Ci pomoże, jedno mocno pachnące, drugie ostre.

  • Autor: iza1 Data: 2016-12-11 22:01:30

    dziękuję , zrobiłam z jajkiem, sokiem z cytryny , orzechami włoskimi, octem balsamicznym , cytryną i dajej ma smak avokado:(((

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-12-12 09:05:57

    Nie rozumiem trochę Twojego toku rozumowania to tak jakby z jabłka lub ziemniaka pozbyć się ich smaku. Nie lubię awokado i nie jem, czasem tylko skusze się jako element dekoracyjny do czegoś, toleruje jedynie z łososiem wędzonym w ilościach minimalistycznych i to raz na ruski rok :)

  • Autor: Lea2 Data: 2016-12-11 22:17:34

    Mdły smak avocado można przełamać świeżymi warzywami. Idealnie do avocado pasują mocno dojrzałe pomidory i chrupiące ogórki, a także ogórek kiszony, papryka, cebula. Kawałki avocado można też skropić sokiem z limonki lub cytryny. Można też podawać go ze świeżymi ziołami. Świetnie komponuje się z miętą, bazylią lub kolendrą, a także z wyciśniętym ząbkiem czosnku. Avocado to doskonała baza do salsy dodawanej do kurczaka, indyka czy grzanek. Smak avocado poprawi już sama oliwa z oliwek. Można go dodatkowo zaostrzyć pieprzem, ostrą papryką, chili. Można zrobić różne kombinacje past, np. z jajkami, makrelą, wędzonym łososiem, szynką parmeńską lub z wędzonym kurczakiem, musztardą i suszonymi pomidorami, fetą, itp. Avocado warto też zmiksować z uprażonymi pestkami sezamu lub orzeszkami piniowymi. Wówczas uzyska się słodkawy smak. A w wersji na słodko, to avocado połączyć z miodem, kakao, orzechami włoskimi lub innymi i przyprawami, wtedy wyjdzie taki fajny krem, którym można smarować kanapki, naleśniki, tortillę. Dobrze jest też zrobić koktajl lub sałatkę i dodać inne ulubione owoce. Różnych kombinacji jest wiele, więc pokombinuj. Ja bardzo lubię dojrzałe avocado solo, ale czasem robię je na różne inne sposoby. Mam nadzieję, że z biegiem czasu przekonasz się do tego owocu i zasmakujesz w nim. :)

  • Autor: tingra Data: 2016-12-11 23:57:42

    Pytanie: jak Tobie smakuje avocado??? Gorzkie? Tluste? Slodkie? Kwasne? Mdle? Sliskie w konsystencji? Od tego powinno sie zaczac:) Bo owoc avocado i jego smak zalezy od dojrzalosci owoca. Niedojrzale smakuje cierpko i nie bardzo przyjemnie w smaku.Przejrzaly owoc jest do wyrzucenia. Dojrzaly owoc smakuje maslano, ale bardzo neutralnie. Avocado po przekrojeniu ma miec miekkie,  bardzo jasne , mile dla oka "wnetrze". W naszych krajach avocado jest sprowadzane i sprzewadane na "sile" , znaczy niedojrzale owoce , twarde jak kamienie sa w sprzedazy. Nie ma sie co dziwic ,ze smak tego wspanialego owocu nigdy nie bedzie taki jak ma byc !
    Ja uwielbiam avocado i zawsze mam w mojej kuchni. Niestety nie raz musza isc do kastracji po otwarciu , ale czesto udaje mi sie kupic takie jak powinno byc i smakowac:) Moja metoda na sprawdzanie dojrzalosci avocado, to lekko nacisnac palcem szczypolke owoca , jak lekko sie poddaje, owoc jest dojrzaly. Chociaz nie jeden raz zawiodlam sie i na tej metodzie:)

  • Autor: Basialis Data: 2016-12-11 23:59:32

    Nie wiem dlaczego nie lubisz avocado, dla mnie to jest smak jajka ale kazdy ma swoj gust i smak.Jedno co mnie wkurza, ze po obraniu jest takie " obslizgle".

  • Autor: tingra Data: 2016-12-12 00:23:24

    Hehe Basiu, "obslizgle" bym nie powiedziala ale ja nie obieram avocado. Ja kroje na pol, wyjmuje pestke i ze skorupy lyzka wyjmuje  calosc owoca albo do salatek odrazu w skorupie  dziele na odpowiednie czesci:) Smak jajka ? Niooo to dla mnie  nowosc:)))

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-12-12 09:08:07

    Basia widzisz ja np jajka lubię awokado nie zbyt bezpłciowe dla mnie jest :)

  • Autor: iza1 Data: 2016-12-12 11:07:35

    mdłe :((( nie ten smak ...nie wiem jak to opowiedzieć :(

  • Autor: tingra Data: 2016-12-12 12:17:11

    Zobacz do ilu pysznych dan mozesz uzyc avocado:

    http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/awokado/przepisy.html

    Ja uzywam avocado rowniez do deserow na slodko:) Lody z avocado sa pyszne! :)

    W sieci znajdziesz setki przepisow na uzycie avocado, ktore jest bardzo wartosciowym  owocem:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-12-12 20:14:40

    Proste to nie jedz i po problemie :)

  • Autor: ekkore Data: 2016-12-12 12:36:51

    Jak po tylu podpowiedziach nadal nie przekonałaś się do maskowania smaku awokado, to daj sobie spokój.
    Poszukaj innego warzywa ze zdrowiem - które nie będzie Cię katować. Nie napisałaś czego oczekujesz od awokado.

    Jak wcześniej pisałam - ja nie lubię awokado za jego bezpłciowość, smak niczego. Jeżeli mam jeść guacamole to tylko w restauracji czy u kogoś - bo wtedy mogę zjeść tyle ile mój organizm zniesie (łyżeczkę, dwie), a nie dojadać do końca. Lubię guacamole na zapiekanych nachosach - gdy poza śmietaną stanowi element dekoracyjny, nijaki smak ginie w dużej ilości jalapenio.

  • Autor: balbisia19 Data: 2016-12-12 13:07:34

    Mam ten sam problem co Ty. Kupiłam awokado dwa razy, za pierwszym razem zrobiłam jakąś sałatkę, poszła do kosza. Drugi raz była pasta jajeczna z awokado z czosnkiem. Pierwsza łyżeczka nawet mi podeszła, ale im dalej tym było gorzej. Zmeczylismy cała, ale myślę że był to ostatni mój raz kiedy kupiłam ten owoc. Chciałam się do niego przekonać bo podobno bardzo zdrowy, ale nie da rady, kompletnie nie moja bajka. Za mdły smak, poza tym nie odpowiada mi mazista konsystencja. Trudno. Nie będe się przecież katować jedzeniem czegoś co już na sam widok wywołuje u mnie pewien odruch ;). Pozdrawiam.

  • Autor: anrubi Data: 2016-12-12 13:17:53

    A może prosty koktajl - dojrzały banan, 1/2 łyżeczki miodu, 3/4 szklanki zimnego mleka i 1/4 avocado. Dla mnie rewelacja po bieganiu lub zamiast drugiego śniadania albo kolacji.
    Jeśli wierzyć, co zawiera to samo zdrowie :)

    Awokado dzięki zawartości kwasu oleinowego obniża poziom cholesterolu, a zawarty w nim potas reguluje ciśnienie krwi. Ale uwaga - awokado jest najkaloryczniejszym z owoców.

    Wartości odżywcze awokado: likopen, potas, witaminy C, E, A, z grupy B.

  • Autor: tingra Data: 2016-12-12 13:35:52

    Te kalorie w avocado sa "dobrymi":)

    Warto przeczytac:

    http://bonavita.pl/awokado-i-jego-wlasciwosci-zdrowotne

    Pozdrawiam:)

  • Autor: anrubi Data: 2016-12-12 13:40:16

    http://bonavita.pl/awokado-i-jego-wlasciwosci-zdrowotne

    Aktywnie proszę.
    Również Panią pozdrawiam :)

  • Autor: iza1 Data: 2016-12-12 20:35:10

    próbowałam / i fajne / maseczka z avocado , położyłam sobie na twarz i dekolt, wyglądałam jak Shrek :) ale natłuściłam się jak należy,
    spróbuję tego koktajlu

Przejdź do pełnej wersji serwisu