Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Gotowanie na ekranie :D

  • Autor: Erufi Data: 2017-07-24 15:38:23

    Jeśli taki wątek już był to przepraszam, ale nie mogłam znaleźć. 

    Mam do was małe pytanie.  

    Jakie programy kulinarne najczęściej lub najchętniej oglądacie i dlaczego właśnie te?

    Ja np. bardzo lubię oglądać Master Chef'a prawdopodobnie ze względu na rywalizację i zachowania uczestników, chociaż amerykańskiego Master Chef'a oglądałam dla Gordona Ramsaya ^_^
    Ogólnie chyba lubię oglądać kulinarne reality show tak z samej ciekawości. 

    Bardzo fajne według mnie są też podróżnicze programy o tematyce kulinarnej. Można dzięki nim w pewien sposób poznać przeróżne miejsca świata. Nie tylko zostaje widzom przedstawiona tradycyjna czy miejscowa kuchnia, ale często również ukazane są zwyczaje czy też kultura danego regionu, co np. dla mnie jest bardzo interesujące. 

    Czasami też oglądam te programy, które są zrobione w formie poradników kulinarnych, że prowadzący krok po kroku mówi co robi i jak to robi :D Fajnie jest raz po raz poznać coś nowego i czasem w tych programach są dawane dobre rady związane z gotowaniem i nie tylko ^_^

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-07-24 15:47:30

    Ja uwielbiam  Okrasę i Makłowicza.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-24 15:58:28

    Tez jestem ich fanka.Maklowicz to juz wiele lat jest ze mna :-)

  • Autor: Krystyna911 Data: 2017-07-24 22:26:47

    A najlepsze że Makłowicz niewiele wie o gotowaniu ale gadane ma dobrą . Poznałam go osobiscie

  • Autor: ekkore Data: 2017-07-24 16:38:53

    Mieszkając w Stanach mam do dyspozycji kilka kanałów z gotowaniem. Plus turystyczne, które albo o duchach, albo właśnie o żarciu.

    Dzięki tym programom było łatwiej mi uczyć się angielskiego.
    Teraz czynię to rzadziej, bo na dłuższą metę jest nudne.

    Teraz oglądam nabór kandydatów na prowadzących do jednego kanału. Muszą perfekcyjnie umieć gotować zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej, zmieniać i przesuwać granicę podania, nie zmieniając przy tym podstawowych zasad odnośnie gotowania. Do tego w tym samym czasie muszą opowiadać o tym co robią plus czasami odpowiadać na pytania. Naprawdę to trudne. No ale jak się chce być gwiazdą TV.

    Programy są różne.  Od gotowania w domu, gdzie przedstawiane są przepisy,  bez stresu, na spokojnie, 
    Poprzez różnego rodzaju konkursy, mniej lub bardziej mające na celu gotowanie, a będące show.

    Lubię rozbojnicza kuchnię,  gdzie wszystko polega na tzw dywersji.
    Prowadzący zamienia na każdą rundę przybory kuchenne oraz produkty, uczestnicy płacą za to z otrzymanej puli pieniędzy,  jednocześnie wykupując siebie od danej dywersji, a przekazując ją któremus z pozostałych uczestników. Mimo utrudnień każdy ma wykonać danie, zaplanowane na daną rundę . Potem ekspert ocenia smak, po rundzie zawsze jedna osoba odpada, która wykonała najgorsze danie.
    Wygrywający zabiera pieniądze jakie mu zostały. 
    Przykład dywersji to np dziecięcy mikser zamiast normalnego, scyzoryk zamiast normalnych noży,  podmiana podstawowych składników, gotowanie z użyciem jednej ręki. 
    Program niewiele wynoszący do sztuki kulinarnej, ale pozwalający się pośmiać i podziwiać inwencję uczestników. 

  • Autor: ekkore Data: 2017-07-24 16:45:00

    Wspomnianego tutaj master chefa nie lubię.  Nie przemawia do mnie przemoc i upodlenie człowieka,  wyzwiska, chamstwo.
    Takie programy są zdyskwalifikowane od początku. 
    W oglądanych przeze mnie nikt nikomu nie ubliza, a niedoskonałości i braki są przekazywane po porcji tego co uczestnik potrafi.

  • Autor: mariateresa Data: 2017-07-25 00:12:38

    90 %  polski  kanał   Kuchnia +
    kiedykolwiek kliknę -  za dnia czy w środku nocy,  zawsze jest coś ciekawego a przede wszystkim normalne potrawy które chciałoby się zaraz  zjeść.
    Uwielbiam  " Anthony Burdain -  miejsca nieznane "  
    - program reportażowy z krańców świata o podłożu kulinarnym 
     Jamie Olivier  wspaniale gotuje -  bez wydziwień
     Marta Dymek ma dobry program 

    Kanał TVS  (Silesia)  i program  " Śląskie od kuchni "  przesympatyczny Wiesław Ambros oraz  "Rączka gotuje " - uwielbiam ich gwarę i potrawy oczywiscie.

    Fajne  programy kulinarne mają też Niemcy.
    Nie toleruję wszelkich reality i chamskich Master Chef a szczególnie M.C. Junior




Przejdź do pełnej wersji serwisu