Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Już prawie lato Lot 2017/9

• Autor: lajan Data: 2017-05-12 23:17:24

Niespokojnie, choć z nadzieją w niebo spoglądamy,
    będzie śnieg, mróz czy też słoneczka się doczekamy.
    Meteorolodzy wciąż nas straszą, burze przepowiadają,
    czasami im się to sprawdza, pewnie się na tym znają.
    Wiosenne mrozy wiele złego w przyrodzie zrobiły,
    pierwsze kwiaty na drzewach całkowicie zniszczyły.
    Na przekór przyrodzie i mrocznym chmurom na niebie,
    idziemy na spacer, przepowiedni nie bierzmy do siebie.
    Słoneczko, które ciepłymi promieniami tak nas grzeje,
    wywołuje fale radości, a ile dobrego teraz  się dzieje.
    Wszystko żyje, pracowicie każdą chwilę się wykorzystuje,
    oddycha pełną piersią, prawdziwą wiosnę teraz się czuje.
    Miło jest spojrzeć na panie, które rękawki już zakładają,
    letnie sukienki, zwiewne i uśmiech na twarzy też mają.
    Ruszajmy więc w plener, z rodziną, zimno precz wygnamy,
    witajmy zieleń, ptaki, zwierzęta, lato już prawie mamy.

• Autor: Lea2 Data: 2017-05-12 23:33:04

Super wiersz... thumbsup  A u mnie w późnej porze popołudniowej było takie piękne słoneczko w chmurkach... sunny

• Autor: tingra Data: 2017-05-12 23:38:41

Panie Lajanie
    ciepla sie doczekamy,
    sukienki poubieramy,
    z usmiechem wiosne przywitamy,
    a na lato chetnie jeszcze troche poczekamy:)

• Autor: lajan Data: 2017-05-13 20:15:01

Tinka, dziękuję za wierszyk. Na Pana Lajana to jeszcze muszę mieć kasę hahahhahahaha

• Autor: tingra Data: 2017-05-16 15:13:17

Kasa nie zrobi z nikogo PANA Lajanku!!! Buziole!

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-13 07:58:00

WITAJCIE!
    Może wreszcie ten cudny wiersz zaczaruje wiosnę! 
    WSZYSTKIM MIŁEGO I CIEPŁEGO WEEKENDU!smiley2

• Autor: lajan Data: 2017-05-13 20:18:08

Zbliża się lato, muszę się spieszyć.

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-14 07:47:44

Na łodziach się nie znam, pływać nie mogę, ale za to kolor przecudny! Oglądam się za każdym niebieskim samochodem i podoba mi się nawet multipla.
    WSZYSTKIM DOBREJ NIEDZIELI!

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-14 12:51:40

Lajan, napisałeś wiersz i zobacz, no zobacz jak pięknie jest i cały łikend było hihi......
    Cudnym wierszem przywołałeś lato, ponoć cały tydzień ładny ma być, a w czwartek i piątek to po 15godz słoneczka.....Jupiiii :)))

Buziole

Dopisano 2017-5-14 13:2:8:

Ukłoniki Niedziene:))

Lajan
    , napisałeś wiersz i zobacz, no zobacz jak pięknie jest i cały łikend było hihi......
    Cudnym wierszem przywołałeś lato, ponoć cały tydzień ładny ma być, a w czwartek i piątek to po 15godz słoneczka.....Jupiiii :)))

Buziole      

U mnie tym razem łikend bardzo spokojny.... w piątek posiedzieliśmy ze znajomymi na tarasie do północy po czym odprowadziliśmy ich do domciu kilka ulic od nas ;))
    W sobotę kolejny cudny pogodowo dzionek, więc popracowaliśmy trochę w ogrodzie. Ja posadziłam kwiaty do donic na tarasie i na froncie domu oraz kilka koktajlówek znalazło miejscówki w donicach koło tarasu, by cieszyć oko gdy będą oblepione pomidorkami:))

Dziś mieliśmy pobudkę o 5:30, bo Bubuś jechał na zawody pływackie..... Już wiemy, że poprawia swoje czasy, a to najfajniejsze :))

Miłej reszty niedzieli Wszystkim

• Autor: Laugasel1 Data: 2017-05-14 15:02:08

Dziękuję za nowy wątek i śliczny wiersz!!!! Ja dziś faktycznie bez rękawów słońce zapraszałam. Pozdrawiam!!!

• Autor: lajan Data: 2017-05-14 19:42:48

Prawie....gotowa łódka.

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-14 20:05:37

Łoooo......  

• Autor: as Data: 2017-05-14 21:45:20

Super ale byłam przekonana że będzie w kolorze drewna.

• Autor: lajan Data: 2017-05-15 20:58:59

Na wierzchu pokryta włóknem szklanym.

• Autor: Laugasel1 Data: 2017-05-15 05:41:57

Piękna!!!

• Autor: Lea2 Data: 2017-05-19 09:06:09

Super łódka thumbsup 
    A teraz Kapitanie niech nastąpi wodowanie,
    Płyń po bezkresnych wodach pięknych jezior.
    I niech wiatr dmucha, łap go w żagle,
    żeby dobrze i z mocą wiał, a nie ucichł nagle.
    Pielęgnuj łódź żeby pięknie się prezentowała,
    i po każdym rejsie, wypucuj ażeby błyszczała.
    Flagę na maszt zawieś niech powiewa na wietrze,
    i dumnie wiosłuj i tnij to rzeźkie powietrze.
    Na wielkie połowy bądź stałe zwarty i gotowy,
    i niech z toni się wyłoni ławica plotek, leszczy i okoni.
    A ryb nałowisz dla wszystkich aż po burtę całą
    i bacznie pilnuj i uważaj żeby nie było za mało.
    Nie zapomnij i czasem rybkami podziel się też z nami,
    bo żarłoczki WŻ-towe na degustację zawsze gotowe.  
    balloon.daisysunny

• Autor: lajan Data: 2017-05-20 20:59:30

Super, serdecznie dziękuję!!! Siedzę i śpię na działce, dzisiaj zajrzałem do domu i kompa. pozdrawiam

• Autor: Lea2 Data: 2017-05-21 19:14:38

Miłego wypoczynku na działeczce... daisysunny Pozdrawiam milutko... smiley2

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-15 16:12:58

WSZYSTKIM MIŁEGO, WIOSENNEGO TYGODNIA!

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-15 16:28:37

Hej hej hej dobry dzień:))))
    Jak miło witać Was w nowym, frywolnym i letnim wątkudaisy
    Weekend minął błyskawicznie na spotkaniach, wycieczkach, bankietach....i obżarstwie smakowitym:)))
    Jeszcze tylko do czwartku i urlopowanie pierwsze czas zacząć hihi. Teraz przegląd garderoby, specyfików różnej maści, ostatnie sznyty fryzjersko-kosmetyczne, spotkania z psiapsiółkami i w sobotę :komu w drogę, temu.... pod górkę wacko.  
    Pozdrawiam słonecznie wszystkich, zostawiam wodę z cytryną i miętą :))

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-16 14:01:42

Witam śpiewająco, tańcząco i tryskająco....
    Cisza i pustka w Kawiarence, otwieram wszystkie okiennice, wpuszczam słońce, wiosnę, energię, zapach kwiatów i śpiew ptaków :)
    Komu kawy, komu wody z cytryną...a może komuś koniaczku ...dla zdrowotności hihihi.

• Autor: tingra Data: 2017-05-16 15:12:02

Hihihi...koniaczek o tej porze smash

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-16 20:10:53

Przecież już po 13.devilish

• Autor: tingra Data: 2017-05-17 19:12:34

Oki devilish Od 13 do 19 po Twoim koniaku siedzialam sobie pod drzewem i gwizdalam udajac ptaszka.....hihihihi......dzien minal wesolo :DDD

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-17 19:41:05

Hahahahahahahahaha, Tingra, konam ze śmiechu, super laugh2

• Autor: tingra Data: 2017-05-17 19:50:07

O jeju Pati , nie skonaj mi ze smiechu, bo kto walowke zapakuje na wyjazd ??? cheesy

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-17 19:53:21

laugh2 spakować to muszę, ale tylko siebie samą :)))

• Autor: tingra Data: 2017-05-17 20:03:45

Hihi, w co sie spakujesz:))))

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-16 14:48:08

Hejka Wtorkowo:))

Dziś zabrałam się za rozprawianie z chwastami.... (ale Iwett wspominała na wyjcu, że ja piszę zawsze o znajomych, o gościach, tłumach jakich mało....a kto ich widział, no kto? - pytała shy) to może i tych zyljarda chwastów nie było hmmmm, bo kto je widział, no kto.......? No ja devilish

Prawda, czy nieprawda pryskać trza było i tego się będę trzymać..... Nie myślałam, że aż tyle mi zejdzie przy tym.... Teraz poczekam na efekt....zobaczymy:)
    Aaaa, bo tym razem nie pryskałam ,,mniszkiem" znanym i mega drogim w mega małym opakowaniu, a kupiłam 1L preparatu na odchwaszczanie pól uprawnych i trawników sportowych..... Opłacało się, a teraz zobaczym czy działa hihi:))

Lecę Bubusia na anglik zawieść do koleżanki.....

Woda z cytryną jak najbardziej przy takiej pogodzie i pracy plenerowej, więc i ja dzbanek dla chętnych zostawiam.....:))
    Paaaaaaa:))

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-16 20:13:26

Mam nadzieję, że nie randapem, bo to straszne świństwo.

