Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Pralka

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-15 20:06:14

    W najblizszych dniach idziemy kupic pralke, bo stara zaczęła wydawać dziwne dzwięki, świsty. Mówiac szczerze spełniło sie moje małe marzenie. Niemogłam się doczekać tej chwili, kiedy mąż powie ( chyba się psuje ) Nasz plan czas wdrożyć w życie. I tu mam małe watpliwości. Jaka pralka spełniłaby moje oczekiwania. Dużo się słyszy o nowej technologi eco buble. Czy to rzeczywiscie taki rarytas? czy może ściema. Zależy mi zeby pralka dopierała i wypłukiwała dokładnie, przy tym była cicha. Takie funkcje ma eco buble, ale czy to działa w normalnym użytkowaniu, czy tylko w reklamie? Może wypowiecie sie na ten temat, bo napewno posiadacie co niektórzy to cudo? Podzielcie sie prosze swoimi opiniami.

  • Autor: Wkn Data: 2016-09-16 06:18:22

    Wybierz taką, która ma najdłuższą gwarancję :( 
    Teraz taki szajs na rynek wypuszczają, że naprawdę ciężko coś doradzić. Ja mam Szajsunga i dwa razy grzałka padła (rozpadając się dosłownie jak przeżarta korozją). Znajoma nie dalej jak miesiąc temu żaliła się, że prawie nową pralkę będzie reklamować, wcześniej oddawała tuż po zakupie telewizor, bo nie działał (mi też się to zresztą w przeszłości przydarzyło). 
    Więc tak sobie myślę, czym tańszy model kupisz, tym może być lepiej i ekonomiczniej dla Ciebie - mniej będzie budżet bolało, jak za zaledwie kilka lat przyjdzie Ci sprzęt wymieniać, haha.

    ściski

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-16 21:35:04

    Ta którą mam upatrzona to własnie samsung i teraz mam watpliwości że może fitma do kitu. Z drugiej jednak strony nie jest ona z najwyzszej pólki, nawet nie jest ze sredniej. Waham sie pomiędzy samsungiem a boschem.Dziekuje i ściskam mocno

  • Autor: mggi63 Data: 2016-09-16 09:10:21

    Każde urządzenie jak ma za dużo funkcji to głupieje a i tak wszystkich się nie wykorzystuje. Tak samo jest z telefonami,komputerami itd.Stawiałabym na sprzęt,który faktycznie spełniałby Twoje oczekiwania i nie musi być mega wypasiony a co za tym idzie drogi.Ja mam pralkę Amice i zaczął się ósmy roczek jak mi służy.Dużo zależy też od tego na jaki egzemplarz trafisz bo wiadomo czasami trafi się trefny a na to wpływu nie mamy.

  • Autor: iwett Data: 2016-09-16 09:30:30

    mggi najlepsza była Frania laugh4 Szybko i skutecznie :)

    Ja mam pare lat LG i jestem zadowolona. 
    Tez multum programów ale ma program antyalergiczny, pranie parowe, pranie 30 min.
    Nie narzekam.
    Jak mało włoże to niby waży ale to przy bawełnie. Ale jaka prawda w tym wszystkim.
    Jakieś pranie nocne ??? Nie wiem w nocy mam nastawiac czy co ?

    Cuda na kiju podwyższają cene :)

  • Autor: mggi63 Data: 2016-09-16 10:26:03

    Iwett to nie masz programów nie wiadomo ile po prostu standard. A mam i wirnikową stoi sobie w kąciku obok automatu :D Czeka na swoja chwilę :)

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-16 21:37:25

    Ja swija ukochana amice zostawiłam w Polse. Fajna i niedroga.

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-16 21:40:06

    eco buble nadal pozostaje owiane tajemnicądrummer

  • Autor: Wkn Data: 2016-09-16 22:48:59

    Tak Ci w tajemnicy podpowiem, że ten eko bubel był znany archiwalnej przeszłości, tylko poszedł był w niepamięć i marketing wskrzesił go jako świeżynkę nówkę nieśmiganą devilish To tak jakby wypuścić na rynek nową wersję Frani, tylko nazwać... no nie wiem... eko śmig niepsujący ubrań :D Ani to nowe ani to prawda laugh4Zapisz

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-17 05:26:30

    Eko śmig- Dobrelaugh4 
    Też mi sie tak wydaje  że zadna to nowość,ale jaka nazwa!smashOd razu wzbudza zainteresowanie bo ECOshocked2

  • Autor: sawalek Data: 2016-09-17 09:40:41

    Ja również niedawno stałam przed dylematem zakupu nowej pralki i również pisałam tu na forum post w tej sprawie. Szukałam pralki otwieranej od góry ale po wielu przemyśleniach kupiłam tradycyjna otwieraną z przodu marki Bosch. I nie żałuję decyzji. Pralka robi rewelacyjnie to, czego od niej przede wszystkim oczekuję- pierze. Jeśli chcesz więcej konkretow takich jak np. konkretny typ albo moją subiektywną ocenę funkcji to napisz bo nie chcę tu niepotrzebnie spamować. Pozdrawiam.

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-19 09:14:47

    Interesuje mnie np czy pokazuje czas do końca prania, ustawianie ilosci płukań, temperatury wody, i prędkosć wirowania nie mniejsza niz 1400obr.Jeśli możesz to prosze poinformuj mnie.

  • Autor: as Data: 2016-09-17 09:44:14

    My w tym roku kupiliśmy taką: Bosch Serie 4 VarioPerfect WAN2416EPL Jestem zadowolona ale dopiero 3 miesiące używamy więc krótko Podoba mi sie funkcja eco perfect. Skraca czas prania

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-19 18:49:29

    Dziękuje wszystkim za rady i opinie.Pralka kupiona! Wzięlismy z najdłuższym pięcioletnim okresem gwarancji na całość i dodatkowo 10 lat gwarancji na części. Wszystkie opcje które chciałam mieć - są. Jutro dostawa. Dziękuję że zawsze mogę na as liczyć.

  • Autor: as Data: 2016-09-19 19:10:58

    Można wiedzieć jaki to model?

  • Autor: as Data: 2016-09-19 20:08:14

    Dzięki

  • Autor: reniapos Data: 2016-09-19 20:13:30

    proszę

  • Autor: kasia_97 Data: 2016-11-04 20:31:26

    Ja mam u siebie Whirlpool AWSP 51011P. Pierze dobrze i była niedroga. Siostra ma jakiegoś Electroluxa, ale nie pamiętam nazwy, ale mogę zapytać. Powiem Ci jeszcze, że z doświadczenia wiem, że większość tych różnych funkcji dodatkowych nie jest wykorzystywana do codziennego prania, więc nie przywiązuj aż tak dużej wagi do tego.

  • Autor: chef01 Data: 2016-11-05 14:35:17

    Whirlpool może byłby i dobry, gdyby nie klasa A+ mellow

  • Autor: kasia_97 Data: 2016-11-07 11:07:56

    @chef01 Może i nie ma, ale jak już napisałam te różne dodatkowe funkcje rzadko się wykorzystuje wacko

  • Autor: chef01 Data: 2016-11-07 17:58:58

    Kasiu, klasa energetyczna to nie jest żadna dodatkowa funkcja, a parametr, który określa czy pralka jest energooszczędna, czy też nie jest. Zwracając uwagę na klasę A+ miałem na myśli to, że:

    "Klasa A+++ jest najefektywniejsza energetycznie (pobiera najmniejszą ilość prądu z wszystkich klas)." 

    źródło: www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-agd/pralka/ (ranking na stronie może też coś podsunie autorce tematu)

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-11-09 08:58:49

    To zależy jaki model

Przejdź do pełnej wersji serwisu