Forum

Kuchenne porady

Uczulenie na mleko i jajka

  • Autor: punca Data: 2017-08-09 09:48:20

    Witam.Ostatnio dowiedzialam sie ,ze moje dziecko jest uczulone na mleko i jajko.Macie może jakieś przepisy na ciasta bez jaj,śmietany, mleka,jogurtu? Co mogę dodawać zamiast jajka do pulpetow,placków ziemniaczanych,nalesnikow aby sie nie rozpadly.Dziekuje

  • Autor: Rzymianka Data: 2017-08-09 09:57:34

    Do pulpetów zamiast jajek spróbuj mąki sojowej lub ziemniaczanej. Do naleśników może mleko sojowe lub kokosowe ? :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-08-09 10:21:13

    http://wielkiezarcie.com/przepisy/piegusek-z-bialek-30037390

    Zamiast jajka do pulpetów sypie trochę kaszy manny.Podejrzewam,że Twoje dziecko uczulone jest na żółtko jaja to spokojnie możesz białka dodawać do pulpetów,placków,naleśników.Sama tak robię i w niczym nie są gorsze od tych z całymi jajkami.Siemię lniane mielone również nadaje spoistości.Zamiast mleka krowiego bo o to chyba chodzi to można w zastępstwie stosować produkty sojowe,kozie,kokosowe.

  • Autor: alman Data: 2017-08-09 12:44:47

    Witam. Moja wnuczka była alergikiem do pewnego czasu i pamiętam, że z jaja nie mogła jeść białka. Jeśli chodzi o naleśniki czy pierogi, w ogóle jaj nie dodaję, bo są lepsze, mięciutkie.
    A tak w ogóle w necie są tysiące przepisów i informacji, wrzuć hasło "mama alergika" albo co np. co zamiast jajka...wyskoczyło bardzo dużo informacji.

  • Autor: pwyso Data: 2017-08-09 18:49:50

    do pulpetów i sznycli wypróbuj dobrze zmieloną tartą bułkę, dobrze absorbuje wilgoć z mięsa i zlepia fajnie całość ...

  • Autor: ekkore Data: 2017-08-09 19:42:50

    Kotlety mielone wyjdą bez jajka. Będą burgery, na pewno się nie rozpadna. Przetrenowane osobiście. 

    Zamiast mleka krowiego może być kozie lub substytut mleka, czyli sojowe, migdałowe czy kokosowe.
    Zamiast śmietany,  śmietana roślinna, choć akurat zdrowotności tego produktu nie potwierdzam.
    Najprościej wyeliminować całkowicie,  da się żyć bez.

    Pytanie ile lat ma córka,  na ile możesz z nią przedyskutować zmianę sposobu żywienia,  żeby rozumiała. 

    Ja mam za sobą kilka lat bez jogurtów,  serkow, śmietany w domu, bo alergiczka domagała się,  wobec tego nikt nie jadł. 
    Mleka nigdy nie lubiła.

    Dopisano 2017-8-12 13:31:43:

    Szukając dzisiaj informacji na temat chleba z ziaren i co ewentualnie mogę dodać do tego, znalazłam taką informację

    Łyżka zmielonego siemienia lnianego, zalanego 3 łyżkami wody, to odpowiednik 1 jajka - może się przyda taka informacja.

  • Autor: punca Data: 2017-08-14 17:05:43

    Dziękuję bardzo za wskazówki,robiłam pulpety nie dodałam jaja i nic się nie rozpadło.Muszę kombinować i zobaczymy co z tego nowego jadłospisu wyjdzie.

  • Autor: neferet Data: 2017-09-12 15:46:36

    Mój syn uczulony na białko mleka krowiego, nie mógł także jeść kupnej bułki, a co za tym idzie bułki tartej (ktoś o niej pisał wyżej), bo dodawano tam mleko do ciasta. Tak więc używałam do kotletów chleba tartego domowej produkcji zresztą.
    Miałam z nim sytuację trochę ekstremalną, ale wędliny też robił mąż, bo tak również jest kazeina jako konserwant. Dobrze poprzyglądaj się składnikom wszystkiego co stosujesz.
    Da się przeżyć. :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu