Forum

Kuchenne porady

Pierniczki na wysyłkę

  • Autor: neferet Data: 2017-09-12 15:39:54

    Wiem, że to jeszcze nie piernikowy czas, ale...
    Mam ogromną chęć wysłać koleżance, zupełnie nie-kuchennej ;) , pierniczki na Święta. Nigdy tego nie robiłam, a nie chciałabym, żeby je odebrała, otworzyła puszkę, a tam... wszystko pokruszone na przykład. Albo twarde jak kamienie.
    Macie jakieś doświadczenia? Moglibyście polecić przepis?
    Pytam teraz, żeby mieć czas wypróbować, bo wszak pierniki potrzebują czasu. :)
    Z góry dziękuję.
    Neferet

  • Autor: gabigold Data: 2017-09-12 16:18:22

    Witaj, ja bym zapakowala w folię bombelkowa, przepisów tu sporo. W zeszlym roku robiłam z tego przepisu co piernik staropolski, wyszły pyszne. Zresztą poznasz juz po komentarzach, który przepis wypróbować. Udanych wypieków Ci życzę.

  • Autor: iwciaG Data: 2017-09-12 22:24:07

    Zrób z przepisu na Staropolski jak radzi Gabigold....
    Zapakowane w pudełko / puszkę i w razie luzu w pojemniku dodatkowo ,,upchane" folią z bąblami lub papierowymi frędzlami na pewno dojadą całe. A o twardość się nie martw, bo jak powiesz koleżance żeby w takiej sytuacji na dwa dni zamknęła z nimi skórki owocowe, to ciacha zmiękną.

    Swoją drogą fajna i sympatyczna myśl na upominek niespodziany :)))

  • Autor: neferet Data: 2017-09-14 11:39:08

    Po prostu zamiast piec blaty rozwałkować bardziej cienko i wyciąć pierniczki?
    Nie pomyślałam o tym w ogóle. ;)

    Lubię karmić ludzi. Pewnie stąd pomysł. ;) Przed Wielkanocą piekę mini-mazurki dla najbliższych przyjaciół, ale tych na miejscu, bo robię na kruchym spodzie, więc z wysyłką nie da rady.

  • Autor: gabigold Data: 2017-09-14 13:45:04

    Neferet, tak właśnie zrób blaty rozwałkować i heja, zobaczysz jak sprawnie Ci to pójdzie. Ja już robię przeglądy jak będę ozdabiala pierniki w tym roku. Pozdrawiam

  • Autor: iwciaG Data: 2017-09-14 18:49:48

    Tak, wykrawaj kształty ciastek, pierniczki z tego równie głębokie w smaku co rzeczony piernik warstwowy:))
    Nie przesadź z cienkością ciasta tylko i będzie gicior :) Pozdrawiam:)

  • Autor: neferet Data: 2017-09-17 13:25:49

    Dzięki wielkie Wam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu