Forum

Kuchenne porady

ciasteczka francuskie

  • Autor: kaczora Data: 2004-06-04 21:32:08

    Czy ktoś zna dobry przepis na ciasteczka francuskie i jak się je robi.Bo słyszałam że trzeba je cały czas robić tylko nożem- nie rękami, bo wtedy nie wychodzą.

  • Autor: Ruzia Data: 2004-06-04 21:39:36

    Kaczora a chce ci sie naprawde te ciasteczka samej w domu robic, w wiekszych supermarketach jest pyszne mrozone ciasto francuskie z ktorego mozna wyczarowac pyyyysznosci np takie :
    składniki
    30 dag ( lub 10 platkow 10x10 cm) gotowego mrozonego ciasta francuskiego
    10 dag mielonych orzechow laskowych
    3 dag cukru
    szczypta cynamonu
    1 lyzka miodu
    2 jajka
    1-2 lyzki maki
    sposób przygotowania
    ciasto francuskie odmrozic, wyciac 10 kwadratow o boku 10 cm, bialka odzielic od zoltek, orzechy wymieszac w miseczcez cukrem, maka, miodem i bialkami na gladka mase, ja robie to zwyczajnie lyzka, nie trzeba uzywac miksera, na kazdy kwadrat ciasta ukladac troche nadzienia orzechowego, skladac na pol zeby powstaly trojkaty, docisnac lekko brzegi, mozna posmarowaac je lekko zoltkiem zeby lepiej sie trzymaly, ukladac na blasze wylozonej papierem do pieczenia, ale zachowaj duzy odstep bo ciacha mocno rosna, piec w temp 200-220 stopni okolo20 min. zostawic chwile do ostudzenia, posypac cukrem pudrem lub polukrowac i mozna jesc.

    dodatkowe informacje
    robilam te ciasteczka na rozne sposoby, znakomicie wychodza z mielonymi migdalami,a takze z ... pokrojonymi w kostke jablkami i cynamonem. wyzej podany przepis wypatrzylam w gazecie, ciacha sa przepyszne.

    nie mam przepisu na ciasto fr., ale jak naprawde chcesz zrobic je sobie sama to poczekaj troszke, napewno ktos wrzuci tutaj dobry przepis :)

  • Autor: kaczora Data: 2004-06-04 21:42:42

    Dzięki za pomusł- na pewno się przyda, ale w końcu sama bym chciała coś wyczarować. Ale z Twojej rady skorzystam.

  • Autor: bahus Data: 2004-06-04 21:54:15

    Ciasto francuskie jest naprawdę trudne i pracochłonne, ale próbuj :)))))
    Bahus

  • Autor: Ruzia Data: 2004-06-04 22:55:43

    Kaczora mam zdjecie tych ciasteczek na ktore podalam wyzej przepis, jesli chcesz moge ci wyslac meilem :)

  • Autor: kaczora Data: 2004-06-05 09:47:44

    Rózio bardzo bym chciała zobaczyć te zdjęcia.Mój e-mail to aga813@gazeta.pl

Przejdź do pełnej wersji serwisu