Forum

Kuchenne porady

Proszę o przepis

  • Autor: Iza33 Data: 2004-05-02 19:15:58

    Poszukuje przepisu na sernik pieczony na herbatnikach,jesli ktoś moze proszę o pomoc.

  • Autor: malgosia bonisniak Data: 2005-11-08 13:43:19

    kochana! szukajac przepisu na sernik, przeczytalam Twoja prosbe i postanowilam do Ciebie napisac. Otoz kiedys nie chcialo mi sie robic ciasta pod sernik i wpadlam na wspanialy pomysl, zastapilam herbatnikami.Nie wazny jest przepis, herbatniki mozna uzywac zawsze i do kazdego przepisu ,nic sie nie martw i wyprobuj.Ja od tamtej pory nie robie spodu pod serniki, wygodnie i szybciej.Nawet musze Ci powiedziec ze uzywam herbatnikow pod mase makowa, jest super.zycze smacznego

  • Autor: pauladu83 Data: 2004-07-13 22:21:10

    Znalazlam ten przepis w jednym z moich kulinarnych zeszytow mam nazieje ze ci bedzie smakowal
    Skladniki:
    - 600 gram poltlustego, zmielonego bialego sera
    - 4 jajka (zoltka oddzielone od bialek)
    - 200 gram cokru pudru
    - puszka brzoskwin
    - 1 filizanka gestej smietany
    - 1 lyzka soku z cytryny
    - 4 lyzki stopionego masla
    - kilka kropel zapachu waniliowego

    Ciasto okruszkowe:
    - 200 gram pokruszonych, poduszonych zwyklych herbatnikow
    - 6 lyzek stopionego masla
    - 2 lyzki cukru
    - 1 opakowanie cukru waniliowego
    Stopione maslo wymieszac z cukrem, wsypac herbatniki i ogrzewac na malym
    ogniu
    2 minuty ciagle mieszajac. Odlozyc 3-4 lyzki ciasta a reszte wylozyc (wrecz
    nawet wysypac) do tortownicy o srednicy 26 cm. Ugniesc lekko lyzka i
    odstawic w
    chlodne miejsce.

    SERNIK#2
    SERNIK GOTOWANY NA HERBATNIKACH

    składniki:
    • 5 jajek
    • 1½ szklanki cukru
    • 1 kostka tłuszczu
    • 6 paczek herbatników
    • budyń żółty
    • 1 kg twarogu
    sposób przyrządzania:
    Twaróg zmielić. Jajka ubić z cukrem. Roztopić tłuszcz, do tłuszczu dodać ubitą pianę, twaróg i gotować parę minut. Dodać budyń rozmieszany w ½ szklance mleka. Część herbatników wyłożyć na spód blachy na to masę twarogową i pozostałe herbatniki.

    I OSTATNI PRZEPIS

    składniki:
    Ciasto:
    • 25 dag herbatników „petit-beurre”
    • 15 dag masła (margaryny)
    • kilka łyżek cukru pudru (do smaku)
    • cynamon
    • imbir
    Masa serowa:
    • 45 dag białego sera
    • 4 duże (5 małych) jajek
    • 18 dag cukru
    • 1 torebka cukru waniliowego
    • 25 dag (1 opakowanie) serka homogenizowanego
    Polewa śmietanowa:
    • ¼ litra śmietany kremówki
    • 2 łyżeczki soku z cytryny
    • 3÷5 łyżek cukru
    • gałka muszkatołowa
    sposób przyrządzania:
    Ciasto: na stolnicy rozgnieść herbatniki wałkiem na mączkę (stolnicę można wyłożyć dużym arkuszem papieru śniadaniowego, potem łatwiej zsypuje się uzyskaną mączkę do miski). Herbatniki można też zetrzeć na tarce, ale jest to bardziej żmudne. W misce ucierać mączkę z herbatników ze stopionym masłem, cukrem pudrem (ilość ― do smaku) oraz szczyptą cynamonu i imbiru. Utartą masę rozłożyć na spodzie tortownicy (nie trzeba jej niczym smarować) i wyrównać powierzchnię. Masa serowa: ser przetrzeć przez sitko. W misce ucierać na puszystą masę jajka z cukrem i cukrem waniliowym, dodając po łyżce przetarty ser i serek homogenizowany. Utartą masę przełożyć na przygotowany spód i wstawić do nagrzanego piekarnika (180°C) na 40 minut. Na 15 minut przed końcem pieczenia serowiec polać polewą śmietanową przygotowaną z wymieszanej śmietany z sokiem z cytryny, cukrem pudrem i odrobiną gałki muszkatołowej.
    Uwaga!. Jest to oryginalny w smaku serowiec, w którym klasyczny kruchy spód zastępujemy ciastem z utartych na proszek herbatników, masła i cukru (do smaku).



    Masa serowa:
    Ubic 4 zoltka i 2 bialka ze 170 gr. cukru. Do sera dodac te mase jajeczna,
    cukier waniliowy i ucierac 5 minut mikserem, wlac smietane i ucierac 2
    minuty,
    dodac zapach waniliowy i sok z cytryny. Ubic na sztywno piane z 2 bialek i
    30
    gr. cukru. Na okruszkowym spodzie wylozyc serowa mase, na to pokrojone w
    kostke
    brzoskwinie. Nastepnie na owocach rozsmarowac piane. Obsypac okruszkowym
    ciastem i wstawic do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na srodkowy
    poziom.
    Piec okolo 30 minut. Ser po upieczeniu powinien miec swiezy, twarozkowy smak
    i
    kremowa konsystencje.

  • Autor: emiloos Data: 2005-11-08 15:34:19

    Podajesz prawie ten sam przepis co tu: http://wielkiezarcie.com/przepis2352.html ...?

  • Autor: bahus Data: 2005-11-08 22:13:17

    Emiloos ten wątek ma prawie półtora roku...więc twój post jest nieco "po czasie" :D
    Bahus

  • Autor: emiloos Data: 2005-11-09 14:05:49

    Wiem słoneczko... zauważyłam to po czasie :( ale to nie ja odgrzebałam ten temat :P
    Wypatrzyłam go bo mam taki sam przepis z jakiejś gazety i z ciekawości wpisałam w wyszukiwarce. Możesz moje wypowiedzi skasować w tym temacie?

  • Autor: alman Data: 2005-11-09 19:33:16

    Często robię sernik na herbatnikach, nawet jak jest to sernik bez spodu, daję na spód herbatniki, bo tak mi lepiej smakuje. Używam herbatników prostokątnych i wykładam nimi dno blachy, a na to wylewam masę serową. Więc bez obaw możesz tak zrobić. Pozdrawiam.

  • Autor: ptaszek Data: 2005-11-10 19:11:43

    ja  robie  na herbatnikach  sernik gotowany. dodaje  dużo  bakalii,  na wierzch .. też  herbatniki  i polewa, przepis  napewno  znajdziesz  na  wż. jest  pyszny

Przejdź do pełnej wersji serwisu