Forum

Zdrowie i uroda

bardzo sucha skóra na całym ciele

  • Autor: malwinas Data: 2015-04-30 11:42:25

    Mam wielki problem ze skórą. Jest bardzo ale to bardzo sucha, a teraz widzę że jeszcze bardziej się pogorszyła. Kiedyś problem dotyczył tylko dłoni stóp i miejscowo buzi, ale teraz to samo mam na nogach, rękach, dekoldzie... Bardzo się tego wstydzę, ale żadne kremy z drogerii ani też z apteki na mnie nie działają. Skóra jest po postu przesuszona. Jak sobie z tym poradzić? 

  • Autor: Weron!ka Data: 2015-04-30 11:56:49

    moja córka ma taki sam problem a ma tylko 9 lat i borykami się z  tym od jesieni do wiosny. Dr zaleciła kąpiele w oilatum lub emoilum i nacieranie również z tej serii kremami zaraz po kąpieli. 

  • Autor: ewabocher Data: 2015-04-30 21:54:33

    Sucha skóra jest objawem niedoboru witaminy D. Od wielu lat borykałam się z tym problemem w okresach od jesieni do wiosny, w ostatnim okresie nawet latem. Odwiedziłam wszystkich dermatologów w moim mieście, od wszystkich dostałam ulotki reklamowanych przez przedstawicieli medycznych specyfików. Obczytałam cały internet i znalazłam.
    Większość cywilizowanych krajów zaleca suplementowanie witaminy D. Tylko u nas nikt "pary" nie puścił. 
    Niemniej jednak do sedna, zakupiłam witaminkę i całej rodzince kazałam łykać. 4000 j. dziennie, ja 6000 j. Sucha skóra - mój problem od wielu lat - zniknął jak ręką odjął.
    Dziecko przestało mi chorować, nawet w największych natężeniach chorobowych.

    Poczytajcie sobie i spróbujcie. Zimą nie mamy słońca, a latem smarujemy się wysokimi faktorami i teraz koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne zacierają ręce.

  • Autor: Weron!ka Data: 2015-06-22 09:39:13

    dziękuję, kupię Witaminę i córka będzie łykać, nie zaszkodzi a mam nadzieję że pomoże :)

    Pozdrawiam

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-04-30 13:39:29

    Polecam najzwyklejszą oliwkę Bambino, smarujesz się po kąpieli, na mokrą skórę i po chwili wycierasz się ręcznikiem. No i profilaktycznie - wizyta u lekarza.

  • Autor: Beata500 Data: 2015-04-30 13:41:48

    A na " pysk" co polecasz?

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-04-30 14:08:55

    Nie wiem, ja używam kremów Faberlic i jest OK. Nie mam już problemów z suchą skórą.

  • Autor: betap Data: 2015-04-30 13:53:32

    Czasem choroby tarczycy dają objawy bardzo suchej skóry. Może przydałoby się zrobić podstawowe wyniki badań.

  • Autor: pralina Data: 2015-04-30 14:55:33

    Miałam to samo, ze względu na niedoczynność tarczycy, polecam oznaczyć hormony i zobaczyć czy czy to nie wina tarczycy. Na ciało najlepsza jest zwykła oliwka Bambino, starcza na cały dzień. Do twarzy używam kremu Lirene nawadniającego do bardzo suchej skóry ( jakieś 20 zł) i też mi pomaga, oraz okazjonalnie maseczki nawilżające z Avona.

  • Autor: taara Data: 2015-04-30 20:20:03

    Ja bym poradziła też więcej napojów. Bardzo to się sprawdza u mojego trzyletniego wnuka, który czasem przyjeżdża do mnie z szorstką, suchą skórą. W domu, matka zapracowana, pewnie zapomina, aby więcej pił, a on się nie upomni. Wystarczy kilka dni i jest znaczna poprawa. U niego ten problem ma też związek z alergią pokarmową, na szczęście lekką i na niewiele składników pokarmowych.

    Tak czy inaczej warto zrobić badania.

  • Autor: Andronika Data: 2015-04-30 21:31:52

    przerabiałam ten problem!!! zakwaszenie organizmu tak się po części objawia. polecam badanie żywej kropli krwi dla niedowiarków, preparat z zielarskiego sklepu: para farm organizm bez pasożytów, proszek zasadowy dużo dobrej wody nie gazowanej z cytryną, kąpiel w wodzie z oliwką a na twarz krem Mediderm z apteki, po miesiącu już wraca do normy

  • Autor: powsinoga Data: 2015-04-30 23:53:07

    Zanim zdiagnozujesz sobie chorobę tarczycy, niedobór witamin, odwodnienie, czy inne zakwaszenie - może warto przejść się do lekarza? Doraźnie - jedynie pozostaje leczenie objawów, które nie dotrze do sedna. Możesz stosować do kąpieli i wcierania emolienty, kąpać się w oliwkach...

  • Autor: iwciaG Data: 2015-05-01 00:31:40

    Mam problemy z przesuszaniem skóry i również potrzebuję solidnego nawilżania co niekiedy kosztowało majątek, by poczuć ulgę. Jakiś czas temu odkryłam bardzo przyzwoity cenowo ,,Mediderm" i teraz zakupiłam już 1000g butlę z pompką za ok 30-35zł. Używam do całego ciała i stóp na noc, a w dzień do rąk i spierzchniętych ust. Jestem mega zadowolona.

    Oczywiście nasilenie objawów powinnaś lekarsko zdiagnozować, ale ja wiem jak trudno spotkać na swojej drodze dobrego dermatologa ;) Pozdrawiam:))

  • Autor: powsinoga Data: 2015-05-01 17:06:29

    Mediderm bardzo pomaga mojemu atopikowi. Rzeczywiście, bardzo konkurencyjny cenowo. Fajny jest też krem do kąpieli tej firmy.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-07-28 08:26:01

    Potwierdzam Mediderm jest w porządku.Moja córka ma AZS zaczęła stosować za moja namową po przeczytaniu Twojej informacji Iwciu smiley2 Na nią zaczął w końcu działać a do tej pory mnóstwo kasy wydawałam na co raz to nowsze wynalazki.Polecam wypróbować innym :) Ja kupiłam na próbę w tubce i zapłaciłam koło 5 zł.

  • Autor: iwciaG Data: 2015-07-28 10:17:46

    smug kiss

  • Autor: gosia220 Data: 2015-05-01 18:19:50

    Moja córka wlewa do kompieli w  wannie  oliwę z oliwek ( taką z biedronki - ok nakrętki  ).
    Buzię smaruje na noc oliwą - różnie , arganową,orzechową,z oliwek.
    Ja nie mam wielkich  problemów , ale nogi też lubię czasem oliwą potraktować zamiast balsamem do ciała.

  • Autor: Lucylla Data: 2015-05-03 18:43:48

    Witamina A 10 000 IU. plus odpowiednie żywienie

  • Autor: domi6 Data: 2015-05-04 09:32:02

    Też tak miałam, dokladnie na tych samych partiach ciała, tylko jeszcze na kolanach. Tam miałam papier scierny a nie skóre...  Kupowałam a aptece zawsze jakieś tluste masci, ale nie pomagały. raz opowiedzialam o tym mojej kosmetyczce i ona mnie wyslala na zabieg nawilżający. Na mnie to podziałało akurat wiec mogę polecić

  • Autor: Chrystiana Data: 2015-06-09 23:48:23

    Polecam do ciała olejek kokosowy, lub oliwa z oliwek. Do twarzy olejek arganowy lub różany.

     Nie polecam syntetycznych oliwek z drogeri,  moją znajomą to świństwo uczuliło i poparzyło
    ( w końcu pozyskiwane z ropy)

  • Autor: InkaMalinka Data: 2015-06-22 10:14:17

    Ja polecam konkretnie olej kokosowy-wyłącznie nierafinowany,nieoczyszczony czyli virgin2thumbsup

  • Autor: landrynka Data: 2015-11-03 09:30:15

    ja polecam stosowanie olejków nawilżających. Mają konsystencję oliwy, dobrze się rozprowadzają i bardzo skutecznie nawilżają skórę.

  • Autor: milenka456 Data: 2016-03-05 22:06:25

    witaj, miałam tak samo ale w pewnym okresie gdy używałam paski do depilacji Może masz jakieś uczulenie? (ubrania, proszek do prania, kremy)

  • Autor: Barabella Data: 2017-05-22 12:48:35

    Mnie pomogło przede wszystkim pilnowanie i przyjmowanie naprawdę dużej ilości wody, w sumie ok. 2 litrów dziennie i zmiana kosmetyków nie tylko nawilżających skórę ale też myjących.

  • Autor: pwyso Data: 2017-05-23 07:57:23

    witamina A (plus reszta rozpuszczalnych w tłuszczach) plus naprawdę dobra oliwa z oliwek extra vergin.
    1-2 Piwa też nie zaszkodzi devilish

    przejdzie

  • Autor: iwciaG Data: 2017-05-23 12:06:11

    Ooooo, tą dobrą oliwę (Wiesz jaką) to bym piła, jadła z bagietką lub samą...... się rozmarzyłam ;)
    Naprawdę trudno kupić dobrą oliwę, bo te przemysłowo robione niewiele się różnią smakiem, choć ceną już tak.....:/

  • Autor: pwyso Data: 2017-05-24 07:47:23

    już co raz ciężej w Polsce o dobrą oliwę, jak nie pojedziesz i nie kupisz u rolnika w Grecji lub we Włoszech to już nie ma za bardzo jak dostać

  • Autor: karols Data: 2018-01-17 06:55:42

    W sumie taka oliwa moze być o wiele bardziej skuteczna od tego co się widzi w  sklepach na pólkach. Piszę tutaj o kosmetykach na bazie olei mineralnych czy parafiny. Które sie nie wchłaniają i mogą działać jedynie ochronnie na górne części naskórka.

    Jeśli miałabym polecić jakiś dobry kosmetyk to byłyby to kosmetyki na bazie emolientów.Mają bardzo dobre działanie nawilżające.

Przejdź do pełnej wersji serwisu