Forum

Gawędy o jedzeniu

przepisy niemoje

  • Autor: marinik Data: 2004-05-17 11:53:06

    Przyznaje sie - bez bicia. Od dawna kompletuje roznego rodzaju przepisy, ale na poczatku nie zwracalem uwagi na ich zrodlo i autora.
    No i teraz mam dylemat. Bo przeciez nie wypada sie chwalic, skoro to nie jest mojego autorstwa, a autora lub zrodla nie jestem w stanie podac.
    Macie podobnie????

  • Autor: Aga*26 Data: 2004-05-17 13:35:54

    Użytkownik borgia napisał w wiadomości:
    > No cóż... poznałam ten ból z drugiej strony. Kiedyś na stronie mm zauważyłam u
    > Nutinki przepis, który podałam ze dwa lata temu na forum gazety. Bez wzmianki
    > nawet, że przepis ściągnięty. Na chleb z kminkiem. Zresztą jak przyjdzie
    > kolej, to go wklepię... I chociaż dokładnie, to nie mój, ale przerobiony
    > odpowiednio. Tyle razy robiony, że znam na pamięć wszystkie różnice między nim
    > a oryginałem. A skąd wiem, że ściągnięty? Mimo, że ilości składników
    > zmniejszone o połowę to jasne dla mnie było, że to, to to. Upraszczam sobie
    > jak tylko mogę w kuchni i tam, gdzie inni z reguły używają łyżki drewnianej,
    > ja używam miksera. Co zaznaczyłam. I reszta też się zgadza. Nie ukrywam, że
    > poczułam się dziwnie, ale tylko dlatego, że ktoś nie podał, że przepis nie
    > jego. Piszę o tym, bo nie chciałabym być posądzona o plagiat, gdy właśnie
    > tenże chleb znajdzie się w mojej książeczce. Sama z reguły bazuję na innych
    > rzeczach - to chyba normalne. Korzystam czasem z przepisów z internetu, ale
    > żaden z nich nie będzie figurował na mojej stronce. Skłamałam!!! Będą dwa, ale
    > zaznaczę to. Oba wyśmienite. Myślę, że jak coś jest pyszne, to warto to
    > przekazać dalej... Niech się inni cieszą...
    No z tymi przepisami różnie bywa, ponieważ ja wpisałam tutaj przepisy, które poznałam przygladając się mamie w kuchni, to co mój facet dla mnie sporzadził na kolację itd. i chcę się podzielić z Wami tymi przepisami, chociaż tak naprawdę źródła ich pochodzenia nie znam :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu