Forum

Rozmowy wolne i frywolne

... nostalgia

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-17 21:15:59

    jakaś nostalgia mnie dopadła ... tydzień do świąt, kiedyś o tej porze, nie można było tu czasami wejść, taki tłok i ruch o tej porze tu był, że aż się chciało poczytać i powymieniać radami, zdjęciami, przepisami .... gdzie te czasy ...

  • Autor: rdzina Data: 2017-12-17 22:13:49

    Witam,muszę się z Tobą zgodzić .Pierniczenia nie ma nic nie ma,nie ma nieskończonych dyskusji porad,nie ma życia coś się stało,a tak wiele tej stronie zawdzięczam.Doświadczenie jakie dzięki tej stronie zdobyłam,wiedzę,odwagę aby porwać się na coś wielkiego.Szkoda naprawdę szkoda .Pozdrawiam wszystkich życzę zdrowych smacznych świąt Bożego Narodzenia .

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-17 22:31:10

    może już nie ma czasu ... ochoty, Wszyscy gdzieś biegniemy .. może podzieliliśmy się na mniejsze grupy ... ale to już nie to, jeszcze niedawno temu pachniało tu Świętami ... piernikiem, makiem i grzybami ... ale to już niestety przeszłość ... dla Ciebie również wszystkiego co najlepsze na Święta.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2017-12-18 05:48:13

    Dołączam się do życzeń - magicznych Świąt dla Was wszystkich.
    Co do stronki... widocznie nie dla wszystkich była tak ważna i wyjątkowa jak wielokrotnie deklarowali, skoro szybciutko pobiegli na fb i tu nie zaglądają. :(

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 07:49:54

    dla Ciebie również spokojnych i magicznych Świąt w domowej, rodzinnej atmosferze ...

  • Autor: goplana2 Data: 2017-12-18 10:00:16

    Witaj Pwyso
    Myślę,że to się zmieniło kiedy 2 lata temu zmieniła się szata graficzna..od tamtej pory WŻ powoli zaczęło zamierać.Poodchodziło dużo osób które kiedyś stale się udzielały,bo teraz przede wszystkim fb ''robi karierę''. Mimo to zaglądam często na Wielkie Żarcie,bo przepisy były i są nieocenione. Udzielam się bardzo rzadko,no bo praktycznie tu cicho,ale dziękuję,że przypomniałeś jak tu kiedyś było,jak wrzało forum,jak każdy dążył z podzieleniem się co już zrobił na Święta,a co jeszcze zrobi.Może na osłodę prześlę swoje pierniczki ,które od wielu wielu lat wykonuję z jednego przepisu,który zresztą kiedyś wstawiłam.Pozdrawiam serdecznie wszystkich i również życzę Wesołych,Białych Świąt i hurtowy powrót na Wielkie Żarcie crowngrinsanta3

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 10:33:34

    Tego świątecznego gwaru mi brakuje ... 

  • Autor: Gluba666 Data: 2017-12-18 11:47:31

    Zgadzam się z Tobą Pawle, oj brakuje, brakuje, bardzo...

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 12:06:45

    Jak to mówią nasi sąsiedzi... to se ne wrati... Spokojnych świąt dla Ciebie i rodziny

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-12-18 13:41:34

    Goplano, chyba nie tylko szata to spowodowała, ale też niektórzy użytkownicy zmienili swoje podejście. Kiedyś pisało się tu o wszystkim, o dobrych i tych gorszych chwilach. Teraz, kiedy napiszesz, że coś ci jest lub, że jesteś chora dowiesz się, że nic to nikogo nie obchodzi i że nie pisze się tu o takich sprawach. Również za poglądy można być "zwymyślanym", więc po co się narażać? Pozdrawiam.

