Forum

Galeria

byłam w Dakarze

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-17 15:10:45

    Podróż bardzo udana Bardzo mi sie podobało to miasto Inny klimat, inny świat. 
    Zwiedziłam te bogate dzielnice i byłam też w tych biednych.

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-17 15:16:34

    Dakar cd.....

  • Autor: lajan Data: 2017-04-17 16:31:32

    Piękne widoki.

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-17 18:14:40

    to jest tylko nie wielka część tego co tam widziałam i co tam przeżyłam. Nie sposób wszystko sfotografować. Ocean jest przepiękny niestety w wielu miejscach bardzo brudny. Miejscowa ludność nie dba o swoje środowisko i to się tyczy nie tylko rodowitych Senegalczyków. W dzielnicach turystycznych są piękne piaszczyste plaże, jest czysto ładnie. W dzielnicach biedniejszych jest po prostu brudno i oczywiście wszędobylski piach. Piach jest wszędzie.
    Przeżyłam tam bardzo stresującą przygodę: Czy wiecie że nie wolno robić zdjęcia ambasadzie amerykańskiej Wszystkim ambasadom można tylko nie tej jedynej.
    Ja zrobiłam to zdjęcie i zostałam zatrzymana przez ochronę budynku Musiałam się tłumaczyć i wypełniać formularz dlaczego to zrobiłam.
    Poczułam się jak szpieg :) :) :) 
    Następna sprawa to zasady ruchu drogowego Jedna podstawowa zasada ruch prawostronny ale tam jeżdzi każdy jak chce i kiedy chce. I przy tym jest naprawdę mało wypadków a ja mało co nie dostałam zawału serca. Wspomnę tylko też, że stan techniczny tych samochodów można określić jednym słowem "zezłomować" i to jak najszybciej
    Jednak cieszę się,że tam byłam i wszystko to widziałam,bo to bardzo piękne przeżycie

  • Autor: rdzina Data: 2017-04-18 17:26:56

    Witam,piękna przygoda zazdroszczę ''a afera szpiegowska ''dodaje pikanterii Twojej wycieczki .

  • Autor: Agapis Data: 2017-04-17 16:36:23

    Piekna podróż. Dziękuję, że pokazałaś nam tak cudowny kawałek świata, aż się chce tam być...

  • Autor: misia123 Data: 2017-04-17 16:50:41

    Piękna fotorelacja ...dziękuję za to,że mogłam obejrzeć :)

  • Autor: tingra Data: 2017-04-20 13:21:50

    ZANTA milo poogladac Twoj foto reportaz , piekne zdjecia!
    Rzeczywiscie mozesz pogratulowac temu, co zaprojektowal Twoj zyciorys :) Piekna para z Was!

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-23 09:31:25

    Dziękuję za miły komentarz. Czasami udają sie związku polsko-senegalskie, chrześcijańsko-muslimskie. Cieszymy się sobą a nie naszymi wierzeniami. 
    Kiedyś dawno tenu nawet nie przyszło mi by do głowy że będę w takim związku, a teraz się ciesze bo dzieki niemu poznałam inny świat i inną kulturę, którą zreszta lubię, a szczególnie ich kuchnie. Dla mnie kurczak Yassa jest rewelacyjny
    Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: mggi63 Data: 2017-04-23 11:39:55

    Kurczak Yassa? Zdradz szczegoly jak posiadasz taka wiedzewink3

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-23 22:49:57

    http://mniam-mniam.blog.pl/2017/03/06/kurczak-yassa-z-senegalu/ proszę bardzo tutaj masz przepis

    Dopisano 2017-4-23 23:0:11:

    http://mniam-mniam.blog.pl/2017/03/06/kurczak-yassa-z-senegalu/ proszę bardzo tutaj masz przepis
    a dokładnie ten sam przepis masz tutaj http://wielkiezarcie.com/przepisy/kurczak-yassa-z-senegalu-962351347231458650

  • Autor: mggi63 Data: 2017-04-18 07:44:26

    ZANTA dzięki,że mogłam oko nacieszyć takimi widokami :)

  • Autor: iwciaG Data: 2017-04-18 13:51:42

    Świetnie się oglądało Twoje zdjęcia ;))

  • Autor: makusia Data: 2017-04-23 22:34:49

    Ależ cudna wyprawa, aż Wam zazdraszczam dziewczyny:) 

    Super że chcecie się dzielić z nami pięknymi fotkami:)

  • Autor: iwett Data: 2017-04-24 09:25:36

    Świetne zdjęcia.......inne życie inny świat.
    Jak tylko wysiada sie z samolotu to czuć tą "inność"
    Fajnie masz :)

  • Autor: ZANTA Data: 2017-04-24 14:37:46

    smiley2 Ta ""inność"" dla mnie na samym początku po opuszczeniu lotniska była naprawdę szokująca. Nie spodziewałam się tego. Około 6 lub 7 facetów obstąpiło mnie w koło i każdy coś mówił,albo po francusku albo w języku wolof Gdybym tam była sama na prawdę ciężko by mi było.Na szczęście czekał na mnie mój mąż i on temu wszystkiemu zaradził. Okazało sie potem że proponowali wymiane pieniędzy i taksówki.Tam o wszystko trzeba sie targować a mój mąż doskonale sobie z tym poradził. Po tym fakcie okazało się,że taksówkarze a przynajmniej większość jest bardzo pomocna.
    Podróż była wspaniała i na prawdę nie chciało mi się wracać.Niestety wszystko co piękne szybko sie kończy.
    Mam nadzieję szybko tam wrócić :) 
    Dziękuje wszystkim za miłe komentarze....

  • Autor: Izma73 Data: 2017-04-24 18:26:21

    Piękne zdjęcia.Chociaż na krótką chwilę można oderwać się od rzeczywistości.

  • Autor: Lea2 Data: 2017-09-22 16:23:52

    Tak niespodziewanie wyskoczyła mi Twoja galeria z pobytu w Afryce i cieszę się, że mogłam obejrzeć tamtejsze widoki i poczuć klimat miejsc w których byłaś. Wspaniała, ale daleka podróż i pełna różnych nieprzewidzianych zdarzeń i niebezpieczeństw. Jednak warto wybrać się gdzieś w nieznane tereny i zobaczyć kawałek innego świata. To zawsze jakaś odmienność. Miło się ogląda świetnie uchwycone miejsca na fotkach i chciałoby się jeszcze..., a zwłaszcza o tej już jesiennej porze. Pozdrawiam cieplutko :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu