Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Borgia proszna jest o uwage!

  • Autor: Kociando Data: 2004-07-23 16:57:21

    Penetrowalam dzisiaj sklepy pod katem slodzika do ciast i musze Ci powiedziec, ze wybor jest dosyc duzy, ale akurat Assugrin nie ma. Z tego co sie zorientowalam w sieci, to w Niemczech do dostania najczesciej jest ten w tabletkach. I teraz moje pytanie: czy koniecznie musi byc tej firmy, czy on jest jakis bardzo specjalny? Wiem, ze w tych slodzikach sa rozne substancje slodzace. Czy TY musisz miec konkretnie ktoras z nich? Niby na wszystkich jest napisane, ze dla diabetykow, ale moze musi byc np. bez froktozy? Ja sie po prostu nie znam, ale gdybys konkretnie powiedziala jaki Cie interesuje, to wybadam sklad, ustale firme i juz kolega bedzie mial latwiej. Aha, w duzych sklepach widzialam najczesciej taki w plynie do ciast - 8 kropelek to jedna lyzeczka od herbaty. Cena w zaleznosci od firmy i wielkosci butelki od 1€ (duza buteleczka, chyba 300 ml)do 4€ (mniejsza buteleczka, ale niby lepsza firma). W proszku widzialam w Schlecker na polkach z produktami dla diabetykow i kosztowalo opakowanie cos ok. 3€. To na razie tyle. Czekam na wytyczne i bede dalej prowadzic sledztwo. Pozdrawiam. M.

  • Autor: Kociando Data: 2004-07-23 18:01:13

    Borgia, zajrzyj moze tu: http://www.natreen.de/de/NP/Natreen+Feine+Süsse/ , to sie troche zorientujesz. Natreen ma tez przepisy na tej stronie i te zalete, ze jest dostepny w kazdym wiekszym sklepie. W Schlecker tez. A Dr Oetker ma cukier zelujacy dla diabetykow. I tez jest w duzych sklepach dostepny. M.

  • Autor: Kociando Data: 2004-07-23 18:08:07

    Oj, z tym Oetkerem sklamalam, zajrzalam na ichnia strone i to jest cukier zelujacy z fruktoza. Sorrki. m.

  • Autor: Kociando Data: 2004-07-23 18:22:13

    To znowu ja. Przypomnialo mi sie, ze nie tak dawno na MM byla dyskusja na temat slodzikow. Dziewczyny twierdza, ze w prawie kazdym duzym sklepie mozna kupic taki w plynie i takie w proszku. I ze na nich jest napisane, czy nadaja sie do pieczenia, czy nie. I ze sa wlasnie na polkach z rzeczami dla diabetykow. W plynie na pewno jest w Remie, tylko nie wiem, czy masz u siebie ten sklep. Usciski. M.

Przejdź do pełnej wersji serwisu