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-16 20:59:17

...nie Herbaciana, jak pisałam to środek na duuuże areały np. pola gdy już na nich jest zasiane zboże, albo na boiska z trawą, by pozbyć się chwastów.
    Randap niszczy wszystko hihi, a tego nie miałam zamiaru na swoim podwórku fundować ;))

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-17 19:00:39

Hej hej hej dobry dzień:)))))
    Ufffff baaardzo intensywny dzień. W pracy zawrót głowy, po pracy szybki zakup telewizora, kosmetyków potrzebnych na wyjazd, ciuszków typu "marine" :)) i brakujących dodatków do gulaszu i mielonych. Gulasz wołowy pyrka, kotlety mielone w ilości hurtowej stygną, kuchnia lśni, a ja ze złamanym pazurkiem ( a takie sliczne były, długachne hihi) przysiadam się do Was. Pazurki jutro będzie mi pani skracać, wszystkie, oj żal....żal hihihi :))))
    Wypijam kawkę i lecę na "sporty" moje, poty wylewać.

Tingra, ale że co z tą porą i koniaczkiem???, że niby za wcześnie, czy za pózno hahaha. Herbaciana dobrze mówi, toż to już popołudnie to i dżentelmeni piją hahaha (a ja siebie tak bardzo lubię, że zawsze serwuję sobie to co chcę i kiedy chcę wacko ).

Nie wiem czy uda mi się wpaść do Was przed wyjazdem, więc do rychłego gdyby co....
    Postaram się z "wywczasów" zajrzeć do Kawiarenki:)))
    Pozdrawiam wszystkich bow

• Autor: tingra Data: 2017-05-17 19:24:41

Hej, hej!
    Dzien byl i jest dobry i u mnie, nie tak intensywny jak u Ciebie Pati, ale jest :DDDD
    To Ty ze soba wieziesz cala wyzerke, to gdzie jedziecie ???

Pazury odrosna i podrapiesz niejednego...niechcacy...hihihi

Milego "wywczasowania" zycze !!!

A z tym koniakiem w srodku dnia, to roznie bywa, nawet  dzentelmen moze sie zachwiac niechcaco:DDDD

Buziaki!!!

• Autor: patrycja1 Data: 2017-05-17 19:51:18

Tingra, ja wyżerki nie zabieram, mam nadzieję, na karmienie mnie przez innych :))). Robiłam przegląd zamrożonych mięs i postanowiłam zaprosić przyjaciół na taką kolacyjkę przed wyjazdem. Gulasz wołowy, bo ja lubię, a kotlety mielone z różnych mięs (jagnięcina, cielęcina, wołowina i wieprzowina) bo oni się domagają. Jutro nie zdążę przygotować, więc dzisiaj musiałam. 

Pazurki dłuuuugo hodowałam , ale płakać za nimi nie będę hihi, a drapnąć to i z krótkim potrafię hihihi.
    Dziękuję, i życzę samych dobrych chwil.

• Autor: tingra Data: 2017-05-17 20:11:44

No widzisz Kochana jak to jest ze zrozumieniem jezyka ....ciagle sie ucze :)))
    Zagoscic u Ciebie to sama frajda, kto inny by mial czas i ochote zapraszac przyjaciol na kolacje przed wyjazdem!!!???

Milego wypoczynku Patrycjo!!! Sciskam cieplutkoheart

• Autor: tingra Data: 2017-05-18 10:49:34

WOW, 22 na plusie u mniedaisy

Milego dnia Wszystkim zycze !

• Autor: as Data: 2017-05-18 21:37:25

Moje dzieci wczoraj wróciły z trzydniowej wycieczki do Zakopanego. Mają pełno wrażeń. Przeżyły ulewę z gradem, wiatr, śnieg słońce. Oczywiście nie wszystko razem. Ubrania przemoczone. Buty całe w wodzie. Mimo to dzieci są szczęśliwe i zadowolone. 4 pralki ciuchów dziś musiałam wyprać. 
    Mam nadzieję, że nie pochorują się po tym bo w niedzielę jedziemy na I Komunię. Mąż jest chrzestnym.

• Autor: bahus Data: 2017-05-21 17:38:07

Zima już odeszła w nieskończoną dal,
    Ale niejednemu zrobiło się żal.
    Żal serce ścisnął, oddychać nie daje
    Choć wiosna za oknem zapachniała majem.
    Zapachniało kwiatem, zielenią i słońcem
    Co zaskutkowało... zimy marnym końcem.
    Koniec bałwanów, nart, śniegu i sanek 
    W przeszłości zamieszkał zimowy poranek.
    Lecz głowa do góry, nie ma się co smucić
    Parę miesięcy minie i zima znów wróci...

• Autor: lajan Data: 2017-05-21 20:33:50

Bahus, BRAWO!!!!

• Autor: Herbaciana Data: 2017-05-22 07:51:17

Niech nie wraca, nie lubię zimy.
    WSZYSTKIM WIOSENNEGO DNIA!smiley

• Autor: mariolan76 Data: 2017-05-22 10:24:25

Brawo wiersz pierwsza klasa  ale jak dla mnie to zimy moze wcale nie być .

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-22 10:29:39

Nooo, Bahus wpadasz z przytupem hihi :))

Zdecydowanie zapraszamy częściej   

• Autor: mariolan76 Data: 2017-05-22 10:22:55

Witam , 
    ostatnio mam urwanie d....   zupełnie nie mam czasu na nic . Biegam tylko i załatwiam ostanie sprawy przed Komunia . Potem po małego do szkoły i na próby do kościoła .  A to jeszcze nie wszystko przecież musze jeszcze wszystko przygotować na przyjęcie . Na szczęście juz wszystko sobie rozplanowalam i mam nadzieje ze sie wyrobie i wszystko wyjdzie tak jak to sobie zaplanowałam . Ufff jesli to sie skończy to chyba musze odpocząć . 

Sobota była prawie jak lato . Słonko , ciepło poprostu super . Postanowiłam troszke poleżeć na leżaczku i sie poopalać . Mały poszedł grać w piłkę i niestety pierwsze słonko zrobiło swoje . Pomimo ze go zawsze smaruje kremem z filtrem 50 to i tak dostał uczulenia na rękach . Całe szczęście ze z roku na rok jest coraz lepiej . Biedak chce sie drapać a ja mu nie pozwalam . Dzis juz po moich zabiegach jest lepiej . 

Kupilam sobie kwiaty na balkon i teraz moge posiedzieć i podziwiać . Mój czarny ptaszek w tym roku tez przylatuje jak tylko mnie zobaczy i zaczyna koncer by mi było przyjemnie pic kawę . 

Jeszcze musze sie pochwalić bo jestem strasznie dumna z mojego synka . Pamiętacie jak mały pisał konkurs matematyczny Kangur  i wtedy wyskoczyła mu ta gorączka 40C . Myślałam ze nic z tego nie bedzie bo po nieprzespanej nocy i ledwo przytomny wyszedł w połowie konkursu bo powiedział ze juz nic więcej nie wymyśli i zle sie czuje . A tu suprajs pani która była odpowiedzialna za konkurs złapała mnie ostatnio na korytarzu i powiedziała ze mały ma wyróżnienie i dostanie dyplom i nagrodę . Niemoglam uwierzyć ze mu sie udało mimo wszystko . Mój mały uparty zdolniacha . 

Ok lecę do kuchni bo jakbym miała mało pracy to postanowiłam ugotować dzis galaretę . Ale za to będę mieć jutro gotowy obiad . Jesli mi sie uda to jeszcze wpadnę a jesli nie to dopiero po całym zamieszaniu . 
    Pa

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-22 10:40:49

Mariolan, się minęłyśmy w wejściu jakoś hihi......

Widzę, że u Ciebie zamieszanie z zabieganiem...... nie zazdroszczę stresu, czy wsio wypali i czy wystarczy czasu rolleyes2, ale pewnikiem będzie gicior i dasz jak zwykle radę wacko.

Uściski dla synusia i gratulacje za osiągnięcie i upór 2thumbsup.

Aaaaa, pamiętasz jak mówiłam o dziwnym uczuleniu mojego syna......
    On ma za to problem z zimnem i pewnikiem jak pojedzie na obóz nad jezioro, to znowu będzie mu doskwierało pojawianie się bąbli od zimnej wody i jedynie ogrzanie i nie drapanie daje ulgę..... Ale durne te uczulenia staszecznie....annoyed.

Pozdrowionka;)

• Autor: iwciaG Data: 2017-05-22 10:26:41

Ukłoniki Poniedziałkowe:))

Łikend minął nie wiedzieć kiedy......
    W piątek zrzuciliśmy łódź na wodę i teraz stoi w porcie 5km od nas....
    Trzeba ją oporządzić, umyć w środku itd. i będzie można wypływać łikendowo na spotkania ze znajomymi na pobliską wyspę ;))

W sobotę gościliśmy się u znajomych, a niedzielę spędziliśmy na nic nierobieniu w naszym ogrodowym buszu wylegując się i słuchając francuskiej muzyki.... Polecam posłuchać...
    https://www.youtube.com/watch?v=YgP2whwA2Wg

Dziś trzeba było wstać o 5 rano, bo Bubuś z klasą do Warszawy wyjeżdżał.... bidok jeszcze chyba w drodze.... Ale plany mają ambitne, więc mam nadzieję wróci za 3 dni zadowolony ;))

Komu kaffy, komu.....?
    Paaaa;)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu