Forum

Kuchenne porady

Potrzebuję pomocy! Pilnie :-)

  • Autor: maciek_kajusia Data: 2004-07-15 00:28:53

    W sobotę mam dosyć ważną rodzinną "schadzkę" ( wiecie, elegancko, przy świecach, ja narzeczony, rodzice) Oczywiście zoobowiązałam się (jak każda porządna gospodyni) do zoorganizowania wspaniałej, nieprzecietnej kolacji. haha. Może macie do polecenia jakieś fajne przepisy??? Zależy mi na tym żeby to było bardzo lekkie i oryginalne (bez ciężkich mięch, pieczeni, farszów i góry węglowodanów) Najlepsza opcją byłaby kuchnia włoska ale powiem szczerze, że makaron już trochę mi się znudził...

    Z góry dziękuję i przesyłam buziaki dla wszystkich smakoszy ;-)
    Mój e-mail ruda@ftv.pl

  • Autor: pauladu83 Data: 2004-07-15 15:47:55

    Jezeli tylko lubisz , sprobuj zrobic chinszczyzne, ktora jest bardzo lekka i smaczna
    50 dag filetow z kurczaka
    opakowanie mrozonki chinskiej
    1lyzka curry
    1 lyzka sojowego sosu
    olej
    1/2 lyzki mielonej papryki
    2 zabki czosnku
    220 ml bulionu instant

    Filety pokroic w paski, posypac curry i mielona slodka papryka.Czosnek pokroic w cienkie paski.W rondlu rozgrzac olej, wlozyc czosnek i smazyc az bedzie brazowy.Czosnek wyjac, wlozyc na ten olej kurczaka i smazyc az do zarumienienia.
    Zamrozona mieszanke chinska usmazyc na oleju, dodac bulion, sos sojowy i polaczyc z kurczakiem. Doprawic sola


    Podawac z ryzem ugotowanym na sypko

    DESER_ KREM MASCARPONE

    1 puszka moreli
    4 l-czki zelatyny
    500 g jogurtu naturalnego
    125g serka mascarpone(ewentualnie serka smietankowego)
    4 lyzki ajerkoniaku
    2 op cukru waniliowego
    2 lzyki likieru morelowego
    2 lyzki migdalow wplatkich
    2 galazki melisy

    MOrele osaczyc,2 lyzeczki zelatyny rozpuscic, wymieszac z jogurtem.Serek mascarpone wymieszac z ajerkoniakiem i cukrem waniliowym,nastepnie z jogurtem.Krem krotko chlodzic

    2 lyzeczki zelatyny rozpuscic,,4 polowki moreli odlozyc do dekoracji,Reszte owowcow zmiksowacz likierem morelowym,wymieszac z z zelatyna- chlodzic w ldowce

    Wylozyc krem mascarpone do pucharkow, nastepnie mus z moreli i tak na przemian.UDekorowac morelami i melisa

  • Autor: baby Data: 2004-07-15 20:34:41

    Hej!!! Jeśli lubicie dania rybne to proponuję Pyszną rybę w zalewie, przepis wklepałam dzisiaj.
    Danie to musisz przygotować dzień wcześniej, aby ryba przeszła zalewą. Jeśli nie lubicie ryb to
    może Lasagne z mielonym mięsem.
    Pozdrawiam!!!! Barbara

Przejdź do pełnej wersji serwisu