Forum

Rozmowy wolne i frywolne

"Politycy karmią nas kłamstwami, a pomaga im kler i episkopat"!

  • Autor: lajan Data: 2016-11-03 22:55:41


    fUdostępnij 17435 101057929928651 4195143 n Emerytowany pilot Jerzy Grzędzielski o katastrofie smoleńskiej!
    ag1
    ag234
    ag3232
    ag444
    ag555
    ag666
    ag777
    ag888

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2016-11-04 07:33:23

    Lajanie, dziękuję za udostępnienie wypowiedzi fachowca. Myślę, że tekst ten powinno się podawać do wiadomości wszystkim, gdzie się da.

    Nie znam się na lotnictwie, ale tak zawsze myślałam  o przyczynach katastrofy. Teraz to całe zamieszanie to krzyk, mający zagłuszyć sumienia tych, którzy mają coś na sumieniu /choć czasem mam wątpliwości, czy je w ogóle mają?/.

    Ale dlaczego robią to kosztem wszystkich rodzin, całego społeczeństwa?

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2016-11-04 18:32:58

    Dziękuję Lajan . Ludzie chorzy z nienawiści , grają  tą kartą i chcę religię "smoleńską" nam wprowadzić

  • Autor: mamamirelki Data: 2016-11-06 11:47:07

    Lajan, bardzo dziękuję za przytoczenie tekstu. Rzadko zdarza mi się wypowiadać, ale to jest coś, czego mi brakowało, aby rzucić w sieć i przekonać nieprzekonanych. Tych rządowych bzdur już trudno słuchać. Uwstecznia nam się kraj, wracamy do średniowiecza...

  • Autor: jaga51 Data: 2016-11-06 16:48:25

    Nic ująć nic dodac,zgadzam sie z powyższymi wypowiedziami.

  • Autor: tingra Data: 2016-11-06 19:51:48

    Lajan dokladnie tak jak w tytule!!! Nie rozumiem tylko, ze te "fakty" jeszcze nie dotarly po tylu latach do spolecznosci ?

  • Autor: Rzymianka Data: 2016-11-06 19:57:25

    Dotarły już dawno, ale są tacy, co nigdy tego nie przyjmą do wiadomości.

  • Autor: tingra Data: 2016-11-06 20:11:43

    To ich strata i problem Kochana:)

  • Autor: Rzymianka Data: 2016-11-07 10:10:05

    To jest problem nas wszystkich. Nie można na śmierci innych budować swojej kariery. Niby tacy wielcy katolicy, tylko zapominają o podstawowych zasadach tej religii. Poczekamy, zobaczymy co dalej....Wczoraj usłyszałam w telewizji, nie pamiętam czyje to słowa, ale są bardzo znaczące:
    "nie wystarczy chodzić do kościoła, aby być dobrym katolikiem". :)

  • Autor: rdzina Data: 2016-11-10 22:31:25

    Witam, długo zastanawiałam się po przeczytaniu Twojego tekstu co napisać ,mój wujek jest emerytowanym kierownikiem wydziału lotniczego ,mówił o tej tragedii dokładnie to samo co Ty .Nie mogę zrozumieć ludzi którzy wierzą w te bzdury którymi próbują karmić Nas przeciętnych jednakże mądrych ludzi politycy i kler .My Naród Polski mamy rozum ,a garstka przebiegłych polityków gra na biednych,ludziach,którym radio MR wyprało mózg żal mi ich,żal mi rodzin którym teraz będą  ekshumować bliskich,którzy na to nie wyrazili zgody .Szkoda naszego kraju, szkoda nas.Pozdrawiam gorszy sort .W historii był już taki co ludzi sortował Światu to na dobre nie wyszło .

  • Autor: iwett Data: 2016-11-10 22:39:39

    Wszyscy mali udają Wielkich !

  • Autor: rdzina Data: 2016-11-10 22:54:22

    Dokładnie

  • Autor: lajan Data: 2016-11-12 07:32:28

    ~dr : SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI :
    1. Podejrzliwość :
    Podejrzliwość to najbardziej widoczna cecha paranoika. Wciąż szuka ukrytych znaczeń, sygnałów wskazujących na obecność wrogów, o których wie, że go otaczają. Interpretuje swoje spostrzeżenia zgodnie z przyjętymi założeniami i wnioskami.
    2. Ksobność :
    Świat paranoika zaludniają wrogowie, a on sam stanowi ośrodek ich uwagi.
    3. Mania wielkości
    Aroganckie przekonanie o własnej wielkości pozostaje w bliskim związku z wiarą paranoika, iż jest on centralnym obiektem zainteresowania. Jest pewien swoich racji, nie dopuszcza żadnej różnicy zdań. Zna całą prawdę i żywi swego rodzaju pogardę dla głupców, którzy mają odmienne zdanie.
    4. Wrogość
    Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy nawet przy przypadkowym zetknięciu z paranoikiem, jest nie tyle jego przekonanie o spisku czy arogancja, ile generalnie wrogie nastawienie do świata. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, jest niezwykle wrażliwy na oznaki lekceważenia, kłótliwy, spięty, nastawiony obronnie.
    5. Lęk przed utratą niezależności
    Paranoik jest wciąż w stanie gotowości. Wciąż jest przygotowany na niespodziewane okoliczności, które określa jako zamach na swoją niezależność lub wolną wolę. Jest w stanie nieustannej wojny z prawdziwymi i wyimaginowanymi przeciwnikami, którzy chcą nad nim zapanować i odebrać mu niezależność.
    6. Projekcja
    Jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych poglądów, zachowań lub cech, najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie „wroga” pod daną kategorię. Według Zygmunta Freuda, projekcja wynika z normalnej skłonności do przypisywania wewnętrznych stanów i przemian przyczynom zewnętrznym. Na przykład ludzie mało znaczący albo bojaźliwi będą uważać swoich wrogów za nadzwyczajnie licznych i potężnych. Ma to określone implikacje w świecie polityki.
    7. Myślenie urojeniowe
    Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością, konstruując rzeczywistość zastępczą. Jest ona pocieszeniem dla zranionego ego. Potrzeba podtrzymania pozytywnego wyobrażenia o sobie wyjaśnia, dlaczego tak kurczowo trzyma się przekonania, że jest obiektem spisku. Choć można by się spodziewać, że z ulgą przyjmie wiadomość o nieistnieniu spisku, w rzeczywistości będzie zdruzgotany. Pozbawiłoby go to poczucia własnej ważności. Lepiej być prześladowanym niż ignorowanym.

  • Autor: rdzina Data: 2016-11-12 23:17:33

    Witam,mnie kojarzy się Twoja charakterystyka osoby chorej, z człowiekiem który ma wielką władzę.Mam nadzieję że moje z kojarzenie jest mylne,wręcz bardzo tego pragnę .Podobno wiara góry przenosi,dobrze że nie sortuje .Pozdrawiam cieplutko u nie za oknem śnieg prószy.

  • Autor: bahus Data: 2016-11-16 16:50:50

    Lajan uważaj bo
    przyjdą do Ciebie "nocą,
    kolbami w drzwi załomocą -
    ty, ze snu podnosząc skroń,
    stań u drzwi.
    Bagnet na broń!
    Trzeba krwi!"

    grin

  • Autor: lajan Data: 2016-11-16 17:24:27

    Wytoczymy ją z piersi i pieśni.drunk

  • Autor: bahus Data: 2016-11-16 21:23:37

    laugh4

  • Autor: lajan Data: 2016-12-03 18:19:49

    On odparł: «I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.
    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

  • Autor: lajan Data: 2016-12-03 18:32:00

    ~sico do ~Ekspert: Panie Prezydencie Duda!.... przypominam pańskie obietnice wyborcze.
    - dołoży Pan na KAŻDE dziecko 500zł
    - NIE DOPUŚCI PAN DO ZAMKNIĘCIA ANI JEDNEJ KOPALNI I NIE ZWOLNI PAN ŻADNEGO GÓRNIKA.
    - reaktywacja Stoczni w Szczecinie
    - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
    - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
    - obniży VAT do 22%,
    - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę
    - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
    - przewalutuje frankowiczów,
    - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
    - podniesie renty i zwiększy emerytury,
    - podniesie najniższą krajową do poziomu UE,
    - podwoi nakłady na polską naukę
    - repolonizacja banków
    - nowe opodatkowanie hipermarketów i banków
    - lekarz i dentysta w każdej szkole
    - darmowe przedszkola
    - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
    - wycofanie się z pakietu klimatycznego
    - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych
    - likwidacja NFZ
    - konstytucyjna ochrona lasów państwowych
    - przywrócenie 8 letniej szkoły podstawowej i 4 letniego liceum.
    - utrzymanie dobrego kursu ZŁOTEGO zwiń

  • Autor: iwett Data: 2016-12-03 18:55:50

    Lajan bo Pinokio ma dłuuuugi nos!
    I modli się pod figurą........

  • Autor: lajan Data: 2016-12-05 16:56:56

    Nie komentuję, wstawiam aby się zastanowić kto ma rację.

    4.12.2016
    niedziela

    Życzenia dla Rydzyka na 25 lat RMJan Hartman

    Z okazji 25-lecia Radia Maryja życzę Tadeuszowi Rydzykowi i jego „Rodzinie Radia Maryja”, na czele z rządem RP i prezydentem Dudą:

    1. Bojaźni Bożej – bo jeśli istnieje jakiś Bóg, choć trochę podobny do tego, o którym mowa jest w Biblii, nie pozostawi on bez kary ani Waszej pychy, ani pogardy, ani nienawiści. Nawróćcie się i ukorzcie przed swym Bogiem, bo w Biblii napisano, że jest straszny i mściwy dla tych, którzy kalają Imię Jego.

    2. Poznania elementów chrześcijaństwa. Wiedza o chrześcijaństwie pozwoli Wam pojąć, jak strasznie daleko stoi od niego Wasza schizma i Wasza herezja. Wiara chrześcijan nie zna narodowych egoizmów ani wrogości i lęku w stosunku do innych narodów i religii. Ponadto wyrzeka się pychy, zabobonu i idolatrii. To religia pokory, miłości i dobroci, nakazująca wybaczać winowajcom, a surowym i krytycznym być głównie wobec siebie. To religia ubóstwa, brzydząca się zbytkami i mamoną; bo prędzej wielbłąd… Wreszcie – i przede wszystkim – to religia niewidzialnego Boga Jedynego, zakazująca oddawania czci boskiej świętym (z Marią, matką Jezusa, włącznie), a na wpół boskiej papieżom i dyrektorom.

    3. Pokory wobec narodu wybranego. Wasz Bóg był obrzezany, święcił sobotę, nie tykał schabowego i chodził do synagogi. Tak jak Maria, którą rzekomo czcicie, choć odzieracie ją z jej religijnej i narodowej tożsamości. Tak jak Piotr, Paweł, apostołowie i tysiące pierwszych wyznawców chrześcijaństwa, który byli Żydami, mieszkali w Izraelu i czcili hebrajską Torę. Dla Was tylko Judasz był Żydem… Filosemici, psia mać, zatroskani o ofiary Holokaustu… Niestety, ani Maria, ani Jezus nie byli katolikami, nie byli Polakami, nie byli członkami Rodziny Radia Maryja i nie widać najmniejszego powodu dla domniemania, aby w razie powrotu do żywych uważali Rydzyka za swego współwyznawcę, a jego radio za pobożne. Pojedźcie do Izraela i spójrzcie z tamtej perspektywy na Wasz nędzny grajdołek. Jakiż jest śmieszny!

    A tak nawiasem mówiąc, czym jest dla Was Ściana Płaczu – mur świątyni, w której modlił się Jezus i z której przepędził kupców, za co zapewne skazano go na śmierć? Niczym, prawda? Bo nieważne, że to miejsce tak dramatycznie związane jest z Jezusem – ważne, że znalazło się w łapach żydowskich.

    Życzę Wam, abyście zainteresowali się Jezusem i jego krajem. Dowiecie się od prawdziwych chrześcijan, że Jerozolima i Galilea są dla chrześcijan ważniejsze niż wszystkie sanktuaria poświęcone śmiertelniczce Maryi razem wzięte. Ale Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem. To jakaś mała nacjonalistyczna schizma, oparta na poczuciu wspólnoty w pysze i wyższości wobec wszystkich innych oraz zakłamanym, szowinistycznym wizerunku matki Jezusa, z której niemalże zrobiliście już Polkę, katoliczkę, i to taką z „Waszych”, nie mówiąc już o tym, że czcicie ją jak Grecy swoje boginie.

    Koń by się uśmiał! Gdyby to nie było takie śmieszne, byłoby bluźnierstwem. Dla katolików ze świata jesteście jakąś nędzną podróbką średniowiecznego wykopaliska – wstydem i żenadą. Wasz „katolicyzm” może sobie podać rękę z innymi pseudokatolickimi sektami z Ameryki Południowej i Afryki. Razem ryjecie pod Waszym Kościołem. Mnie nawet to cieszy, bo nie udaję przyjaciela tej ofiarami słynącej instytucji, ale Was prowadzi do piekła. Milion ateistów nie jest w stanie tyle zaszkodzić katolicyzmowi, co jeden pseudokatolik Rydzyk i jego klakierzy. Gdybym, tak jak Wy, wierzył w szatana, szukałbym go w Toruniu. Ja nie wierzę – więc może sami go sobie poszukajcie.

    4. Poznania pojęcia obłudy. Ohyda Waszego pseudoreligijnego biznesu, opartego na namolności nieustających maryjnych uwielbień i samouwielbień z racji Waszych „dzieł”, przeplatanych natrętnym domaganiem się pieniędzy, tłumaczy się tym, że nie wiecie, czym jest honor i uczciwość, a czym zakłamanie w bezwstydnej świętoszkowatości i kleszej bigoterii. Wiem, że nie interesuje Was żaden Bóg, bo mówicie sobie w głębi duszy: „nie wiadomo, co tam jest, po drugiej stronie”, ale pomyślcie o pobożnych chrześcijanach, nie wyłączając katolików – jak obmierzła i wstrętna im jest Wasza hipokryzja, Wasze udawanie ciemnoty, by na tej ciemnocie zarabiać, pogarda dla prostych ludzi, których z premedytacją mamicie swoją pseudopobożnością, odcinając ich od prawdziwej wiary – jakże dalekiej od zabobonnego i rozanielonego klepania zdrowasiek i koronek.

    5. Poznania świata, na który dzień w dzień obsesyjnie rzucacie najbardziej absurdalne oszczerstwa i kalumnie, dyktowane Wam przez inherentne Wam nienawiść i prostactwo. Jeśli Bóg zechce, pozwoli Wam przejrzeć na oczy i ujrzeć, że prawdziwa dobroć, zrozumienie dla drugiego człowieka i miłość do ludzi wyrażają się dokładnie w tym, czego tak nienawidzicie – w tej „masońsko-żydowskiej” „cywilizacji śmierci”, gdzie panują tolerancja, roztropność, wrażliwość na krzywdę, dyskryminację i wykluczenia, a równość wszystkich ludzi, bez względu na to, kim są i w co wierzą, jest tam najwyższym ideałem, tak jak jest nim respekt dla wolności człowieka – i to nie tylko wolności w granicach wyznaczonych przez jedynie słuszną wiarę.

    Wasze poczucie wyższości moralnej w stosunku do liberalnych społeczeństw, takich jak, powiedzmy dla przykładu, szwedzkie, duńskie, kanadyjskie czy szwajcarskie, jest bufonadą tak żenującą i porażającą, że doprawdy nie wiadomo, czy śmiać się z Was czy płakać nad Waszą pychą i ciemnotą. Chyba tysiąc lat musiałoby upłynąć, zanim Rodzina Radia Maryja zbliżyłaby się „kulturą społeczną i medialną” (cóż za przewrotność i szyderstwo w tej Waszej nazewniczej przechwałce!) do najmarniejszej z zachodnich demokracji. Ale jakie Wy możecie mieć o tym pojęcie? Wy, „Boże prostaczki”, których mądrość to „Alleluja i do przodu!”.

    6. Opamiętania! To słowo adresuję do polskiego rządu, który wraz z prezydentem okazuje bezprzykładny, pozbawiony resztek dumy serwilizm wobec domniemanej potęgi pseudokatolickiego bonzy. Jakiż to wstyd, jaka żenada widzieć rząd dużego i dumnego kraju europejskiego, jak co rusz czołga się w prochu z worem pieniędzy do stóp podrzędnego guru, który nawet jednego zdania po polsku sklecić nie umie i na kilometr cuchnie hucpą.

    Czy Wy nie macie za grosz wstydu? Za grosz honoru? Czy zrobicie wszystko dla swoich stołków? Czy jesteście w stanie tak ze szczętem się zakłamać, że do lustra powiecie sobie „szczerze”: poniżam się przed nim, bo to jest dobre dla kraju i w ogóle w jakimś sensie to on ma rację? Oj, pewnie tak właśnie jest. Tylko że naród (nie ta dwumilionowa sekta), ale naród, wielomilionowa rzesza, nie wybaczy Wam nigdy tego sponiewierania, tego zabobonu, tego strasznego obciachu, który nam robicie, gdy tak leżycie tam, przyssani do Rydzykowego trzewika. I nie chodzi już nawet o to, że plwacie na konstytucję, która nakazuje Wam zachowywać się względem wszystkich wyznań neutralnie, lecz o zwykły ludzki wstyd, który tak bezwstydnie porzuciliście. A więc: opamiętania! Wy, mali machiaweliści od siedmiu boleści!

    A więc Wy wszyscy tam: bójcie się Boga! Ja nie muszę, ale Wy musicie, więc raz jeszcze: bójcie się Boga i piekła, które stworzył dla cynicznych pyszałków bardziej niż dla kogo innego.

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-05 17:40:23

    Masz rację nie komentuj bo to nie ten portal...Zacząłeś na inny temat a włączasz elementy nie mające w ogóle powiązania z tym co zacząłeś.Na siłę próbujesz sprowokować dyskusję,która juz od początku poniosła fiasko.

  • Autor: lajan Data: 2016-12-05 18:18:01

    W najmniejszym stopniu nie komentuję i NIE OCZEKUJĘ komentarza, Czytaj i TYLKO SOBIE odpowiadaj. Nawet po Twoim wpisie proszę tego tematu nie komentować. Historia sama oceni. Wstawiać będę nadal takie ciekawostki.
    Ten portal ma stronę ,,Rozmowy WOLNE i FRYWOLNE,, pasuje tutaj.

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-05 18:42:31

    Ale jak najbardziej pasuje tylko  sam bałagan robisz i wychodzi masło maślane.No cóż Twój wątek to sobie bałagań wink2

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2016-12-07 22:05:10

    Lajanie,  czytam sobie wszystko, rozmyślam i dziękuję... i pozdrawiam!

  • Autor: bahus Data: 2016-12-09 17:07:56

    Lajan na wszelki wypadek uszykuj sobie szczoteczkę do zębów i przybory do golenia tak aby mieć na wyciągnięcie ręki laugh Pamiętaj PIS czuwa. devilish

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-09 17:45:05

    laugh4

  • Autor: lajan Data: 2016-12-09 18:15:47

    behead

  • Autor: soraja Data: 2016-12-10 10:41:08

    Lajan masz racje, co sie teraz w tym kraju dzieje, to sie normalnym ludzią w glowie nie mieści. Oszołomy nami rządzą, zapchali dzieciorobom mordy i sie z nich śmieją. Mam nadzieję, ze te ich rządy miną i wszystko wróci do normy, a ci pseudo katolicy w czarnych kieckach znajdą swoje miejsce. Jednego żałuje ze nie wszyscy lecieli w samolocie. . . . Nasz kraj nie szedł by na psy. 
    Dziekuje Ci bardzo xa ten wpis. . . . . 

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-10 11:11:32

    Soraja po Twoim wpisie od razu widać ,że nie podoba Ci się życie w uczciwości.Bo rząd robi to co powinien by Ci co kradną,wzbogacają się i robią wszelakie przekręty ponieśli karę bo do tej pory państwo żyło na zasadzie ''róbta co chceta''.Dzieciorobem to jesteś również Ty tylko wcześniej politycy nie zauwazali ,ze dzieci to skarbo który trzeba dbać.Jak byś nie wiedziała to w Europie już dawno takie zasiłki funkcjonują więc co jesteś taka zgorszona? Podziękuj poprzedniemu rządowi,ze miał Cię daleko w powaźaniu .Norma jak widać dla Ciebie to nie życie godne i uczciwe ale takie,które dalece odbiega od takich wartości,które moi rodzice akurat mi przekazali.No cóż nikt nie wybiera jakim i gdzie się rodzi.

  • Autor: soraja Data: 2016-12-10 11:17:50

    mggi ty nas do Europy nie porównuj bo my teraz to bedziemy za Koreą. To ze płaca to jałmużnę to o nich tylko źle swiadczy. . . Zadłuzaja kraj, a nikt inny za to nie zapłaci tylkonasze pokolenie. . . . Czy wy nic nie rozumiecie? ? ? ? ? Ten kler wam tak zaśmiecił rozum! ! ! 
       I vice versa . . . 

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-10 11:33:04

    Ja nie wiedziałam soraja,że Ty masz aż tak wielką wiedzę ekonomiczną,socjalną oraz religijną.Gratuluję,ze masz takie wyliczenia ja opozycja  tylko jakoś się do tej pory nie sprawdzają.

  • Autor: soraja Data: 2016-12-10 11:38:10

    mggi, bo pójdziesz do piekła hahaha
       A wiedzę mają wszyscy, ci którzy maja choć troche rozumu i oglądaja tv, nie tylko Trwam. . . 


    deal2

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-10 14:13:04

    O ! Nawet wiesz gdzie pójdę? No marnujesz się z tym jasnowidztwem.Tylko akurat się pomyliłaś bo tv Trwam nie oglądam więc masz luki w swojej wszechwiedzy.Musisz jeszcze poprcować nad sobą.Zajmij się tak w ogóle swoim życiem  i  nie próbuj rozpracowywać życia innych bo nie przystoi tak babci się zchowzać no chyba,że jeszcze nie dorosłaś i stąd Twoje zachowanie.

  • Autor: Basialis Data: 2016-12-10 12:27:07

    No coz, kazdy ma swoje priorytety.Zgadzam sie z Lajanem i z Toba w 100% i mam nadzieje, ze niebawem sie to rypnie.Kompromitacja Polski!!!

  • Autor: lajan Data: 2016-12-10 14:09:12

    Wybaczcie mggi63, jak to wybaczają rządzący, Ona jest po praniu tego co miała kiedyś w głowie. Z poważaniem miły trolu.

  • Autor: soraja Data: 2016-12-10 14:55:32

    mggi nie czytaj moich wypowiedzi. Dobrze jestes nam znana, kstoliczko. . . . Z wieloma osobami sie tu kłócisz i  obrażasz. 
     załóż sobie swoj wątek. . . ojcze Rydzyku, moj wszechmogący . . . . I wypisuj w nim swoje herezje. 

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-10 15:07:50

    Soraja Ty potrafisz zrozumieć to co czytasz??? Ja obrażam tu kogos swoją wypowiedzią???! Ty obrazasz mnie i już Ci pisałam kiedyś,ze nikt nie jest bezkarny w sieci i możesz bardzo szybko zostać pndstawióa do pionu bo nie tylko mnie obrazasz.

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-10 15:09:46

    Lajan Ty tez nie jestes bezkarny.Pomimo podeszłego wieku.

  • Autor: soraja Data: 2016-12-10 15:26:56

    nie strasz mggi. . Bo kto pod kim dołki kopie. . . . . . itd. . . . .

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2016-12-12 19:05:14

    Święte słowa Lajan. To już nie jest normalny kraj. Chory człowiek kieruje marionetkami. Ludzie sprzedali wolność za 500 zł na dziecko. A my musimy z tym żyć, choć jest to coraz trudniejsze.

  • Autor: tingra Data: 2016-12-11 18:47:56

    A kto jest autorem tego Lajan? Swiete slowa! :)

  • Autor: lajan Data: 2016-12-11 22:14:15

    Jan Hartman, jest na początku tych życzeń.

  • Autor: tingra Data: 2016-12-12 12:38:11

    Dzieki, nie zauwazylam:)

  • Autor: kurkuma Data: 2016-12-22 09:18:19

    Lajan, bardzo a nawet bardzo dawno nie zabierałam głosu w dyskusjach. Fakt, ostatnio rzadko zaglądam na WŻ. Przeczytałam jednak ten wątek i chcę Ci podziękować. Dziękuję za upublicznienie mądrych opinii i wypowiedzi innych osób, ale też i za Twoje przemyślenia z którymi całkowicie się zgadzam. Jako naród zostaliśmy postawieni pod ścianą, a ponieważ dalej miejsca nie ma, pozostaje tylko odwrócić się i upomnieć  o miejsce dla siebie i tych którzy nie chcą dyktatury, mają odwagę myśleć samodzielnie, mają dość kłamstwa, arogancji i obłudy. Powinniśmy pamiętać, że kropla drąży skałę, a wszystkie dyktatury i systemy totalitarne prędzej lub później upadają.... oby prędzej.

  • Autor: lajan Data: 2016-12-31 18:42:50

    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15822789_1226839467382683_7348854866608567182_n.jpg?oh=919648444de364b5efc80ffdf75b0a27&oe=591D0195

  • Autor: Rzymianka Data: 2016-12-31 19:13:00

    Może kolejność nie najgorsza, może to kolejność, za kogo należy modlić się najwięcej ? Może Śp.  Łukasz swoją śmiercią już odkupił swoje winy ? To takie moje przemyślenia w starym roku.

  • Autor: mggi63 Data: 2016-12-31 20:04:11

    Jak ktos nie orientuje sie w rytuale Mszy sw. to nie powininien takich glupot pisac a inny rozpowszechniac.To jest tzw.modlitwa wiernych,ktora jest czytana w ten sposob na Mszach i ma stala formule,ktora akurat nie jest widzimisie ksiedza odprawiajacego w danym momencie.Lajan pretensje to do Watykanu jezeli Cie to irytuje.

  • Autor: lajan Data: 2016-12-31 21:00:39

    Już raz ci napisałem, że nie komentuję.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-01 07:20:48

    A czy ja oczekuje Twojego komentarza? Nic takiego nie napisalam a Ty nie komentuj bo tu nie ma co komentowac z Twojej strony.Ja skomentowalam by sprostowac bzdure,ktora wkleiles.
    Lajan, Szczesliwego Nowego Roku !

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-01 13:24:27

    Bzdury to Ty wygadujesz...
    Odsyłam do Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego z Trzeciego Wydania Mszału Rzymskiego (Rzym 2002), obowiązującego w KK.
    W numerze 70 jest podana kolejność wezwań oraz takie zdanie:
    "W celebracjach odbywających się w szczególnych okolicznościach, jak bierzmowanie, małżeństwo, pogrzeb, porządek intencji może bardziej uwzględniać określoną okoliczność."

    Więc w tym wypadku to jednak oburzające widzimisię pana księdza prowadzącego.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-01 20:19:47

    Nigdy nie pisze tego czego nie jestem pewna i bez wzgledu na okolicznosci za zmarlych wezwanie jest na koncu modlitwy wiernych.I jeszcze jedno to nie jest pan ksiadz bo nie sprawuje swieckiego urzedu.Nigdzie takiego zwrotu nie ma gdybys miala szacunek i wiedze  w tym temacie to nie pisalabys w ten sposob.Proponuje jeszcze "zajecia praktyczne" czyli czynne uczestnictwo we Mszach sw. a przy tym poswiecenie uwagi i przezywanie w pelni Eucharystii a wszystko bedzie zrozumiale.

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-02 12:11:51

    Podałam Ci dokument obowiązujący każdego księdza rzymskokatolickiego w Polsce. Zatwierdzony przez papieża (i to "tego jedynego, bo naszego") i prymasa Glempa.
    Zignorowałaś go, bo "wiesz lepiej". Nie zadałaś sobie trudu podania źródeł tej swojej ogromnej wiedzy.
    Nie dziwi mnie to wcale, bo znam dobrze ten ludowy bezrefleksyjny katolicyzm " bo ksiądz proboszcz powiedział to tak jest i koniec".
    Nie ma sprawy...
    Tylko nie ucz mnie proszę szacunku do osoby, która nie chce uszanować zmarłego w niewyobrażalnie tragicznych okolicznościach, oraz zalecenia przełożonych ma za nic. Chociaż rzeczywiście w tym przypadku "pan" bardzo na wyrost dałam.

    I nie rozumiem co ma Eucharystia do przestrzegania prawa kanonicznego?

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-02 13:41:56

    Niezrozumiałym językiem napisałam hahahaha ....Sztuką jest znać obrzędy religijne nie zagladając do KK.Nic i nikogo nie zignorowałam i nie muszę posiłkować się lekturą by znać modlitwy jakie odmawiam w czasie Mszy św.  obojętnie od okoliczności w danej chwili i za to Bogu dziękuję.Jeszcze raz podkreślam w modlitwie wiernych zmarłych wspomina się na końcu i nie dlatego,ze ksiądz proboszcz tak powiedział tylko dlatego,że celebracja każdej Mszy tak stanowi i nie ważne czy to jest pogrzeb czy tez zwykła Msza czy  święto liturgiczne.Dla Twojej wiadomości to ksiądz nie jest jakimś kmiotkiem,który przyszedł sobie dla rozrywki służyć Panu Bogu.Zgadza się bardzo wiele nie rozumiesz więc po co dyskutujesz na temat o którym niewiele wiesz i pojmujesz a jednocześnie obrażasz kapłanów bo gdybyś chociaż odrobinę miała pojęcie to nie postępowałabyś w ten sposób.

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-02 13:59:45

    Szczęść Boże pani Hiacyntowa i dziękuję za merytoryczne kontrargumenty :) :)
    A księża to też ludzie. Odsetek kmiotków taki sam jak u reszty społeczeństwa ; )

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-02 14:16:08

    Mggi63, nigdy nie odpuszczasz? zawsze Twoje musi być na wierzchu? po co tyle zajadłości? a gdzie - kochaj bliźniego swego jak siebie samego? i to dopiero po przeżyciach Bożego Narodzenia? jakoś wg mnie nie idzie to w parze z prawdziwą wiarą... ja wiarę pojmuję inaczej, rozumnie, a ksiądz... no cóż... nie jest świętym, jest jak każdy inny grzesznik i ma służyć drugiemu... jest jedynie pośrednikiem...takie jest chyba jego posłannictwo?

    I jakoś tak na myśl przyszła mi pewna "Bajka" Ignacego Krasickiego...
    a teraz czekam potulnie na chłostę.
    Pozdrawiam i życzę więcej luzu, tolerancji i zrozumienia dla innych w  roku 2017.

  • Autor: iwett Data: 2017-01-02 14:29:07

    2thumbsupsmash

    Lepiej nie mogłas tego ując. 
    Dziwne...ale przewaznie Ci wszyscy "mocno wierzący i praktykujący" mają bardzooo podobne charaktery :)
    Modli sie pod figurą .........

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-02 15:07:56

    O mnie ten wywod ? A skad wiesz, ze jestem mocno wierzaca i praktykujaca? Nic nie wiesz ! Zadbaj o swoja duszyczke bo czas nagli :-D

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-02 15:03:48

    Przepraszam bardzo czy ja sie niestosownie zachowuje do panujacych tu obyczajow ? Ach, tak nie przyklaskuje w rytm grajacej muzyki.No szkoda..odstaje od grupy prawda? Bo gdybym choc troche myslala jak reszta to juz byloby gites ! Nie mieszaj Zuzanno Bozego Narodzenia bo ni jak to sie ma do tematu,ktory zostal poruszony.A ja nikomu nie ublizylam a jedynie wyjasnilam bo blednie interpretuja pewne tresci.Zgrzeszylam? Hmm no patrz ! Zdarza sie nawet biskupowi tez :-D

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-04 13:19:48

    Zuzanna248, jeżeli chodzi o Twoją wypowiedź w kwestii posłannictwa, a szczególnie tego, że uważasz jakoby ksiądz był pośrednikiem, to nie jest to twierdzenie zgodne z prawdą. Pozwolisz, że Ci wyjaśnię tę kwestię. Co do to tego, że nikt z nas ludzi nie jest świętym masz rację. My wszyscy jesteśmy ludźmi grzesznymi, gdyż nasi prarodzice, którzy byli pierwszą parą ludzką jaką stworzył Bóg i otworzył przed nimi widoki na bezkresne życie, ale niestety zaprzepaścili to, gdyż okazali się nieposłuszni Bogu, czego możesz się dowiedzieć z pierwszych trzech rozdziałów biblijnej Księgi Rodzaju. Biblia mówi, co można przeczytać w Liście do Rzymian w 5 rozdziale, a 12 wersecie, cytuję: "Przez jednego człowieka (którym był Adam) grzech wszedł na świat, a przez grzech - śmierć, i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli". Okazując Bogu nieposłuszeństwo Adam zgrzeszył. W rezultacie stracił możliwość życia wiecznego i w końcu umarł. Ponieważ jesteśmy jego potomkami, odziedziczyliśmy po nim grzeszny stan. Właśnie dlatego chorujemy, starzejemy się i umieramy. To biblijne wyjaśnienie pozostaje w zgodzie z obecną wiedzą na temat prawa dziedziczności. Jednak Bóg poczynił kroki, aby odkupić to, co zaprzepaścił Adam. Dzięki temu potomkowie odzyskali perspektywę życia wiecznego. W Biblii w Liście do Rzymian w 6 rozdziale, a 23 wersecie można przeczytać, że: "Zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć". Oznacza to, że śmierć jest konsekwencją grzechu. Ponieważ Adam zgrzeszył, musiał ponieść śmierć. My również grzeszymy i musimy zapłacić za to swoim życiem. Jednak rodzimy się grzeszni nie z własnej winy. Dlatego Bóg, kierując się miłością, posłał swojego Syna, Jezusa, aby ten zapłacił za nasze grzechy. Ponieważ jeden doskonały człowiek, Adam, swoim nieposłuszeństwem sprowadził na nas grzech i śmierć, to aby nas od nich uwolnić, potrzebny był inny doskonały człowiek, który okazałby się posłuszny aż do śmierci. Biblia wyjaśnia to następująco, co można przeczytać w Liście do Rzymian w 5 rozdziale, a 19 wersecie: "Jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi". Tym "jednym", dzięki któremu wielu miało stać się prawymi, okazał się Jezus. Bóg przeniósł życie swojego Syna z nieba do łona Marii i swoim świętym duchem ochraniał go przed odziedziczeniem niedoskonałości, co jest zapisane w Łukasza w 1 rozdziale, a 31 i 35 wersetach. Jezus opuścił  niebo, urodził się jako doskonały człowiek i za nas umarł. W rezultacie umożliwił nam osiągnięcie prawości w oczach Boga i zyskanie perspektywy życia wiecznego. Poprzez ofiarną śmierć Jezusa Bóg otworzył przed nami drogę do życia wiecznego w raju na ziemi. W Ewangelii według Jana 3:16 znajdujemy słowa Jezusa: "Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne". Śmierć Jezusa jest wyrazem nie tylko niezawodnej sprawiedliwości Boga, ale przede wszystkim Jego wielkiej miłości do ludzi. Szatan wysunął twierdzenie, że człowiek w obliczu prób nie dochowa Bogu lojalności. Ale Jezus, pozostając wierny w skrajnie ciężkich warunkach, raz na zawsze je obalił, co można przeczytać w Księdze Hioba 2:4, 5. Twierdzenie to mogło wydawać się uzasadnione po tym, jak Szatan nakłonił doskonałego Adama do grzechu. Jednak Jezus - doskonały odpowiednik Adama - pozostał posłuszny Bogu mimo dotkliwych cierpień, co można przeczytać w Liście Pierwszym do Koryntian 15:45. W ten sposób dowiódł, że Adam również mógł pozostać posłuszny Bogu, gdyby tylko tego chciał. Swoją wytrwałością w próbach Jezus pozostawił nam wzór do naśladowania, co można przeczytać w Liście Pierwszym Piotra 2:21. Bóg nagrodził swego Syna za doskonałe posłuszeństwo i obdarzył go nieśmiertelnym życiem w niebie. Jezus naprawdę umarł. Droga do niekończącego się życia jest otwarta. Jezus wyjaśnił, co jest zapisane w Jana 17:3, co musimy w tym celu robić, cytuję: "To znaczy życie wieczne, ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa". Biorąc więc niezaprzeczalne fakty pod uwagę i logicznie rozumując, to Jednym Pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi jest wyłącznie Jezus Chrystus, który oddał za nas swoje bezcenne życie. Pozdrawiam :)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-04 16:21:04

    A kim Ty jesteś? księdzem? zakonnicą?
    wiesz, prawie się zgadzam, też od pewnego czasu uważam, że ksiądz, to taki sam grzesznik jak ja /nie chcę być pyszna, bo chyba tak naprawdę niekiedy biją mnie na łeb i ja przy nich jestem święta...prawie/...

    Skoro prawie się zgadzamy w materii równości, jeśli chodzi o grzeszenie, a jak widać masz bardzo rozległą wiedzę, wytłumacz mi proszę - dlaczego ksiądz /taki sam grzesznik jak ja/ ma np. prawo wysłuchiwać grzechy innych grzeszników i jeszcze..."którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane"? chyba tak to wygląda? albo udzielać ślubu - kogo Bóg złączył...a to ksiądz złączył, czyli jak mówisz nawet nie pośrednik...
    po co księża, skoro jedynym pośrednikiem jest Pan Jezus?

    I żeby nie było - jestem osobą wierzącą w Boga... w Boga!  no i używam rozumu... przynajmniej od czasu do czasu.

    Wprawdzie to strona traktująca głównie o sprawach kulinarnych, ale skoro jest taki dział jak rozmowy wolne, to czemu nie skorzystać z nauczania? ale chciałabym, aby odpowiedź była napisana swoimi słowami, bez kopiowania poszczególnych rozdziałów Biblii. Pozdrawiam.

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-05 12:18:15

    Livia* wkleja ze stron Świadków Jehowy2thumbsup
    Szacun dla mggi63 , że tak ochoczo przyklaskuje. Jednak ekumenizm ma przyszłość grinlaughdrummer

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-05 12:35:28

    Anatema  ja się odniosłam do wypowiedzi lajana bo była skierowana również do mnie a  nie musiałam zaglądać do Jehowych by sprawdzać wiarygodność bo my chrześcijanie czytamy Słowo Boże czyli Pismo Święte i było to dla mnie oczywiste.To Ty nie wiesz??? A druga sprawa to świadkowie Jehowy nie uznają świętych dlatego w przytoczonym fragmencie nie ma zapisu św.Jan,św. Łukasz.No nie szkodzi ale teraz już wiesz grin

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-05 14:48:18

    anatema2, a ty uważasz się, za kogoś lepszego od ludzi, którzy nauczają prawd zawartych w Piśmie Świętym ? W kościele klepie się w kółko te same formułki jak mantrę i niestety nic z tego dobrego nie wynika i ciągle zasłaniają się tylko znaną sobie tajemnicą trzymając ludzi w mrokach ciemności.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-05 15:31:11

    A ja tak napisalam, ze uwazam sie za kogos lepszego ? Nawet forma mojej wypowiedzi nie sugeruje tego.Kto bedzie lepszy to zobaczymy dopiero w wiecznosci. Dla przykladu to   Pismo Swiete mowi: Kto sie wywyzsza  bedzie ponizony a kto sie poniza bedzie wywyzszony.

    Mroki ciemnosci to szatan i raczej pojecia ci sie pomylily.Widac, ze kosciol ci nie po drodze tylko dlaczego z   tego powodu pietnujesz innych? Przeciez kazdy ma wolna wole i mnie to nie wzrusza jaka jest czyja wiara i czy w ogole jest.Wiec skoncz z tymi bezsensownymi wywodami po to tylko by pokszac jak potrafisz dolozyc komus kto ma inne przekonania.

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-05 15:53:12

    mmgi63, nie prowadziłam dyskusji z tobą, ale odpowiem Ci, nikomu niczego nie narzucam, wyrażam jedynie własne zdanie i mam do tego prawo. Jak również każdy inny też ma prawo wierzyć w to co mu się podoba.  Żadne pojęcia mi się nie pomyliły, to właśnie katolicyzm trzyma swoich wiernych w tych mrokach ciemności, nie mówiąc prawdy tylko wszystko zatajając. W dniu ostatnim przekonamy się kto miał rację i niektórzy bardzo się zdziwią.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-05 16:54:10

    Nie szkodzi, ze ze mna nie prowadzilas dyskusji na tym polega wlasnie dyskusja na forum a jezeli obrazasz moje przekonania religijne to tym   bardziej mam  obowiazek zabrac glos.Napisalam powyzej, ze nie intetesuje mnie kto w co wierzy.Co ty wiesz o katolicyzmie  jak twoja wiara odbiega zupelnie od niego i masz smialosc w ogole podwazac co kolwiek ? Ja juz jestem przekonana  i sie  w ogole nie zdziwie bo  mialam to szczescie i urodzilam sie w rodznie katolickiej wiec nie zamierzam polemizowac z toba bo poprostu nadajemy na innych falach.A swoja droga to jestes jakis zbuntowany swiadek no bo to sa bardzo mili i ulozrni ludzie.  Spotkalam   w  swoim zyciu troche tych wyznawcow i nawet mam kolezanke w pracy i musze ci poweiedziec, ze dusza czlowiek a ty szczerze mowiac nie pasujeisz do ich wizerunku.Amen !

