Forum

Kuchenne porady

Herbatka dzika róża z żurawiną prośba o przepis

  • Autor: ciastojad Data: 2016-10-20 22:29:04

    Piłam dziś u Grycana przepyszną herbatkę. Na spodzie mnóstwo żurawiny, plastry pomarańczy pływające w herbacie . Na pewno był tam dodany syrop. Chyba nie było cynamoi goźzdzików, bo nie było czuć w smaku. Czy ktoś już może odtwarzał te herbatkę w domu i mógłby podzielić sie przepisem?

  • Autor: megi65 Data: 2016-10-21 15:53:28

    Przecież przepis masz w głowie , znasz składniki ..tylko samodzielnie dobierz sobie syrop jaki Tobie odpowiada. I już masz nie Grycana tylko Ciastojada herbatkę jak marzenie wink2

  • Autor: ciastojad Data: 2016-10-21 20:31:33

    Kupiłam dziś herbatkę z żurawiny, zagotowałam wodę z zurawiną, do tego plastry pomarańczy i sok z dzikiej róży, była pyszna, ale nie do końca to samo. Masz racje , będzie herbatka ciastojada:) Ja niestety nie umiem tworzyć w kuchni. Odtwarzać przepisy tak, ale  daru typu ,, a dodam szczyptę tego czy odrobinke tamtego""  nie mam niestety stąd moje pytanie.

  • Autor: megi65 Data: 2016-10-21 22:31:30

    Ja tam wierzę w Ciebie.. thumbsup)) może warto dodać trochę orzechowego syropu z odrobiną rumu .. ?
    Tak tyko dywaguje bo herbaty nie piłam .. Napisz mi czy taka herbatą można kupić w lodziarni Grycan ?
    Jeśli tak to podreptam do lodziarni i ''na Twoje zlecenie'' zakupię herbatkę i rozbiorę na czynniki pierwsze z pomocą ..... pani za lady (o ile wzbudzi moją sympatię i ja .. w niej wink2 ) .

  • Autor: ciastojad Data: 2016-10-22 23:32:48

    megi bardzo dziękuję. U nas była w lodziarni, wypasionej( ciasta i takie tam tez były).  Ta moja produkcja pochwalę się,  dobra jest, ale czuć w niej specyficzny smak syropu z dzikiej róży i jest czerwona od herbapolowej herbaty żurawinowej. Tamta miała taki piękny słomkowy kolor. Ale może moja zdrowsza...? i
    ps. rumu nie było na 100%- wyczułabym go, bo go nie lubię

Przejdź do pełnej wersji serwisu