Forum

Kuchenne porady

menu na komunie

  • Autor: eweli Data: 2004-04-27 14:43:34

    CZy ktos mogby poradzic co przygotowac na obiad i nie tylko (w dniu piewszej Komunii Sw.)aby menu bylo
    niepowtarzalne a przy tym bardzo smaczne. Prosze rowniez o propozycje ciast

  • Autor: aneda Data: 2004-04-29 18:32:58

    Użytkownik eweli napisał w wiadomości:
    > CZy ktos mogby poradzic co przygotowac na obiad i nie tylko (w dniu piewszej
    > Komunii Sw.)aby menu bylo
    > niepowtarzalne a przy tym bardzo smaczne. Prosze rowniez o propozycje ciast
    No cóż. Sama mam zamiar robic w tym roku obiad z okazjii I komunii. Jeszcze szczegółowego menu ale z grubsza mam zamiar zrobić trzy różne obiady "niedzielne" i podac jako jeden. Stawiam nie na oryginalność lecz na różnorodność i ładne podanie. Tak aby każdy znalazł coś smacznego dla siebie. To musi być zjadliwe przede wszystkim dla dzieci a szczególnie dla Pirewszokominijnego. U mnie obiad byłby do niczego jeśli nie byłoby koltlecika i torciku z galaredką...

  • Autor: selue Data: 2004-05-13 17:51:38

    Użytkownik eweli napisał w wiadomości:
    > CZy ktos mogby poradzic co przygotowac na obiad i nie tylko (w dniu piewszej
    > Komunii Sw.)aby menu bylo
    > niepowtarzalne a przy tym bardzo smaczne. Prosze rowniez o propozycje ciast


    Wszytsko zalezy od twoich gosci.
    jesli cechuje ich raczej konserwatyzm polecam tradycyjne dania swiateczne i odswietne.Ja sam nie jestem zawolennikiem tego typu rozwiazan,ale przy mojej szeroko rozumianej falilii takie sprawdzaja sie najlepiej (nikt nie wydziwia ,ze nie lubi to tymianku,to estragonu etc)Jezeli mozesz zaszalec zaproponowal bym ci cos w stylu srodziemnomorskim (w kazdym razie jakis watek tematyczny przez caly dzien byl by mile widziany)MOze zacznij od salaty ,potem quiche,moze po drodze jaka s zupa cebulowa (zapiekana z grzankami)...potem maly odpoczynek...
    i dalej...(ja nie jadam miesa,wiec ci go nie proponuje) Moze szparagi,albo inne wiosenne warzywa (brokuly ,marchew w tymianku)...
    Na koniec serki,owocki,moze jakis muss czekoladowy a dla doroslych (w sumie dzieciom tez nie zaszkodzi) zabayone.
    Koniecznie lody!!! i tort (bialy)

    to na tyle...

  • Autor: selue Data: 2004-05-14 15:17:42

    wiesz,jednak przemtslalem sprawe...
    wszytsko zalezy jak wczesnie jest sama uroczystosc.Jezeli sniadanie to moze cos lekkiego...np amlet albo nalesniki
    na obiad bobry byl by barszczyk czerwony i moze jakas dziczyzna,albo inne pieczyste miesa...

  • Autor: agusiakm Data: 2008-04-08 23:08:54

    Użytkownik eweli napisał w wiadomości:
    > CZy ktos mogby poradzic co przygotowac na obiad i nie tylko (w dniu piewszej
    > Komunii Sw.)aby menu bylo
    > niepowtarzalne a przy tym bardzo smaczne. Prosze rowniez o propozycje ciast

    ja znalazlam taka strone moze sie komus przyda :)

    http://www.sudety-pokrzywna.pl/oferta/menu_komunia.htm

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-04-12 13:03:16

    Patrząc na datę ten wątek jest juz chyba trochę nieaktualny

Przejdź do pełnej wersji serwisu