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-05 23:01:56

    mggi63, ja też urodziłam się w rodzinie katolickiej, co nie znaczy, że mam być przez całe życie nieuświadomiona. Po to człowiek ma rozum żeby z niego w odpowiedni sposób korzystać i ja właśnie korzystam z tej możliwości. Dociekam, czytam Biblię, rozważam i poznaję różne aspekty sfery religijnej i nie tylko jednej religii, ale wielu. A ty w ogóle mnie nie znasz, a już z góry mnie oceniłaś jakbym była innej rasy, a ja tylko zaznajomiłam się dobrze z Pismem Świętym, z którym ty zapewne masze niewiele wspólnego. Nie nadajemy na tych samych falach i nie musimy, bo każdy ma wybór i nie musisz ze mną polemizować, skoro już wybrałaś świadomie, to zostań sobie w tym swoim światku i żyj z poczuciem spełnienia w swojej tajemniczej wierze. A tak przy okazji zajrzyj sobie do słownika i zapoznaj się ze znaczeniem słowa: "Amen", a także sprawdź też i inne, np."parafianin" itp. ... Życzę ci świetlanej przyszłości...

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-06 04:17:43

    Livia twoja Biblia rozni sie od mojego Pisma Swietego,twoja wiara towniez wiec nasza wiara jest zupelnie inna.Ja nie czytam gazetki pt."Swierszczyk" tylko rozwazsm Slowo Boze i nie zamierzam ci sie tlumaczyc w jaki sposob doskonale swoja wiare   by  osiagnac zycie wieczne.
    Wiem jak dobrze znasz swoja Biblie i wiem jak dobrze znasz moje Pismo Swiete nie raz mialam okazje tego  doswiadczyc 
    ze strony swiadkow,  ktorzy w rozny sposob przewijali sie w moim zyciu (szczegolow oszczedze).Ja nie musze korzystac ze slownika bo Slowo Boze zawiera wszystko co jest mi potrzebne w mojej zyciowej drodze  i my chrzescijanie nie pislugujemy sie slownikiem w rozmowie z Bogiem.Ty inaczej postrzegasz te relacje i zupelnie innych pojec uzywasz wiec moja dyskusja z toba jest bezsensowna.Nie ocenilam cie a jedynie zwrocilam uwage, ze inaczej zachowujesz sie niz inni swiadkowie.Ale to byc moze kolejne doswiadczenie dla mnie.
    Ja ci zycze Bozej drogi niewazne,ktora droga idziesz bo i tak na koncu spotkamy sie  wszyscy, moze nie w tym samy miejscu ale w poblizu.






  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-05 19:26:24

    Nie, nie uważam się za kogoś lepszego.
    Myślę, że każda religia jest dobra. Bo każda głosi miłość, pokój, dążenie do dobra, eliminowanie zła, ciągły rozwój i pracę nad sobą.
    Chcę wierzyć w ekumenizm, szukać tego co łączy...

    Tutaj chodzi o coś innego... Problemem i kłopotem są radykalne odłamy religii.Ślepe, głuche, bezmyślne, bez elementarnej wiedzy. Łatwe do sterowania.

    Zauważyłaś, że po Twoim pierwszym poście z cytatami z Biblii, pewna użytkowniczka oceniła go jako "rzeczowy sposób wyprowadzania z błędu", a gdy się okazało, że nie jesteś katoliczką (czego sama nie zauważyła) , stałaś się dla tej osoby "zbuntowana,  niegrzeczna i dlaczego w ogóle masz śmiałość"?

    I dla mnie o tym jest ten wątek.
    O zlasowaniu mózgu. I zaślepieniu.

    I tak, masz rację: klepanie formułek jest durne. Ale mantra to już inna sprawa ;)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-05 19:55:22

    I niech cie Bog blogoslawi +

  • Autor: bea39 Data: 2017-01-05 21:27:28

    Anatema, zadziwiające jest to,że w zasadzie każda religia wyznaje tego samego Boga tylko, interpretacje się różnią.Nawet te poligamiczne, każda ma najgłówniejszego boga i pomniejsze bóstwa, świętych.....

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-06 00:13:06

    anantema2, zdobyłam trochę wiedzy na temat różnych religii i wiem, że ta religia, która cieszy się uznaniem Boga i naucza prawdy ze Słowa Bożego, Biblii jest prawdziwa ( Jana 4:24, 17:17). Natomiast religia fałszywa, podobnie jak podrobione pieniądze, nie ma żadnej wartości. Co gorsza, jest nawet szkodliwa. Wielu uważa, że Bogu podobają się wszystkie religie, ale Biblia uczy czego innego. Nie wystarczy też twierdzić, że się jest chrześcijaninem. To bardzo ważne, żeby czcić Prawdziwego Boga tak, jak On sobie tego życzy. Jezus oznajmił: "Nie każdy, kto do mnie mówi: ,Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach". Aby więc cieszyć się uznaniem Boga, musimy się dowiedzieć, czego On od nas wymaga, a potem to robić. Tych, którzy nie spełniają woli Bożej, Jezus nazwał "czynicielami bezprawia" (Mateusza 7:21-23).
    Przed każdym człowiekiem na ziemi Jedyny Prawdziwy Bóg otwiera możliwość życia wiecznego w rajskich warunkach. Chcąc z tego skorzystać, musimy czcić Boga w należyty sposób i już teraz żyć tak, by Mu się podobać. Niestety, mnóstwo ludzi nie zamierza tego czynić. Właśnie dlatego Jezus powiedział: "Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują" (Mateusza 7:13, 14). Religia prawdziwa to droga do życia wiecznego, natomiast fałszywa to droga do zagłady. Ponieważ jednak Bóg nie chce, by ktokolwiek z ludzi zginął, daje wszystkim możliwość zdobywania o Nim wiedzy (2 Piotra 3:9). Jak zatem widać, rozpoznanie religii prawdziwej to dla nas kwestia życia i śmierci.
    No cóż, ale wybór należy do każdego z nas, bo każdy ma wolną wolę i sam świadomie podejmie tę życiową decyzję. :)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-05 17:04:37

    Anatema, tak właśnie myślałam

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-05 23:07:27

    Zuzanna248, to dobrze, że nadal myślisz czyli jest jeszcze nadzieja dla ciebie...

  • Autor: lajan Data: 2017-01-04 16:38:27

    Narzucanie innym swojej religii to próżność

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-04 17:03:00

    Zakladanie watku na temat polityki i przy okazji poruszanie tematu religii jest niestosowne i nie powinno miec miejsca.Nikt Ci lajan nie narzuca swojej religii, nikt rowniez nie porusza tego tematu jako pierwdzy bo to Ty sam prowokujesz wklejajac zdjecia i tresci a swita towarzyszaca Ci wtoruje.Obwiniasz innych za to , ze w sposob rzeczowy wyprowadzaja z bledu Twoje i innych myslenie obrazajc przy okazji uczucia religijne innych oraz osoby zaangazowane w  polityke.Po co to robisz i podgrzewasz atmosfere ? Bo co za nudno jest i nic sie nie dzieje ? Dziwie sie,ze ten watek dalej istnieje a admini nie widza,ze regulamin jest lamany przez nieodpowiedzialne zachowanie.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-04 17:13:20

    a jednak nie zawiodłaś...

  • Autor: soraja Data: 2017-01-05 15:05:20

    livia chciało ci się te brednie kopiować? Myślisz ze zdrowy człowiek na umyśle to przeczyta i uwierzy? STEK BZDUR! Również pozdrawiam devil

  • Autor: Livia* Data: 2017-01-05 15:22:20

    soraja, a tobie chce się pisać takie bzdurne komentarze ? A zdrowy człowiek, to potrafi samodzielnie i logicznie myśleć, a nie opiera się na facetach w czarnych sukienkach, którzy ogłupiają ludzi. I na dodatek nie potrafią niczego nauczyć swoich parafian z Pisma Świętego, bo to jest tabu. Pozdrawiam confused

  • Autor: iwciaG Data: 2017-01-01 23:27:11

    Zgadzam się z Tobą. Najbardziej tą ,,normalność" w prowadzeniu mszy, widać w mniejszych miejscowościach, gdzie wtrącanie się do polityki lub wywyższanie na siłę pozycji kościoła jest albo nieobecne, albo niepretensjonalne, nieprzeszkadzające dla takiego jak ja ,,szarego" uczestnika.

    Duże miasta, duża kasa i gra o wpływy.....cóż :(

    Pozdrawiam:)

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-02 12:58:52

    Częściowo mogę potwierdzić na własnym przykładzie :)
    Ale generalnie to im dalej od żłoba, tym bardziej wolność Tomku w swoim domku...
    Im starszy proboszcz, tym bardziej "Rozmowa między panem, wójtem a plebanem".

    W każdym razie panów księży "napstrzone,jak much na obrazie Księcia Pana", księży ze
    świecą szukać, a znaleźć Księdza,to bardziej niż w Lotto trafić szóstkę ;)


  • Autor: iwciaG Data: 2017-01-02 13:22:49

    Dokładnie.....bardzo ciężko o ,,kontaktowego" księdza z powołania, ale mimo mojego dość zimnego, delikatnie mówiąc, stosunku do kościoła spotkałam kilku takich prawdziwych duchownych:)

    Niestety w przewadze ilościowo, są tacy pozostawiający dużo do życzenia (moralnie, religijnie, normalnie-ludzko itp.)

