Forum

Gawędy o jedzeniu

Nasiona chia

  • Autor: Laugasel1 Data: 2015-09-03 06:13:15

    Pewien czasz temu kupiłam nasiona chia. Wczoraj namoczyłam je w mleku. Czy ktoś z Was ma jakieś proste przepisy na ich wykorzystanie??

  • Autor: pasia50 Data: 2015-09-03 10:52:36

    Ja dodaje codziennie 1 Łyżke do koktajlu owocowego,zblenduj jakies owoce i nałóż na te chia namoczone i zajadaj.

  • Autor: iwett Data: 2015-09-03 11:16:15

    A co to za chia? Nie słyszałam.

  • Autor: ekkore Data: 2015-09-03 12:15:51

    Szałwia hiszpańska.
    Wygląda jak mak.
    Na początku myślałam, że to mak , byłby bardzo ciekawy makowiec. Ale sprawdziłam w słowniku.

    W Stanach , we wszystkich (no w większości) kawiarniach - można kupić chia latte - co domyślam się jest bawarką z herbaty szałwiowej. Nie próbowałam - bo herbata z mlekiem nijak mi nie leży.

  • Autor: makusia Data: 2015-09-03 11:16:30

    Dodajesz do czego chcesz, desery, napoje, koktajle, pieczywo:)
    Bardzo zdrowe nasionka :)Pudding chia z jagodami

  • Autor: nadia Data: 2015-09-04 15:40:12

    No wlasnie, ciekawe jak te puddingi wychodza, bo mi za zadne skarby nie chca wyjsc. Podobno sie je zalewa woda czy mlekiem na dobe i potem wyjdzie Ci cos takiego jak na zdjeciu powyzej. Jadlam cos podobnego w restauracji jako deser, bylo przepyszne! Ale zeby to zrobic, to trzeba miec cudownie cudowny przepis, bo ja obojetnie ,ile nasion wrzuce i zaleje woda, to nigdy nie wyjdzie zzelowany deser tylko ziarna namoczone woda :/ A wiec czekam na cudownie cudowny przepis od kogos ,kto juz to zrobil :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2015-09-04 18:28:04

    Ja zalałam zimnym mlekiem i ubiłam trzepaczką. Dziś wszystko zjadłam!!!

  • Autor: makusia Data: 2015-09-04 21:38:26

    Nadiu, podałam przepis, nie wiem jak to robisz, już po dwóch godzinach jest pyszny "puding":)

  • Autor: Aneta11 Data: 2016-04-22 08:59:46

    Myślę, że dobrym pomysłem na wykorzystanie nasion chia jest dodanie ich do płatków owsianych. Nasiona chia są ostatnio bardzo popularne jak wpiszesz w google przepisy z chia to wyskoczy ci mnóstwo propozycji na ich wykorzystanie.

  • Autor: Agapis Data: 2016-04-22 09:58:10

    Słyszałam, że nasiona Chia powinno się rozdrobnić, bo wtedy są lepiej przyswajalne i spełniają fantastycznie swoje zadanie. Takie w całości ponoć są dużo mniej skuteczne dla naszego organizmu. Ale pewnie ilu specjalistów tyle opinii będzie :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu