Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Chrzest- prezent

  • Autor: karola462 Data: 2015-05-18 18:31:28

    Kochane, zawsze pełne pomysłów Żarłoczki... Zostałam zaproszona na Chrzest.. Dziecka przyjaciół, niby nie jesteśmy krewnymi.. ale jesteśmy sobie bliscy jak rodzeństwo... ludzie poznani przez przypadek- ale tak nam bliscy (chyba z wzajemnością bo skoro tylko my i najbliższa Rodzina) :):):)
    Ale nie o tym... Chciałabym obdarować małego słodziaka... a raczej słodziaczkę czymś fajnym... nie chciałabym robić standadowych prezentó typu krzesełko, huśtawka, leżaczek, mata edukacyjna bo to pewnie kupi ktoś z rodziny... kasa- no cóż z tym zawsze jest problem...ile ... czy warto...jakoś mam mieszane uczucia..ubranko-pewnie też ale co do tego? Może macie jakieś niebanalne pomysły..młode mamy , ciocie i babcie.. no i nie chciałabym niczego z tzw. kurzołapek...typu srebna łyżeczka, smoczek, czy ramka.. święty medalik? babcia jej kupiła... złote kolczyki też już dostała z okazji narodzin.. Pytałam młodą mamę.. zależy jej jedynie żebyśmy z nimi byli.. cóż zrobić

  • Autor: dorotaibasia Data: 2015-05-18 18:44:08

    Niebawem idę na chrzciny bratanicy-postanowiłam zafundowac Małej profesjonalną sesję zdjeciową. Obeszłam kilka zakładów fotograficznych i wybrałam moim zdaniem najbardziej korzystną ofertę. Płacę teraz a sesja odbedzie sie za jakieś 2-3 miesiace kiedy dziecię będzie już "siedzące".

  • Autor: karola462 Data: 2015-05-18 19:25:09

    fajny pomysł, ale mała miała już sesje noworodkową, druga na razie chyba nie potrzebna...

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-05-19 09:05:42

    A zdjęcia z uroczystości w kościele? Pomyśl też o mamie. Udanej imprezy!

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-05-19 10:03:57

    A ja mam mieszane uczucia, co do zdjęć. BO..... moje dzieci wiedziały, że "te kolczyki masz od cioci Gosi", "ten medalik dostałeś na chrzciny od wujka Krzyśka". A zdjęcia? Jak się dziecko kiedyś zapyta, co dostało? "A ciocia Karola to ci fundnęła fotografa". undecided
    Moim skromnym zdaniem to powinno być coś bardziej "namacalnego".

    Ja na I Komunię np. dostałam komplet małych złotych monet, każda z innego kraju, stoi to sobie w srebrnej ramce. Kurzołap? Może... i tak, ale mam je do tej pory, wiem i pamiętam od kogo - ofiarodawczyni stwierdziła, że jak dorosnę, to mogę sobie z tego zrobić oryginalną biżuterię. Może kiedyś?

  • Autor: Trusia Data: 2015-05-19 20:12:01

    Ja w takiej sytuacji zafundowałam maluszkowi kosz ze słoiczkami, kaszkami, deserkami itp. , który profesjinalnie ubrano mi w kwiaciarni. Ja tylko dostarczyłam zawartość koszyka i określiłam w jakich kolorach ma być ubrany. Do produktów "spożywczych" dołożyłam grzechotkę. gryzaczek, skarpetki i zestaw talerzyk, miseczka  i pożądne metalowe sztućce Gerlacha dla dzieci. Nawet jeśli maluszek jeszcze nie je nic poza mlekiem to taki podarunek może spokojnie poczekać i na pewno się sprawdzi.

    Mojsa córcia od naszych znajomych dostała pakiet 4 tomów z serii Poczytaj mi mamo i płyty z bajkami grajkami i kołysankami, te podarunki bardzo się sprawdziły.
    Myślę, że na biżuterię jeszcze przyjdzie czas np na komunię czy 18-ste urodziny a prezent powinien być dopasowany do wieku obdarowywanego.


  • Autor: mgronik Data: 2015-05-19 22:10:54

    Moje dzieci od mojego brata dostały święte obrazki, wykonane ze srebra. Bardzo ładne, wiszą w ich pokojach.
    Jeśli to dziewczynka można kupić metalową/srebrną szkatułę na biżuterię i dać do grawera.
    Chodzi mi o coś podobnego: http://allegro.pl/stalowa-metalowa-szkatulka-na-biuzuterie-puzderko-i5331692376.html

  • Autor: grazka35 Data: 2015-05-20 14:15:55

    Ja rok temu kupiłam swojej chrześniaczce takie pudełko wspomnień z okazji chrztu  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5357905818
     z grawerem i imieniem. Można w nim przechować pierwszy ząbek,czy loczek, co tam dusza zapragnie  i kiedyś będzie można powspominać. W moim przypadku podobał się prezent:-)

  • Autor: madina99 Data: 2015-05-21 18:41:49

    Fajne to pudełeczko,bardzo mi się spodobało a czy taki prezent może sprawić babcia dziecka ?

Przejdź do pełnej wersji serwisu