  • Autor: goplana2 Data: 2017-12-18 14:56:05

    sad Przykre to co piszesz,ja co prawda się z tym nie spotkałam,ale przyznaję,że niestety mało kiedy zaglądam na forum,no bo mało kto pisze. Kiedyś tu tętniło życie,ludzie się kłócili,godzili jak to w życiu :) Potem nagle coś się urwało i tak to skojarzyłam z tą szatą,zresztą dużo użytkowników się wtedy na ten temat wypowiadało. No cóż,może to się zmieni i powrócą jeszcze stare dobre czasy,bo widać,że nostalgia wielka.Herbaciana również Cię serdecznie pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.santa3

  • Autor: iwciaG Data: 2017-12-18 11:33:31

    Nie ma właściciela, to i strona samotnie, samodzielnie nie jest w stanie tryskać energią, bo nie wiadomo czy wszystko jest OK, czy zaraz runie jak domek z kart... To kolejny powód ,,umierania", ucichnięcia burzliwych dyskusji, bo po co się starać, angażować jak wsio może za chwilę zostać zamknięte lub przeobrażone na cosik niepożądanego....

    Radości w tym świątecznym okresie i dużo spokoju, wypoczynku Wszystkim Życzę

    swiateczny-emotikon-ruchomy-obrazek-0266

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 12:08:54

    Tak na początku myślałem że fb coś zmieni ale to już nie to. Zdrowych i spokojnych Świąt dla Ciebie również

  • Autor: makusia Data: 2017-12-20 23:54:48

    Dokładnie to, przynajmniej w moim przypadku:) Ale zaglądam, pozdrawiam wszystkich ciepło :) 
    Magda

  • Autor: Smosia Data: 2017-12-18 12:06:08

    Szkoda każdej życzliwej duszyczki, każdego wpisu od serca, każdej 'zołzy i 'zgreda, którzy znikają na dłużej, albo na zawsze - ale nic na siłę ...

    Poprawy humoru, czyli wesołego i smacznego świętowania, głośnego kolędowania życzę Wszystkim obecnym i byłym Żarłokom. Trzymajmy się ciepło, rodzinnie, optymistycznie a "moc będzie z nami. santa4


    Fotki z mojego archiwum, możliwe że już je kiedyś wklejałam, sorki ale nowych brak.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 12:12:40

    Oj pomału coś Nas tu więcej

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-12-18 13:44:04

    A myślałam, że ta pierwsza to "świeżynka", bo u mnie tak dzisiaj wyglądają drzewa.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-12-18 12:16:32

    Nie tylko Ciebie . Mnie też żal. Ale jak to Dżani mówi , troszkę nas wytrwałych zostało.
    Wszystkim życzę spokojnych , rodzinnych , pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 12:18:27

    To dobry znak że jednak jeszcze pamiętamy o tej stronie i o sobie na wzajem

  • Autor: makaronka Data: 2017-12-18 12:40:58

    Witam przedświątecznie.
    Faktycznie ostatnio forum jak i wyjec zamarło.Bahati ukradła większość na FB. a tutaj pustkibigcry.Myślę że większość z starej gwardii WŻtowców zagląda ale się nie odzywa.Szata graficzna a raczej jej zmiana nie zmienia ludzi.Może da się jeszcze odbudować WŻ i atmosfere tutaj niegdyś panującą,czego w zbiżającym Nowym Roku wszyskim życzę.Wesołych Świątcrown.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 12:59:38

    No jak się Wszyscy strzykniemy to pomału wrócą stare dobre czasy

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-12-18 13:46:55

    2thumbsup
    Wesołych świąt jeszcze nie życzę, bo mam nadzieję zajrzeć tu przed świętami. Teraz dobrego okresu przedświątecznego!

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 14:28:52

    Jeszcze wiele prac na Święta przed każdym

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2017-12-20 12:41:15

    No... ale... kto z kim ma się strzykać??? Bo ja jestem chętna. whip

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-20 19:49:50

    wszyscy z wszystkimi devilish

  • Autor: mariolan76 Data: 2017-12-18 14:53:38

    Ja myśle ze to tak jak w tej reklamie zatraciliśmy dziecięca radość .

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 15:00:12

    Chyba czas ją odzyskać

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 18:36:06

    no i jak tam u Was przygotowania ... dzieje się pewnie ... fajnie że tutaj też zaglądacie od czasu do czasu

  • Autor: ekkore Data: 2017-12-18 18:46:00

    Myślę,  że nie do odzyskania. 
    Zbyt dużo ludzi się zrazilo brakiem informacji,  brakiem kontaktu.
    Nawet nam , garstce się nie chce,  zamiast rozmów zdawkowe dzień dobry.
    FB to tylko targowisko próżności,  bardzo rzadko stwarza pole do dyskusji,  generalnie chwalimy się obrazkami z kuchni, uzyskując ochy i achy w zamian. Nie jest złe,  tylko inne.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-18 19:16:41

    ja też na razie nie jestem do tego wszystkiego przekonany, po tym wszystkim co tu się działo, wiem że z punktu marketingowego jeżeli tylko się zacznie znowu ruch na tej stronie, to tylko podniesie wartość dla jej właścicieli i źle że tak się dzieje ... moje przemyślenia dotyczą jedynie okresu przedświątecznego i tego wszystkiego co tu się wtedy działo ... to było szczere i fajne ... tego mi brakuje ...

  • Autor: ekkore Data: 2017-12-18 20:50:55

    Mnie właściciele interesują o tyle, na ile dbają o profit, jaki im generuje strona.
    Niech ma większą wartość,  niech zarobią,  ale niech szanują tych, którzy im ten zysk generują. 
    Bo to nie reklamodawcy, oni są platnikami, to użytkownicy,  którzy decydują się być. 
    A szacunku zabrakło...
    Ktoś urażony tym nie wróci.

  • Autor: makusia Data: 2017-12-21 00:00:39

    Nic dodać, nic ująć...

  • Autor: mariateresa Data: 2017-12-18 22:46:51

    Cieszmy się że trochę nas jeszcze zostało,  kto chce może do stołu dosiąść,  drzwi otwarte 24 h,  kolejek nie ma,  świąteczna atmosfera gwarantowana  -  a co przyniesie kolejny rok  na W.Ż -  zobaczymy.

    podobnie jak pwyso posyłam Wam kącik  mojego domu  -  w tym roku  dużo światła biel i anioły......  ale czy o to chodzi ?   czy wystrój jest ważny ?   Najskromniejsza świeczka z gałązką świerku jest piękna !

    Życzę Wam - i wszystkim którzy tu przyjdą -

    Świąt zdrowych,  rodzinnych,  radosnych,  spokojnych,  smacznych i magicznych a Nowy Rok niech spełni Wasze marzenia i przyniesie samo dobro !!!

    Pozdrawiam Was świątecznie  i najmilej  santa2

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-19 10:50:30

    I jak Wam idą świąteczne przygotowania...

  • Autor: ekkore Data: 2017-12-19 12:30:09

    Pierniczki upieczone już dwa razy - i prawie wszystkie zjedzone. Jeszcze będą w pracy.
    Nowy barszcz przetrenowany - wchodzi na stałe do repertuaru.
    Uszka ulepione - 263 sztuki. Korcą mnie pierogi, tylko kto to zje.
    Mięsa uwędzone, zapakowane próżniowo.
    Jeszcze sernik, makowiec, może orzechowiec - bo ciastem mam się dzielić ze znajomymi, w związku z tym może mogę poszaleć. To w sobotę.
    Ryby i sałatka w niedzielę. Co prawda nie mam jeszcze koncepcji na ryby na ciepło, ale to coś się wymyśli Bo na zimno - rolada szpinakowa z łososiem. I może serowa

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-19 12:59:19

    Szacunek ...santa4

  • Autor: Beata500 Data: 2017-12-20 06:35:35

    U mnie też uszka zrobione w ilości ok. 130. Pierogi mam ok. 60. Pierniczki i ciasteczka kruche upieczone. Mięsa dwa w zalewach, jedna w marynacie z olejem.
    Tak jak u Ciebie ryby czekają do ostatniej chwili.
    Pieczenie serników w sobotę. U mnie dwa, bo jeden musi być z ksylitolem.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-20 08:04:09

    to już nie tak dużo zostało ... u mnie więcej niż w Wigilię w pierwszy dzień Świąt będzie wyzwaniem - tak się złożyło że mam ten "zaszczyt" zorganizować 50 rocznicę ślubu moich teściów (25 osób plus dzieciaki), wiec pewnie 6:00 rano do garów, mięsa trzeba upiec, zupy, surówki ... deser, chociaż ciasta i zimna płyta ze świąt będą ... już mi słabo chef jak mi się uda, co wątpliwe w tym zamieszani to wstawię fotki

  • Autor: makaronka Data: 2017-12-20 09:10:59

    Beata napisz proszę coś więcej o tych mięsach w zalewie i marynacie.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-12-20 10:13:25

    Jedna to z przepisu Megi65 -schab. Karczek mam w takiej zwykłej podstawowej jak za dawnych czasów , tylko sól peklowa, ziele angielskie , pieprz , majeranek i czosnek przeciśniety przez praskę.
    W oleju to dzieło mojego małżonka. Dał wszystkie zioła jakie miał pod ręką , posmarował olejem i sobie czeka w zimnym miejscu. Wszystkie mięsa leżą w garach na zimnych płytkach, nie w lodówce.

  • Autor: makaronka Data: 2017-12-20 13:21:56

    Dziękujęsmiley2.

  • Autor: ekkore Data: 2017-12-20 23:10:17

    A machnęłam jeszcze ciasteczka - na razie siedzą w lodówce.
    Podwójna porcja, jedne tradycyjne, drugie z  mielonymi orzechami.

    Po obiedzie my będziemy z córką wycinać, Ślubnego zagonię do krojenia orzechów do makowca.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-12-20 10:59:50

    Dobrze,ze jest nas garstka, ktora pamieta o sobie i to tez cieszy.
    Blogoslawionych i radosnych Swiat Bozego Narodzenia !  :-)

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-20 11:16:18

    • jeszcze nie wszystko stracone... Ponad 700 odsłon za 3 dni znaczy się że może jeszcze jest szansa 2thumbsup

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-12-20 12:11:27

    Tylko szkoda, że wypowiedzi mało....Pozdrawiam Wszystkich!

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-20 12:22:04

    Wstydządevilish się 

  • Autor: alman Data: 2017-12-20 14:29:38

    Witam wszystkich!  To od nas samych zależy, czy będzie tu gwarno czy cisza... też żałuję tego przedświątecznego zgiełku, choć nie tylko. Dyskusje były na wszelakie tematy, od kulinarnych, przez religijne, aż po politykę. Każdy wypowiadał się bez ograniczeń, czasem aż iskry się sypały...teraz gdy temat tylko nie odpowiada komuś, od razu wtrąca, że to strona kulinarna... a przecież są zakłady tematyczne różne, w tym rozmowy wolne i...frywolne nawet. Bardzo mi brakuje tamtej atmosfery, tych ludzików i...
    a, łza się w oku kręci.
    Nie ma co się roztkliwiać, bo czas gorący, roboty po "kokardy"...

    Wszystkim życzę radosnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a wszystkie wypieki i dania by wyszły smaczne i znikały ze stołu jak błyskawica.
    Alicja

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 23:47:39

    Pieknie napisalas Alicjo!!! Radosnych Swiat zycze Tobie!

  • Autor: alman Data: 2017-12-23 00:01:58

    Witaj Tineczko, dziękuję za życzenia. Tobie również życzę pogodnych, pełnych radości i smaczności Świąt. I wpadaj czasem, brakuje tu Ciebie.
    Alicja

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 23:51:35

    Pwyso , moze nie wstydza sie , moze maja inne powody heart

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 17:47:42

    Nostalgia...tak! Zycze wszystkim  cudownych Swiat Bozego Narodzenia i pozdrawiam cieplo wytrzymalych uzytkownikow WZ!

  • Autor: mariateresa Data: 2017-12-22 18:11:44

    Witaj Tingra !    Miło że jesteś  
      Zdrowych,  rodzinnych,  smacznych  i białych Świąt santa4

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 18:32:25

    Dziekuje slicznie i nawzajem! U mnie bialo jak zwykle, niestety Swieta nie ciesza nikogo w mojej Rodzinie tego roku:(((( Mamy niesamowity smutek i brak ....

  • Autor: mariateresa Data: 2017-12-22 19:19:37

    Tak bywa ....  ja też w tym roku (we wrześniu  w Polsce)  płakałam
    -  serdecznie Ci współczuję.
    Bieli u mnie nie będzie  -  pogoda wielkanocna raczej,  ale to nieważne
    Trzymaj się  Tingra  -  pozdrawiam serdecznie !

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 23:39:38

    Dziekuje  Mariateresa!!!

  • Autor: alman Data: 2017-12-23 00:07:24

    Oj Tineczko, teraz przeczytałam... nie wiem co Cię smuci, ale współczuję i przytulam. Tak to jest, ja też straciłam kogoś niedawno... smutno, ale cóż, nie da się tego zmienić, pozostaje zaakceptować. Przytulaski ślę. Ala

  • Autor: tingra Data: 2017-12-23 00:51:52

    Dziekuje serdecznie Ala za przytulaski!!! Walczylam z moja przyjaciolka o jej corke cala jesien ..nie dalo sie :((( 2 grudnia o godzinie 15:00 zasnela spokojnie i to bylo spodziewane ...ale nie spodziewalam sie , ze tego samego  dnia o polnocy zadzwoni moj brat , placzac niesamowicie i powie mi , ze jego syn nie zyje i nigdy juz nie bedzie z nami!!! Zaakceptowac tego narazie nie moge...

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2017-12-23 06:08:51

    Tingro, przytulam Cię mocno, kochana.Dobrych i pogodnych Świąt życzę.

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-12-23 07:01:03

    Tingro, bardzo Ci współczuję. Wiem jak Ci ciężko i niestety nie mogę powiedzieć, że niedługo będzie lepiej. Mój brat zmarł w sierpniu, a w dniu jego pogrzebu dostaliśmy wiadomość, że nie żyje też nasz przyjaciel, taki dobry duch rodziny. Śmierć obu była niespodziewana. Cały czaczas łapię się na tym, że myślę o nich jak o żyjących. Wiem, że jesteś niewierząca, ale życzę Tobie i Twojej rodzinie aby Jezus narodzony w stajence przyniósł Wam ulgę w bólu i oby następny rok był lepszy od tego mijającego.

  • Autor: Lea2 Data: 2017-12-23 14:07:42

    daisyWitaj Tingro :))
    Bardzo to przykra wiadomość dla Ciebie i Twojej  rodziny.

    Dopisano 2017-12-23 14:20:54:

    Witaj Tingro :))
    Bardzo to przykra wiadomość dla Ciebie i Twojej  rodziny. Rozumiem jaka jest to niewyobrażalna strata i ból. Przyjmij najserdeczniejsze wyrazy współczucia... Jednak Prawdziwy Bóg ma dla nas  dobrą nowinę, którą umieścił na kartach Słowa Bożego, Biblii, gdzie dał pokrzepiającą nadzieję, że zmarli zmartwychwstaną czyli znów powrócą do życia na ziemi... smiley
    Pizdrawiam serdecznie i trzymaj się... daisy

  • Autor: iwciaG Data: 2017-12-30 19:14:00

    Wyrazy Współczucia Tinga :( Przykro mi bardzo... Trzymaj się i przyjmij i ode mnie uściski.

  • Autor: Smosia Data: 2017-12-22 20:46:36

    Piękne życzenia z przepięknym załącznikiem. To amarylis? Niech jego urok odgoni smutne myśli i nastroi wszystkich radośnie.
    Pozdrawiam z deszczowej krainy nad Odrą. santa4

  • Autor: tingra Data: 2017-12-22 23:43:32

    Dziekuje Smosia! Tak to amarylis, kazdego roku odrodza sie swoim pieknem:)
    Pozdrawiam z krainy sniegiem obielonej santa4

  • Autor: Beata500 Data: 2017-12-28 11:47:42

    Witaj Tineczko. Przytulam mocno i życzę lepszego Nowego Roku.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-28 11:05:03

    ... no i co tam u Was "dzieci" po Świętach ?? devilish czas już się gotować do Sylwestra chef

  • Autor: Beata500 Data: 2017-12-28 11:48:43

    Oj czas. Mam w planie odpoczynek bez wielkich szaleństw.

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-28 12:11:39

    To tak jak ja

  • Autor: mggi63 Data: 2017-12-28 14:54:46

    Nastrajam sie na wyluzikowanie. Czyli bez szalenstw bow

  • Autor: Smosia Data: 2017-12-28 15:00:49

    U nas bigosik pachnie, ciasto jutro wykombinuję - chyba zawianą śliwunię z masą budyniowo-czekoladową wg Bahati. Bez szaleństw, wątroba błaga o litość ...smash

    Poza tym leje, jest szaro-buro i mam dzisiaj leniwca do kwadratu :(

  • Autor: alman Data: 2017-12-28 16:10:03

    Czasy szaleństwa to już przeszłość... niestety.
    Tymczasem lenię się okropnie, żarcia pełno, apetyt też świętuje, więc...
    Każdego roku przyrzekam, że następnym razem to 2 ciasta, 1 ryba, 1 śledzie itd.... i na przyrzeczeniach się kończy. Bo potem przychodzi okres przedświąteczny, człowiek wpada w szaleństwo, gotuje, smaży, lepi, piecze... a potem? z samego patrzenia już syty, żołądek trzeszczy, jelita pękają i ... dobrze, że już po świętach.
    Wszystkiego dobrego dla wszystkich.

  • Autor: ekkore Data: 2017-12-29 19:38:30

    Żadnego gotowania na sylwestra - sery, oliwa, chleb do maczania i drinki. No poza barszczem z pasztecikami - ale to na nowy rok bardziej.
    30 grudnia idziemy na urodziny - okrągłe bardzo - do Peruwiańczyków, pewnie w samego sylwestra spać będziemy do południa. EEe to tylko marzenie, głodne koty nie dadzą.
    A w ogóle - to będziemy świętować o polskiej północy (u mnie wtedy 18) - a potem spokojnie pójdziemy spać - hehee

  • Autor: patrycja1 Data: 2017-12-29 18:05:17

    Paweł, hej, hej! rozgoń nostalgię, smutki na cztery strony świata.! Załóż najpiękniejszy uśmiech i w Nowy Rok staruj! 
    pozdrawiam i trwam tutaj !wacko

  • Autor: pwyso Data: 2017-12-29 19:06:33

    Z nowym rokiem.... nowe cele. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego :)

  • Autor: pwyso Data: 2018-01-01 10:20:47

    ... niech Wam Wszystkim w tym roku los przyniesie wszystko co najlepsze ... niech będzie: zdrowy, spokojny, pełen spełnionych marzeń i wspaniałych kuchennych inspiracji chef bo szczęśliwi ludzie w kuchni to najważniejsza sprawa, to szczęście i radość zostaje na talerzach ... pleased

  • Autor: iwciaG Data: 2018-01-03 08:42:21

    Dziękuję! I również Wszystkim Najlepszego w tym Nowym Roku!!!balloon

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-01-02 12:06:07

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla wszystkich. :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu