Forum

Galeria

Pamiętajmy

  • Autor: spajdermen Data: 2015-10-27 19:52:48

    Czas wszystkich świętych, załączam kilka zdjęć z cmentarza w Håkvik gdzie złożone są prochy Polskich żołnierzy poległych w czasie II wolny światowej w Norwegii.

     Håkvik to miejscowość która znajduje się przed Narvik i jest to główny cmentarz wojenny gdzie znajdują się też groby angielskich i francuskich żołnierzy, natomiast w samym Narvik jest pomnik poległych marynarz ORP Grom.oraz grób kilku poległych.
    Jeśli ktoś ma zdjęcia z innych cmentarzy to zapraszam może w ten sposób zachowamy pamięć o ludziach którzy poświęcili życie w czasie IIwś walcząc na obczyźnie.

  • Autor: Wkn Data: 2015-10-27 21:35:59

    Ja się tradycyjnie wybieram na cmentarze kilka razy w okolicach 1 listopada - najpierw dwa tyg lub tydzień przed pierwszym, żeby posprzątać i zanieść światełko oraz mniejszy kwiat. Później 30 lub 31 pierwszego pojawiam się z większą ilością kwiatów i zniczy. Od dwóch lat stawiam też na każdym grobie jeden znicz ze światełkiem na baterie - w przeszłości nie lubiłam tego zwyczaju, ale zaczynam go doceniać, po kilku dniach nie gaśnie i w dzień zaduszny miło jest przyjść znów i zobaczyć niewygaszoną lampkę. Może w tym roku poniosę statyw na plecach i uda mi się zrobić pierwsze w życiu samodzielne zdjęcia nocą. 

  • Autor: pwyso Data: 2015-10-28 09:57:56

    pamiętamy ...

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-10-28 19:24:27

    Pamiętam, tym bardziej, że groby mojej rodziny też w różnych miejscach świata. Zawsze zapalam też światełka na tych zapomnianych i nie do końca zadbanych.

  • Autor: Monia1805 Data: 2015-10-30 15:52:21

    Nie lubię robić zdjęć grobów, na cmentarzu, tak jakoś nieswojo bym się z tym czuła, niestosowne to dla mnie. Ale to tylko moje odczucia

  • Autor: Wkn Data: 2015-11-02 19:42:45

    Widziałam młodych ludzi, którzy po posprzątaniu grobów, udekorowaniu ich kwiatami i zapaleniu zniczy, wyjęli aparat i robili zdjęcia. Domyślam się, że ktoś starszy i schorowany, kto nie mógł dotrzeć osobiście na cmentarz, ucieszy się z takiej dokumentacji młodszego pokolenia :)

    Zostawiam Was w takim razie ze zdjęciem jesiennego lampionu, w ten zaduszny dzień.

Przejdź do pełnej wersji serwisu