  • Autor: iwett Data: 2017-01-01 13:48:40

    Mggi....czy mogłabys czasami wyluzować w kwestii kościoła?
    Nie każdy ma takie poglądy jak Ty ?
    I nie uważam aby takie uporczywe narzucanie innym swjego zdania było w dobrym guście.
    Fakt, że rzadzą nami teraz oszołomy nie zmienia faktu, że mamy swój rozum.
    Powiedz mi czemu Kościołowi przysługują wszelkie przywileje ?
    Moga handlować ziemią, nie maja podatków, nawet teraz śmiechu warte podatek od deszczu........
    kto zwolniony? Kler!!!!

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-02 04:54:15

    Iwett,czy ja zaczelam te dyskusje? Wypowiadam sie poniewaz nie mam zakazu a po drugie dlaczego mam siedziec cicho jezeli ktos nie ma racji ? Na tym polega dyskusja a w tym wypadku to nie sa moje poglady tylko tak jest faktycznie a moje wypowiedzi nie sa wyssane z palca i w pelni wiarygodne.Ja nigdy nie zaczynam dyskusji na temat kosciola,wiary i Boga ale zawsze  bede zabierala glos gdy 
    uznam to za stosowne. Co do rzadzacych ja sie juz wypowiadalam w tej kwestii i szkoda mi klawiatury na ponowne pisanie.Iwett, wygralii wybory czy Ci sie podoba czy nie i w obecnych sandazach tez sa na przodzie  wiec poki co maja kadencje i czy Ci to odpowiada czy nie  musisz czekac i wybierzesz tych bardziej umnych a oni Ci od razu dadza worek pieniedzy i  bardziej cudnie jak bylo za ich rzadow! Bo obecny rzad to nic nie daje tylko zabera np. biednym PPL - owskim oprawcom.

  • Autor: bea39 Data: 2017-01-02 16:43:36

    Poczytaj kogo między innymi dotyczy ta ustawa...http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/1061_u/$file/1061_u.pdf.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-03 08:31:17

    Tych wszystkich ,których powinna dotyczyć.

  • Autor: bea39 Data: 2017-01-03 21:18:08

    Uważasz że funkcjonariusze Straży Pożarnej również pracowały na rzecz totalitarnej władzy? Gasiły pożary niepoprawne politycznie? Kobieto zastanów się.....wszyscy mieli zrezygnować z pracy w służbach: straż pożarna,policja - krawężniki, panie w okienkach w paszportach??Sorry, myślisz logicznie??

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-04 06:11:47

    To czy ja mysle logicznie to nie Twoj interes i nie uzywaj w stosunku do mojej osoby takich sformulowan.Chyba sie zagalopowalas w swoim wyrazaniu zdania.Jezeli masz uwagi do ustawy to mozesz pisac do kancelarii sejmu bo przykro mi ja nie jestem kompetentna osoba chyba zdajesz sobie sobie sprawe.Mysle,ze bliska Ci osoba z tego tytulu bedzie "poszkodowana" i stad Twoje niezadowolonie.No coz kazdy ponosi konsekwencje decyzji zyciowych a w tamtych czasach wiadomo jakie byly sluzby mundurowe i nie tylko i kazdy kto decydowal sie wejsc w to koryto musi teraz poniesc konsekwencje.Niestety pamietam te czasy i agitowanie towarzyszy do grupy wsparcia.

  • Autor: anatema 2 Data: 2017-01-04 13:34:40

    Poważnie? Agitowali Cię strażacy?
    Pewnie w czasie pożaru i pewnie odmawiali ratowania tych niezłomnych?
    I oczywiście masz rację, że każdy strażak musi ponieść konsekwencje "wejścia w koryto", a żaden prokurator będący przy korycie już nie...
    Bo oczywiście to zwykły przypadek, że przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości był prokuratorem "totalitarnego państwa"...
    Miłych snów. 

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-04 16:01:32

    Badz uprzejma poczytac ustawe kogo rzecz dotyczy i kogo nie dotyczy.Ja nie mam zamiaru opowiadac Ci historii  mojego zycia bo raczej ksiazki nie piszesz.Nie mam ochoty prowadzic jalowej dyskusji z osoba , ktora nie rozumie albo nie chce zrozumiec tego co pisze a w dodatku wiedze w temacie ma zerowa.Klawiatury mi po prostu szkoda i czasu na powielanie tego samego.

  • Autor: bea39 Data: 2017-01-04 17:15:46

    Nie obrażaj mnie. Akurat siedzę w przepisach i ustawach bo to moja praca. Wystarczy przeczytać tylko tytuł ustawy,żeby wiedzieć,że dotyczy też strażaków. Ale Ty wolisz obrażać niż przyznać, że przy okazji cierpią również niewinni.

    A  ta mantra,o oderwaniu od koryta to już po prostu jest śmieszne.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-04 17:30:15

    Czym szanowna pania obrazilam ? Mnie w ogole nie interesuje gdzie pracujesz mozesz i sprzatac bo kazda praca jest potrzebna i nie jest miara wartosci czlowieka. Jakos kiepsko Ci ta praca idzie skoro sie e tresc  nie wczytalas tylko tytuly czytasz :-D

  • Autor: bea39 Data: 2017-01-04 18:29:17

    Jak sama napisałaś, nikt w internecie nie jest anonimowy..............Nawet w sieci nie obraża się bezkarnie....to raz.
    Dwa to co ofiarujesz innym zawsze w podwojonej formie wraca do Ciebie.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-04 18:50:38

    Bea, nie przesadzaj bo nikt Ciebie nie obraza a Ty uczepilas sie tego no chyba,ze dla Ciebie wyrazenie odmiennej mysli  to juz obraza.No niestety ilu ludzi tyle pogladow i musisz sie z tym pogodzic bo nie jestem u Ciebie w domku.

  • Autor: as Data: 2016-12-31 21:06:38

    Dokładnie tak jak napisałaś. Taki jest schemat  modlitwy wiernych i na każdej Mszy tak się stosuje.

  • Autor: lajan Data: 2017-01-01 08:44:27

    Kalendarz na 2017 r

    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15741042_1210856345628680_5898407127299188775_n.png?oh=13f2fc24d6e5409caba81e70786b9a69&oe=591F3D1C

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-01 10:20:34

    A narty? czy nie będzie zimy w tym roku? Do siego roku!

  • Autor: Basialis Data: 2017-01-01 12:53:42

  • Autor: iwett Data: 2017-01-01 11:56:04

    Ciekawe ile na tace daje? happy2
    Ale bidny ten nasz prezydento....ciągle w jednym gajerze ,hehe....
    A tak swoją drogą na święta byliśmy w Licheniu na mszy ....nooo dawno tak nie wymarzłam..
    musze chyba więcej na tace rzucać....hehe laugh4

  • Autor: lajan Data: 2017-01-01 13:01:09



    Kto zamówił kanapki na "pucz"? Jest odpowiedź Biura Prasowego Sejmu

    "Kanapki zostały zamówione przez Kancelarię Sejmu, a decyzję w tej sprawie podjęto 16 grudnia rano, w trakcie posiedzenia Konwentu Seniorów" - czytamy w odpowiedzi przysłanej Dominice Długosz przez Biuro Prasowe Sejmu. Dziennikarka opublikowała pismo wczoraj wieczorem na swoim koncie na Twitterze

    "Jest! Mam odpowiedź z biura prasowego Sejmu. Na konwencie, w którym jest 3 wysoko postawionych polityków PiS. Pozdrawiam z Nowym Rokiem!" - napisała Dominika Długosz na Twitterze. Zamieszczone we wpisie pismo potwierdza to, o czym wcześniej mówili politycy opozycji - kanapki, które według prezesa PiS miały świadczyć o przygotowywanym puczu, zostały zamówione przez Kancelarię Sejmu.

    W wywiadzie dla "wSieci" Jarosław Kaczyński stwierdził, że 16 grudnia, gdy opozycja zablokowała sejmową mównicę, a przed Sejmem zgromadzili się protestujący, doszło do próby puczu. Według prezesa PiS, cała akcja została uprzednio zaplanowana, a kwestia dostępu mediów do parlamentarzystów była tylko pretekstem.

    "Byli przygotowani na tę akcję. Zamówili kanapki w Sejmie, mieli gotową scenę i zmobilizowany aktyw pod Sejmem. To była planowana awantura" - mówił Kaczyński. Te argumenty za tezą o planowanym puczu powtarzały inne prawicowe media.

    (kb)

  • Autor: iwett Data: 2017-01-01 13:56:30

    To bardzo nieładnie.......biorąc pod uwage, że za pogrzeb biorą kasę.
    Kto na pogrzebie najwaznieszy?   Umarły?
    A nie cała rzesza tłustych batmanów.

  • Autor: lajan Data: 2017-01-01 15:02:51

    Pożyjemy, zobaczymy.

  • Autor: lajan Data: 2017-01-01 18:59:51

    Marcin Wolski  fot. Marcin Obara  /  źródło: PAP

    Wojciech Krzyżaniak, dziennikarz TOK FM, obejrzał „szopkę” w TVP. O tym, co zobaczył, pisze brutalnie: „to było kur...a obrzydliwe”. Poziom kloaki - ocenia Przemysław Szubartowicz. Chamska TVP - dodaje Jerzy Fedorowicz. Ksiądz Sowa: po prostu wstyd.

    Co pokazał Marcin Wolski?

    „U Wolskiego są zaprzańcy, sprzedawczyki, jest prezes Rzepliński z ch...m zamiast ręki (który oczywiście „staje”), i smutni przegrani odessani od żłobów sprzedawczycy. Jest Wałęsa-Bolek („A wąsaty Bolek z teczki, chce pałować robotników”), Komorowski otoczył się bezpieką, Tusk niczym zając czmychnął do Brukseli „licząc trochę, że go ludzie nie spytają o smoleńską katastrofę”), Niesiołowski chętnie przywróci Lenina, Michnik „mąci w głowach w swym dzienniku” - pisze Krzyżaniak dziennikarz TOK FM, były szef dodatku telewizyjnego Gazety Wyborczej.

     

    Im dalej tym gorzej

    Aktorka grająca Angelę Merkel śpiewała piosenkę z Kabaretu „Tomorrow belongs to me” mówiącą o nadejściu hitleryzmu. Postaci Merkel wtórował chór muzułmańskich uchodźców. Z kolei były minister spraw zagranicznych Radek Sikorski był w tym programie nazwany „Panem Appelbaum”, co nie tylko miało eksponować żydowskie nazwisko jego żony, słynnej amerykańskiej dziennikarki, ale też sugerować jego zależność od niej.

    Wyklęty Pośpieszalski

    Jak pisze Krzyżaniak, szopka nie tylko oczerniała, ale także pokazywała telewidzom, kto jest dobry. Był „fragment o dziennikarzach wyklętych. Ot, choćby o Janie Pospieszalskim, któremu poprzednia władza miała zamknąć usta i zakazała go. Oczywiście to brednia na resorach -przypomina Krzyżaniak- bo pan Pospieszalski szczęśliwie swój program w TVP rządzonej z nadania PO przez Brauna miał i krytykował w nim władzę ile wlezie. Ale czy to ważne? Czy to coś zmienia? Trzy razy się powie, to naród będzie wiedział, że Pospieszalski był wyklęty”.

     

    Bez hamulców

    Krzyżaniak zastanawia się na blogu, co skłoniło aktorów do udziału w żenującym programie. „A tu, wśród wykonawców np. młodziutka jeszcze pani Katarzyna Sawczuk, która z taką radością i swadą wyzywa byłego prezydenta i innych. Patrzyłem na to, i było mi smutno. Reszta tej obsady wstydu? Proszę bardzo: Jacek Borkowski, Jerzy Zelnik, Aleksandra Ciejek-Ziemkiewicz, Aldona Struzik, Tadeusz Chudecki, Jan Kulczycki, Zbigniew Lesień, Mariusz Odwarzny, Marta Jaoko, i Andrzej Rosiewicz. Wszyscy oni powinni mieć koszmarnego kaca” - pisze dziennikarz. Po obejrzeniu programu Wolskiego Krzyżaniak konkluduje: „Oni naprawdę już nie mają odwrotu i to wiedzą. Będą szli w zaparte i bez oglądania się na niuanse, na innych. Do przodu, bez hamulców i bez jeńców”.

    Oczywiście znaleźli się też tacy, którym program przypadł do gustu:

     

    Żądania dymisji Kurskiego

    -To co widzę (profesor Rzepliński z penisem zamiast dłoni) to jest poziom kloaki- komentuje były dziennikarz TVP Przemysław Szubartowicz. Współautorem szopki jest  dyrektor TVP2 Marcin Wolski, który sam wystąpił w programie. Jednak społeczność skupiona na profilu Racjonalna Polska domaga się dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego, który odpowiada za cały program publicznej telewizji.

    Po prostu wstyd

    Jerzy Fedorowicz, aktor i reżyser komentując szopkę w TVP1 pisze na Twitterze tak: Czekam na reakcję prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy  na obrzydliwe obrażanie ich poprzedników w chamskiej TVP. Fedorowicz uważa, że sprawą powinna zająć się Krajowa Rada Radiofonii.

     "Dobra robota Towarzyszu Wolski!- tak ksiądz Kazimierz Sowa wyraził oburzenie na swoim profilu na portalu Facebook. Przypomniał, podobnie jak Krzyżaniak, nazwiska występujących w programie artystów. Napisał: "Aktyw artystyczny także stanął na wysokości zadania:Jacek Borkowski, Jerzy Zelnik, Aleksandra Ciejek-Ziemkiewicz, Katarzyna Sawczuk, Aldona Struzik, Tadeusz Chudecki, Jan Kulczycki, Zbigniew Lesień, Mariusz Odwarzny, Marta Jaoko, i Andrzej Rosiewicz. Po prostu WSTYD"

     

     Kim jest autor "szopki" Marcin Wolski? Czytaj tekst: Ulubieniec prawicy z „Żołnierza wolności”. Kim jest Marcin Wolski, nowy dyrektor TVP 2 

    Tu można obejrzeć odcinek szopki z TVP VOD

    CZYTAJ TAKŻE: Dziennikarze Trójki przeciw „dobrej zmianie”

    PODZIEL SIĘ Jacek KurskiMarcin WolskiWojciech Krzyżaniakszopkatvp Komentarze (131) Napisz komentarz No photo~katolik : A ja z chwilą nastania dobrej zmiany niezwłocznie na poczcie wyrejestrowałem telewizor a następnie wyniosłem na strych i korzystam z internetu. Płacę ,za radio bo mam w samochodzie choć nie słucham reżymowego przekazu informacji. W nawiązaniu do wystąpienia Pana Prezydenta wygłoszonego w orędziu ... rozwiń całość45 minut temu | ocena:92% odpowiedz oceń: -1+1No photo~TAD : Jezeli sie zna poziom Marcina Wolskiego Jana Pietrzaka Andrzeja Rosiewicza nie mozna sie dziwic tego rodzaju popisom Od dawna wiadomo ze jest to grupa wyjatkowo malo utalentowana ktora chwyta kazda szansze aby zaistniec Dziwi w tej gupie obecnosc pana Jacka Borkowskiego ktory kiedys byl aktorem ... rozwiń całośćdzisiaj 17:12 | ocena:79% | odpowiedzi: 5 odpowiedz oceń: -1+1No photo~hp do ~TAD: smutne jest to, że poziom Marcina Wolskiego powinien być bardzo wysoko, bo on kiedyś był genialny. Jego słuchowiska w Trójce są do dziś zapierające dech w piersiach. Ale to co się stało z naszym społeczeństwem, te podziały i ta bezkompromisowa walka, to na długie lata odbiera nadzieję na lepszy ś... rozwiń całośćdzisiaj 17:42 | ocena:91% | odpowiedzi: 3 odpowiedz oceń: -1+1Zobacz wszystkie komentarze »

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2017-01-01 21:00:28

    nie oglądałam, ale faktycznie "dobra zmiana"... żenada... brak jakichkolwiek hamulców...

  • Autor: Basialis Data: 2017-01-01 21:50:51

    No comment, jak zazyczyl sobie Lajan.

  • Autor: bahus Data: 2017-01-05 22:22:42

    Nic dodać nic ująć...Kiedyś pisano "pracz z komuną"

  • Autor: iwciaG Data: 2017-01-06 11:19:16

    ...dobre ;)

  • Autor: makusia Data: 2017-01-06 10:13:21

    Zamykam ten wątek, nie chcę aby jeszcze tutaj temat kleru i polityki skłócił ludzi, więc proszę o niezakładanie tego typu wątków za co z góry dziękuję.  


Przejdź do pełnej wersji serwisu