Forum

Gawędy o jedzeniu

slodycze z ameryki

  • Autor: kiki1101 Data: 2017-05-15 23:43:17

    Podpowiedzcie mi prosze, ktore slodycze amerykanskie bylyby mile widzane w Polsce? Chcialabym pryzwiezc troche slodkosci dzieciom ale nie wiem co wybrac.

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-16 00:53:00

    Dzieci zjedzą prawie wszystko...

    Wszystko - marsy, snikersy, kit-katy masz w Polsce, w innym ciut smaku (czekolada inaczej smakuje) - ale radości nie będzie.

    Najpopularniejsze to - Hershey's (czekolada)- w wielu odmianach, Reese's - nadziewane masłem orzechowym oraz cukierki jelly beans.

    Wafelki są dla mnie okropne w smaku, nie ma to jak grzesiek, princessa czy princpolo.

    Ja dla rodziny zawsze przywożę paczkę czekoladek Hershey's, tego producenta, mieszanka różności oraz kises

  • Autor: mggi63 Data: 2017-05-16 07:16:04

    Hershey's jadłam i są smaczne.Delektowałam się często w dzieciństwie moich córek :D

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-16 12:38:48

    Ja byłam zachwycona na początku. Za wiele się nie mogłam podelektować - bo jednak mocniej kakaowe i alergia szybko dawała znać o sobie - ale co pojadłam to moje.
    Smak jest inny. Amerykańska czekolada nie rozpuszcza się w buzi jak europejska. W sumie nie sprawdzałam - to tylko efekt słuchania z córką (przy okazji) jakiegoś gadającego blogu o różnicy w słodyczach.

    Po trzech latach - już nie koniecznie takie dobre. Jednak nie ma to jak europejska czekolada.
    Jak nas dopadnie tęsknota - idziemy do Aldika i kupujemy niemieckie czekolady - głównie dla Ślubnego, bo ja mam ograniczone pole manewru.

  • Autor: kiki1101 Data: 2017-05-16 19:47:48

    Ja nie jem tutejszych slodyczy wiec tak naprawde  nie wiem jak smakuja. Kolezanka podpowiedziala mi ze ciasteczka oreo sa teraz  na topie, a m&m's i orzeszki tez moga byc dobrym prezentem

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-16 20:03:59

    Mogą. Ale to samo kupisz w Polsce, więc trudno mówić o radości ze slodyczy ze Stanów. Na niektórych opakowaniach masz nawet napisy po polsku. Jak to w międzynarodowym koncernie.

    Napisałam Ci nazwy czekoladek, których nie kupisz w Polsce w sprzedaży w marketach. Bo skoro to ma być coś ekstra, niech będzie typowo amerykańskie. 

    Idź do walmarta albo targetu, tam znajdziesz wszystko.

  • Autor: kiki1101 Data: 2017-05-16 20:56:34

    dzieki

  • Autor: mary50 Data: 2017-05-16 23:00:38

    Ja bym proponowala syrop klonowy ale taki prawdziwy nie z walmartu.Zwykle tez przywoze suszone mango jest o wiele lepsze niz to w Polsce ,orzeszki pistacjowe.

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-16 23:12:33

    To jak idziemy w nie słodycze,  to jeszcze jerky, suszona wołowina za zwyczaj, choć widziałam już z kurczaka.

    W Tennessee widziałam sklepy tylko z tym przysmakiem.

    Jak orzechy to pecan oraz ziemne, gotowane, można kupić w puszce. Podobno lepsze świeżo gotowane, nie wiem,  nie gustuje

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-17 00:14:30

    To jak idziemy w nie słodycze,  to jeszcze jerky, suszona wołowina zazwyczaj i zgodnie z tradycją, choć widziałam już z kurczaka.

    W Tennessee widziałam sklepy tylko z tym przysmakiem.

    Jak orzechy to pecan oraz ziemne, gotowane, można kupić w puszce. Podobno lepsze świeżo gotowane, nie wiem,  nie gustuje

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-17 00:22:35

    Dziwne. Dodało dwa osobne posty, o tej samej treści o różnych godzinach.

  • Autor: kiki1101 Data: 2017-05-17 13:15:26

    a wiec kupilam ciateczka oreo, hershey's kisses, orzeszki, jakies owoce suszone , a dla odwaznych jerky z aligatora i rekina laugh2

Przejdź do pełnej wersji serwisu