Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Choroba nowotworowa-dieta

  • Autor: Alll Data: 2015-07-12 19:46:56

    Kochani moja siostra jest bardzo chora, szukam sprawdzonych przepisów dla osób ciężko chorych. Przez pewien okres jadła potrawy lekkostrawne  miksowane, ale ostatnio się polepszyło. Nie trzeba ich miksować. Były gotowane piersi kurczaka, pulpety, gotowane ryby. Przeważnie ryż, ziemniaczki, zupki z włoszczyzną bez kapusty. Zaczynamy tracić pomysły co jeszcze?  Wczoraj mnie prosiła, żeby jej ugotować coś smacznego, a ja już nie wiem co?

  • Autor: mggi63 Data: 2015-07-12 21:08:01

    A mięsko to było tak na sucho?  To  proponuję  z sosikiem koperkowym lub z dużą iloscią jarzyn do tego  buraczki na ciepło lub zimno,marchewka w różnych postaach,Można  fileta z kurczaka lub indyka  upiec w rękawie czy schab i do tego sosik z duża ilością warzyw dozwolonych,mięsko cielęce.Proponuje również jako dodatek kaszę jaglaną z warzywami lub ryż w takiej wersji.

  • Autor: Alll Data: 2015-07-12 21:29:41

    Dzięki, oczywiście, że nie na sucho :))) Był koperkowy i chyba koperku już ma dosyć, bo ostatnio się buntowała. Len i koperek pod różnymi postaciami jest codziennie. O ile na len nie narzeka, o tyle z koprem jest problem, ale przeprasza jak brzuch zaczyna boleć.
    Zapomniałam o rękawie. :) Fajnie zrobię jutro cielęcinkę :)

  • Autor: mggi63 Data: 2015-07-12 22:12:44

    Ja się nie dziwię,że już nie może z koprem a chory człowiek to tym bardziej.Pomiń koper a dodaj inną zieleninkę wink2Przypomniało mi się,że sałatę możesz też podawać nie powinna zaszkodzić.Możesz jeszcze podudzie z kurczaka bez skóry przygotować w sosie potrawkowym motylko pewnie takie dania to już się siostrze ujadły.A jakieś pierożki?Rybka pieczona w foli z warzywami.

  • Autor: Alll Data: 2015-07-13 18:10:11

    Teraz jakby się poprawiło. Wcześniej jadła po 50g dziennie miksowanego, ale dostała jakiś lek i apetyt wrócił. Nawet jakby lepiej z trawieniem co bardzo, bardzo cieszy. Dzisiaj nawet odrobinkę serniczka zjadła. Pierożki, potrawy mączne typu makaron kluski odpadają.  Rosołek też za ciężki. Kalafior, brokuły i kapusta także odpada. Nie jest dla mnie problemem zrobienie, ale wymyślanie to masakra. Robiłam niedawno gotowaną rybkę w sosie szpinakowym z ryżem i marchewką, zjadła nawet z apetytem. Dzisiaj była Twoja cielęcinka i na jutro to samo :))) Dzięki Mggi63

  • Autor: mggi63 Data: 2015-07-13 19:51:55

    Proszę bardzo i na zdrówko :)Bardzo się cieszę,że w jakiś sposób mogłam pomóc. Alll a pulpety rybne robiłaś ? Tak myślę,że jak mączne dania za ciężkie to może spróbuj z mąki ryżowej takie kluseczki jak kopytka albo są w sprzedaży płatki ryżowe,jaglane i też można je zaleć troszkę wodą,zmiksować i dodać  niewiele mąki kukurydzianej czy ziemniaczanej i ewentualnie małe jajko jak  siostra może i jakieś kluseczki wyjdą czy w formie kulek czy podłużne.

  • Autor: Alll Data: 2015-07-15 09:23:22

    Mggi63 jeszcze raz dziękuję. Nie nie robiłam jeszcze pulpetów rybnych, ale dzięki Tobie zrobię i kluseczki także. To mój dyżurny tydzień, bo zmieniamy się z siostrami. Przepraszam, że nie odpowiedziałam zaraz.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-07-16 07:30:01

    Nie przepraszaj bo nie masz za co :)) Służę pomocą jeżeli tylko zajdzie potrzeba.Pozdrawiam.

  • Autor: janeczka669 Data: 2015-07-15 21:49:05

    Zerknij na pocztę :)

  • Autor: danuSska Data: 2015-11-02 21:18:54

    W internecie są przepisy na pieczone klopsiki z kasz. Można je też gotować na parze :) Można do nich dodawać różne warzywa, zioła, jajko, mięso itp. Mi najbardziej smakują z jajkiem :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu