Forum

Kuchenne porady

Ciasta na komunię

  • Autor: viomic Data: 2016-04-24 16:26:26

    Witajcie

    W maju czeka mnie komunia córki. Obiad będzie w lokalu (niestety brak miejsca w domu), ale ciasta chcę upiec sama. Poradźcie proszę jakie wybrać. Pewnie macie już takie doświadczenia za sobą, więc wiecie, co i jak.

  • Autor: mggi63 Data: 2016-04-24 17:06:12

    Przejrzyj ten wątek :
    http://wielkiezarcie.com/forum/34556178

  • Autor: viomic Data: 2016-04-24 17:52:27

    Dziękuję,  tak daleko nie zaglądałam 

  • Autor: mggi63 Data: 2016-04-24 20:03:06

    Ja już ''wyrosłam'' dawno z tego tematu ale może odezwie się ktoś na czasie :)

  • Autor: izaa_a Data: 2016-04-25 17:14:41

    ja co prawda komunię miałam dwa lata temu ale piekłam tort, rurki , ciasto biszkoptowe z bitą smietaną truskawkami i galaretką no i siostrze zleciłam upieczenie sernika bo mnie juz sie nie chciało ;)

  • Autor: viomic Data: 2016-04-25 19:53:20

    Też myślałam o serniku. Tort będzie obowiązkowo. Boję się tylko kremów, bo może być gorąco.

  • Autor: ciastojad Data: 2016-05-01 15:26:39

    Polecam grysikowiec królewski, można zrobić kilka dni wcześniej- rozpływa się w ustach, upały mu niestraszne, szarlotka tak jak sernik to klasyk, ale na imprezach zawsze schodzi szybko. Kup gotowe kruche spody do babeczek i nadziej je masą toffi, posyp orzechami, rodzynkami,płatkami migdałów, na spód daj trochę konfitury wiśniowej albo powideł. Możesz też babeczki  napełnić  czekoladą własnej roboty( na mleku w proszku- pychota i tez można zrobić kilka dni wcześniej. No i ruszy sezon truskawkowy więc można zrobić ciasto z galaretką i truskawkami. Polecam na biszkopt wyłożyć serki krówka wymieszane z galaretka i ubita kremówką( smakuje jak delikatna pianka-ptasie mleczko) na wierzch galaretka z truskawkami. Masa się nie rozpływa, a ciasto jest pyszne. U nas na imprezach zawsze jest galaretka w dużych miskach z różnymi owocami i to też schodzi najszybciej, bo jest orzeżwiające. Mix owoców można kupić  w puszkach do tego truskawki i szybki deser gotowy.

  • Autor: viomic Data: 2016-05-01 17:53:52

    Dziękuję za rady. Ten serek krówka mnie ciekawi, tylko nie wiem o jaki chodzi. Może przepis?

Przejdź do pełnej wersji serwisu