Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Co robimy na obiad :-)

  • Autor: piola Data: 2004-07-13 20:16:02

    E tam no brak mi pomysłów na obiad... Kręce się jako ten robal po książce Borgii i wielu innych jeszcze i nie wiem co wybrać :-). Gadajta co robita to może spapuguje.
    U mnie dzisiaj i jutro będzie zupka jarzynowa, no a na kolejne dni pomysłów niet.

  • Autor: zosia-k Data: 2004-07-13 23:17:28

    a ja kotlety z kaszy grycznej i surówka

  • Autor: bahus Data: 2004-07-14 00:10:27

    Piola !!! ręce mi opadają....to ja się męczę przez półtora roku i pilnie wklepuję przepisy....a Ty nie wiesz co ugotować. Rany boskie,
    co to się porobiło :)))) Wszystkiemu winna Unia :)))) i te atomy i te kosmity ...kosmici :))))
    Bahus

  • Autor: piola Data: 2004-07-14 08:53:14

    Bahusie, ja już dawno mówiłam, że to przez te kosmity i Łunię :-)Tylko nikt mnie słuchać nie chciał.
    a tak na poważnie to tyle tu przepysznych potraw, ja mogę zrobić co tylko dusza zapragnie bo to lubię, ale z wyborem u mnie trudności:-). Ja to wogóle jakaś mało zdecydowana jestem.
    Dobra bahus, udaję się zatem do Twojej książki.
    a, i zerknęłam na te ziemniaczki borgii - faktycznie brzmią pysznie, tylko z czym je podać?
    Piola

  • Autor: IK Data: 2004-07-14 07:47:16

    Masz rację. Też zawsze mam ten dylemat: co na obiad. Na dziś mam łazanki z pieczarkami, szynką i kapustką kiszoną.
    Pozdrawiam - Irena.

  • Autor: gosipiet Data: 2004-07-14 08:17:51

    A ja przygotowałam żurek z kiełbachą, jajcami na twardo - dałam duzo czosnku i chrzanu - bo wszyscy u mnie podziębieni i smarkaci. Zimno jak cholera - gdzie to lato ??? :(:(:(

  • Autor: piola Data: 2004-07-14 08:45:53

    To ja w takim razie poproszę o ten przepis na żurek :-). Tylko dla mnie to musi być tak łopatologicznie :-)

  • Autor: gosipiet Data: 2004-07-14 09:27:42

    Mówisz - i masz :)
    - kilka białych kełbasek
    - kawałek marchewy, pietruchy, selera
    - żurek śląski w butelce albo w słoiku
    - listek laurowy, majeranek, kostka rosołowa, czosnek 3-4 ząbki, łycha słuszna chrzanu ze słoika (najlepszy z motylkiem na etykiecie)
    - ziemniory pokrojone w kostke
    - kilka jajec na twardo
    - kilkanaście skwarek boczku
    Wrzuć do gara kilka kiełbasek białych (moga być grube albo cienkie) - jak sie zagotują poprzekłuwaj, jak się przestanie burzyć zbierz szumy. Dalej wrzuć kostke rosołową, całą marchewę, kawałeczek selera, kawałeczek pietruchy. Dodaj liscia, majeranek kilka ząbków czosnku, Gotuj pomalusiu. Przygotuj ziemniory pokrojone w kostke, pokrój boczek w kosteczkę, podsmarz.
    Jak nieco warzywa zmiekna wrzuć ziemniory, jak bedą prawie miękkie dodaj boczek podsmarzony, wlej cały słoik albo butelkę żurku - zagotuj wszystko. Na koniec dodaj słuszną łyche chrzanu, sprobuj, może trzeba bedzie przyprawić maggi, pieprzem - lub dodac jeszcze troche chrzanu. Ja zrobiłam według tego przepisu wczoraj późnym wieczorem - i był bardzo dobry.
    Polecam z jajkami na twardo pokrokonymi w kostkę. Czasami nie dodają inni ziemniaków - ale moja rodzina lubi treściwy żurek.:) smacznego

  • Autor: piola Data: 2004-07-14 09:37:48

    O dzięki Ci wielkie Gosiu, zrobię w przyszłym tygodniu :-)

  • Autor: bahus Data: 2004-07-14 10:10:18

    Dobrze dodać kiełbasę śląską pół na pół z białą. Lepszy smak
    Bahus

  • Autor: Animozja Data: 2004-07-14 10:48:13

    Pyry z gzikiem.

  • Autor: piola Data: 2004-07-14 12:24:15

    Postanowiłam jutro zrobię klopski mielone w jarzynach, to i pewnie jeszcze na piątej zostaną, a na sobotę planuję borgii makaron z białym sosem, czy jakoś tak to szło :-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu