Forum

Kuchenne porady

Powidła z buraków cukrowych, dyni i jabłek

  • Autor: bonieś Data: 2018-11-05 09:40:50

    Kochani, szukam przepisu domowej roboty na powidła, jak w temacie. Wczoraj koleżanka poczęstowała mnie właśnie taką marmoladką i to było niesamowicie smaczne! Słodkie okrutnie, to fakt, ale takie karmelkowe, no pychota po prostu tonguetongue3tongue2 Koleżanka dostała od kogoś z Mazur jeden słoiczek na spróbowanie, ale nie ma kontaktu z tą osobą. Ponoć w tym specyfiku nie ma ani grama rafinowanego cukru, tylko naturalna słodycz z buraków. 
    Moze ktoś z Was ma przepis na takie powidełka, albo zna kogoś, kto robi, to poproszę o namiary. 
    Znalazłam na Forum temat o burakach cukrowych z 2008r, ale podane tam strony pewnie zostały usunięte, bo linki nie działąją. 
    Będę wdzięczna za pomoc bow

  • Autor: bonieś Data: 2018-11-05 21:40:59

    Dziękuję za odzew. Widziałam tę stronke, ale wg tego "przepisu" cieżko będzie zrobić powidełka domowym sposobem wink2 Znalazłam sprzedaż, jeśli nie trafię gdzieś na konkretne proporcje i domowy sposób przygotowania, to po prostu kupię marmoladkę. Czytałam gdzieś w necie, że to strasznie długa, wymagająca czasu i zachodu procedura, a efekt taki, że z 10kg buraków otrzymuje się tylko .... 0,5l syropu.

  • Autor: Iwona02 Data: 2018-11-06 12:32:20

    Prosze
    http://www.mazowieckiszlaktradycji.com/poi-lista/powidla-olenderskie/

  • Autor: bonieś Data: 2018-11-06 17:08:09

    Bardzo dziękuję! To jest to heart

Przejdź do pełnej wersji serwisu