Forum

Galeria

Dzień pierwszy w Norwegii

  • Autor: spajdermen Data: 2015-10-30 23:10:23

    Jak obiecałem dzisiaj znowu trochę Norwegi no może trochę więcej bo zaprezentuję Wam podróż  Krystiansand do Bodø.
    Postaram się zrelacjonować co ciekawego jest po drodze do zobaczenia ew. ceny czy też opłaty.
    Może ktoś z was  ma w planach podróż przez Norwegię to może takie informacje mogą się przydać.

    Wyruszamy z Polski przez Niemcy do Danii na prom Fiordline z Hirtshals do Krystiansand czas podróży to tylko około 1 godziny koszt ok. 500 zł. koszty dzielimy na 4 osoby więc cena całkiem przyzwoita.
    Pierwszy cel naszej wycieczki to kjerag na który nie dotarliśmy ze względu na pogodę  tzn deszcz czy wiatr nie jest dla nas przeszkodą ale pioruny w górach to nie żarty więc szybko musieliśmy wracać choć do celu mieliśmy tylko 10 minut drogi, nie szkodzi z pewnością  jeszcze tu wrócimy.
    Czas poszukać noclegu mamy nadzieję że coś się uda znaleźć więc zjeżdżamy do Lysefjorden co prawda miejsca są ale ceny powalające, więc musimy wrócić na górę  i poszukać szczęścia gdzieś dalej i taniej. W końcu udaje się nam znaleźć Hytę czyli taki norweski domek kempingowy
    cena całkiem przyzwoita 600Nok. z ogrzewaniem kominkiem prądem, salonem i dwiema sypialniami. Tu właściwie wszędzie można płacić kartą , znam tylko jedno miejsce gzie jest to niemożliwe, ale o tym później.
    Na co należy zwrócić uwagę podróżując po Norwegii.
    1. należy przestrzegać przepisów drogowych a przede wszystkim stosować się do obowiązującej prędkości. 
    Mandaty to około 100 zł za przekroczony kilometr.
    nie zatrzymanie się na przejściu 2600 zł
    wjazd na czerwonym 4100 zł
    należy też wiedzieć że jeśli będziecie jechać zbyt brawurowo  z pewnością , ktoś zdzwoni na policję,należy też zachować bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami 5X samochód.
    W Norwegii jest wiele dróg ,tuneli, lub mostów płatnych więc dobrze na pierwszej stacji benzynowej zaopatrzyć się AutoPas taki brykiet bo i tak zapłacicie ale w Polsce z karą i odsetkami .
    Alkohol można kupić tylko w sklepach monopolowych =WINNMONPOLET do godziny 18 tej w sobotę do 15 tej. piwo w sklepach spożywczych do godziny 20 tej  natomiast w sobotę do 18 tej dlaczego o tym alkoholu piszę bo wiele widziałem osób które musiały zostawić piwo przy kasie. żadnego alkoholu w niedzielę nie kupicie w sklepie zostaje tylko knajpa 40 zł. piwo.
    To tyle podstawowych informacji.
    P.s nie mogę więc dołączyć zdjęć więc podzielę tą wycieczkę na etapy , następny to Prejkestolen. czyli ambona.

    Pozdrawiam.

  • Autor: jannaj Data: 2015-10-31 13:51:51

    Norwegia marzy mi się od dawna. Dzięki czekam na relacje.

  • Autor: madina99 Data: 2015-10-31 13:57:20

    Widoki przepiękne,opis interesujący,bardzo lubię takie wpisy-dziękuję za podzielenie się informacjami i zdjęciami :))

  • Autor: Basialis Data: 2015-10-31 22:17:49

    Chetnie bym sie tam wybralam, ale szwagierka mojej siostry( od 40 lat mieszkajaca w Londynie) pojechala do do Norwegi z corka................zwiedzaly na rowerach, niestety stwierdzila, ze bardzo drogi kraj!

  • Autor: spajdermen Data: 2015-11-01 09:19:14

    Tak to prawda jest to drogi kraj ale przy dobrej organizacji wyjazdu nie będzie tak drogo. Nasz wyjazd z Polski do Bodø wraz z promami to ok.1500 zł na osobę.
    Mieszkam w Norwegii więc wiem co,gdzie i kiedy jest lepiej, taniej kupić.
    Pozdrawiam.

  • Autor: neliada Data: 2015-11-02 16:16:25

    Dziękuje za cudną wycieczkę.... i czekam na cdn.. pozdrawiam :)

  • Autor: alicja37 Data: 2015-11-05 15:22:29

    Dziękuję,że podzieliłeś się z nami tak pięknymi widokami.

  • Autor: taara Data: 2015-11-06 22:37:06

    Piękne zdjęcia :) Wróciły wspomnienia...
    Gdybyś chciał zobaczyć moją fotorelację i pamiętasz jeszcze hasło na "gadki", to zapraszam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu