Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

mirt/merta gubi listki...

  • Autor: dorotaibasia Data: 2016-10-23 16:19:28

    Kochani, od kilku lat problem ten sam...listki gubi na potęgę, zostają zdrewniałe pędy które straszą ;) Po czasie listki odrastają, ba! nawet wiosną kwitnie obficie. Doniczki stoją na parapecie od wschodu (latem wydawało mi się że słońce przygrzewało zbyt mocno i po prostu paliło te drobne listeczki), temperatura w pokoju umiarkowana a raczej chłodno bo kaloryfery odpalam jedynie w czasie siarczystych mrozów, wydaje mi sie ze podlewam też dobrze-w wodzie nie stoi ale ziemi nie przesuszam. Szkodników nie widać....Kiedyś roślinki pójdą "na ścięcie" i staną się wiankiem na głowę więc wolałabym żeby jednak nie gubił liści. Pamiętam, że w oknach mojej Babci i Babć moich koleżanek te roślinki rosły na potęgę a u mnie marnie.

  • Autor: Rzymianka Data: 2016-10-23 18:21:00

    Mirt nie lubi w zimie mocnego podlewania. Musisz chyba trochę ograniczyć podlewanie. Powinien zimować w temp. około 10 stopni. W lecie najlepiej wynieść na balkon lub do ogrodu /nie bezpośrednio na słońce/ i często skrapiać wodą. Lubi lekko kwaśną glebę, nie lubi wapnia.

  • Autor: Igor54i Data: 2016-12-29 18:51:40

    w zimie chyba najgorzej to jest

Przejdź do pełnej wersji serwisu