Forum

Kuchenne porady

Pytanie początkującej

  • Autor: Andziulka Data: 2004-07-06 09:57:36

    Od niedawna zostałam zmuszona do samodzielnego gotowania "wszystkiego" i teraz poszukuję przepisu już chyba trzeci dzień na coś, co w moim domu jest niezbędne. Mianowicie potrzebuję konfitury/dżemu/soku (czegokolwiek :) ) za jagód. Byłabym wdzięczna za po prostu "coś z jagód w słoiku". :) Z góry dziękuję

  • Autor: zosia-k Data: 2004-07-06 12:35:01

    ja sypię umyte jagody do słoiczka zasypuję cukrem i zagotowuję.A potem można robić co się chce,teraz najczęściej zamrażam jagody.

  • Autor: bahus Data: 2004-07-06 21:52:33

    Ja świeże jagody mrożę. Zimą całość "idzie" do pierogów,
    które moja rodzinka uwielbia
    Bahus

  • Autor: Andziulka Data: 2004-07-07 08:33:30

    DZIĘKUJĘ!!! :)
    Jagody już mam i już niedługo zostaną zrobione na zimę. Ale... czy może mi ktoś powiedzieć jakie mają być te proporcje cukru, bo w gruncie rzeczy to jest dla mnie największą niewiadomą.
    Przeglądałam wcześniej przepisy, znam zasady forum i staram się nie śmiecić :) Jedyne co znalazłam w przepisach to chutney z jagód, dlatego spytałam (biorę też pod rozważenie ten argument, że przepis, który jest mi potrzebny, istnieje na stronie, ale ja go nie mogę odnaleźć)

  • Autor: Andziulka Data: 2004-07-08 09:52:00

    Wytłumaczę tak: u mojej mamy zawsze było coś takiego, że w słoiczku były jagody w taki jagodowym soku. Mam w domu dziadka, któremu te jagody pomagały na wiele dolegliwości, więc są mi potrzebne. Mama zmarła dwa miesiące temu i niestety nie mam jak się jej spytać jak robiła te jagody i jak to się nazywało. Dlatego pytam o "cokolwiek", bo nie wiem co to było i pomyślałam, że po prostu zrobię to, na co znajdę przepis i co mi wyjdzie :)

  • Autor: 555 Data: 2004-07-07 23:35:48

    mysle ze tutaj mozesz znalezc sporo ciekawych informacji:
    http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=3713&post=3713&all=1
    w zasadzie jest to dyskusja o truskawkach, ale jesli zastosujesz podane proporcje do jagod, powinno wyjsc calkiem ok..
    pozdrawiam

  • Autor: Andziulka Data: 2004-07-23 23:08:35

    Dziękuję Wam wszystkim :)
    Nie mogłam wcześniej napisać, bo pech mnie dopadł -- popsuł mi się komputer. Więc teraz składam wielkie dzięki :) Szczególnie za te jagódki borgii

Przejdź do pełnej wersji serwisu