Forum

Kuchenne porady

Krem do karpatki

  • Autor: Becenas Data: 2004-06-17 20:22:04

    Krem do karpatki wychodzi mi moze raz na trzy proby. Nigdy nie wychodzi gladki, zawsze robia sie grudy, a na dodatek nie jest zbyt sztywny. Posluguje sie przepisem, z ktorym sie juz wiele razy zetknalem: 1 lyzka maki kartoflanej, 2 lyzki maki, 1/2L mleka, cuker waniliowy. Zagotowac mleko z maka i cukrem az do stezenia. Schlodzic. Utrzec kostke masla z 1/2 szklanki cukru pudru. Dodac schlodzony budyn do masla.

    Problemy zaczynaja sie od budyniu--nie zawsze jest sztywny po schodzeniu. Maslo rozcieram mikserem, dodaje budyn, i grudy w sam raz. Im wiecej miksuje, tym gorzej--krem robi sie coraz bardziej plynny, a grudki choc maleja, nigdy nie znikaja.

    Dzieki

  • Autor: Nalle Data: 2004-06-22 21:06:09

    A ja właśnie robiłam karpatkę - pierwszy raz w zyciu ;-) i...
    Krem wyszedł smaczny - ale nie taki tłusty - bo nie lubię.
    Wzięłam 2 budynie i 750ml mleka, jak wystygł dodałam
    pół kostki Kasi. Mąż ucierał mikserem od razu jedno z drugim
    i wyszedł pyszny kremik.

    Problem miałam z ciastem. Po upieczeniu (jeszcze gorące)
    było suche, kruche - takie jak powinno być. A jak blaty
    wystudziły się - zrobiły się wilgotne i takie klapnięte.
    Nie wiem, co zrobiłam nie tak? Piekłam w 250C przez 20min,
    blachy nasmarowalam maselkiem - poza tym miałam problem
    z wyjęciem blatów z blach...Przywierały - mimo, że przecież
    były nasmarowane. Help - ktoś wie, czemu tak?

  • Autor: zosia-k Data: 2004-06-23 11:39:37

    ja wam podam przepis co robię od lat;pół litra mleka z tego odlać pół szklanki resztę zagotować z cukrem waniliowym.Do pół szklanki mleka dodać 2 łyżki mąki pszennej i 2 łyżki mąki ziemniaczanej i wlać do gotującego się mleka potem dobrze wystudzić.Następnie 1 margarynę utrzeć z 1 szklanką cukru pudru i połączyć z masą budyniową. smacznego

Przejdź do pełnej wersji serwisu