Forum

Kuchenne porady

Jak przygotować rybę mrożoną

  • Autor: sionia7 Data: 2021-01-30 21:48:55

    Wiele jest przepisów na rybę. Mnie jednak brakuje samego początku. Jak ją przygotować do obróbki.
    Tak więc: kupuję mrożone płaty dorsza lub mintaja.... Co dalej?

  • Autor: mary50 Data: 2021-01-30 22:13:32

    Ja rozmrazam,osuszam recznkiem papierowym i paneruje a potem smaze

  • Autor: alman Data: 2021-01-31 13:22:34

    dokładnie, wcześniej jeszcze traktuję solą, pieprzem cytrynowym, ewentualnie czymś jeszcze, na jakie smaki mam ochotę, ale sól i pieprz cytrynowy zawsze

  • Autor: goplana2 Data: 2021-01-31 13:41:10

    Ja robię na dwa sposoby. Rybę rozmrażam w lodówce.Następnie osuszam papierowym ręcznikiem.Panieruję w jajku,bułce tartej i smażę.W trakcie smażenia posypuję solą,pieprzem i sokiem z cytryny.Sok na wypadek,żeby ryba się nie rozwaliła.Po usmażeniu też ją kropię sokiem,już dla smaku bucktooth. Drugi sposób to na wpół zmrożoną rybę ''taplam'' w  kilku łyżkach mąki zmieszanej z solą i porządnej szczypcie czerwonej  ostrej papryki (ja to nawet na 4 filety daję całą łyżeczkę) .Tak opanierowanego fileta trzymam do 10 minut,by lód,który pozostał wsiąknął w panierkę. Smażymy jak zwykle na oleju z obu stron i delektujemy się smaczną rybką chef

  • Autor: Smosia Data: 2021-02-01 10:05:03

    Dalej to:
    - układam kawałki zamrożonej ryby na ruszcie /mam taką formę z wyjmowaną kratką do grilowania, opiekania/ i wstawiam do nagrzanego piekarnika, można już wstępnie przyprawić;
    - jak lody 'puszczą, przekładam rybę na blaszkę wyłożoną papierem skropionym olejem, doprawiam do smaku i piekę /bez panierki, bo tej nie stosuję od lat/.
    Taka nam smakuje, by ją zabezpieczyć przed wysuszeniem lub spieczeniem, można przykryć rybki folią aluminiową lub użyć naczynia z pokrywą.
    Albo ułożyć plasterki/wiórki masła na filetach pod koniec pieczenia.

    Nie rozmrażam wcześniej ryb bo ich nigdy nie panieruję.

Przejdź do pełnej wersji serwisu