Forum

Kuchenne porady

Kiszony Kalafior !!!

  • Autor: Cezare Data: 2004-04-06 09:08:52

    Witam
    Niedawno na węgrzech dane mi było spożywać między innymi kiszonego kalafiora; paprykę, marchewkę a nawet dynię. Węgrzy są fanami kiszenia. Czy ktoś z was ma przepis na kiszonego kalafiora?? Nie wiem czy można należy go kisić razem z kapustą, lub ogórkami, czy można to robić bez dodatku innych warzyw. Węgrzy ponadto potrafią ostro doprawić kiszone warzywa. Jak ktoś z was ma doświadczenia w tej kwestii, to proszę o pomoc.

  • Autor: alan00 Data: 2004-04-28 10:16:14

    Użytkownik Cezare napisał w wiadomości:
    > Witam
    > Niedawno na węgrzech dane mi było spożywać między innymi kiszonego kalafiora;
    > paprykę, marchewkę a nawet dynię. Węgrzy są fanami kiszenia. Czy ktoś z was ma
    > przepis na kiszonego kalafiora?? Nie wiem czy można należy go kisić razem z
    > kapustą, lub ogórkami, czy można to robić bez dodatku innych warzyw. Węgrzy
    > ponadto potrafią ostro doprawić kiszone warzywa. Jak ktoś z was ma
    > doświadczenia w tej kwestii, to proszę o pomoc.
    Z kiszonym kalafiorem zetknęłam sie w Rumuni. Kiszone było wszystko razem w jednym słoju:kapusta, ogórki, zielone pomidory, papryka i tenże kalafior. W zeszłym roku pierwszy raz zrobiłam to sama. Miałam co prawda problem z zielonymi pomidorami ( muszą być absolutnie zielone) ale wyszło pysznie. Przyprawy i zalewę zrobiłam tak jak do kiszenia ogórków, kapustę (małą główkę) pokroiłam na osiem części, pomidory w całości, papryka w dużych kawałkach, kalafior w cząstkach. To naprawdę nic trudnego a bardzo pyszne.alan.

  • Autor: trel Data: 2004-10-06 20:50:28

    Z dużym opóżnieniem przeczytałam Twoją prośbę.Dzisiaj w przepisach podałam przepis na kiszonkę armeńską.Może jeszcze się przyda. Do kiszenia można dodać troszkę więcej kalafiora.Kiszonka jest bardzo ostra.Jezeli nie lubisz palących potraw dodaj mniej papryczki.
    trel

  • Autor: dorka Data: 2004-10-06 21:37:18

    Ja robię kalafiora na bieżąco w sezonie, a mianowicie do słoika z sokiem po ogórkach kiszonych wkładam różyczki kalafiora, po paru dniach jest fantastycznie chrupiący. Spróbuj:)

    Pzdr
    Dorota

Przejdź do pełnej wersji serwisu