Forum

Kuchenne porady

Żurek?

  • Autor: widok Data: 2004-07-26 12:29:21

    Jestem tu pierwszy raz ale podejrzewam ze nie ostatni to pewne,swietne forum,bardzo prosze o zamieszczenie wyprobowanych przepisów na pyszny żur,bede bardzo wdziezcny i chetnie skorzystam z rad bardziej doswiadczonych osob w tej materii,przpisy prosze zamieszcac w postaci odpowiedzi lub przeslac na addres: komancz75@interia.pl,bede bardzo wdzieczny,pozdrawiam i z gory dziekuje

  • Autor: bahus Data: 2004-07-26 23:42:30

    Podam Ci mój żurek jest co prawda w mojej książce, ale niech tam :)))

    Żurek wielkanocny

    1,5 l wywaru z mięsa i warzyw,
    1 l żuru (zakwasu z żytniej mąki),
    50 dag surowej białej kiełbasy,
    4 jajka na twardo,
    1/2 szklanki gęstej śmietany,
    1 łyżka startego chrzanu,
    1 cebula,
    5 ząbków czosnku,
    3 liście laurowe,
    1,5 łyżki majeranku,
    10 ziarenek czarnego pieprzu
    sól i pieprz mielony do smaku.

    Cebulę podpiec na patelni bez tłuszczu.. Kiełbasę zalać gorącym wywarem, dodać cebulę, liść laurowy i ziarna pieprzu. Gotować 30 min. Wyjąć cebulę, wlać zakwas i gotować na wolnym ogniu przez 20 min. Wyjąć kiełbasę, zupę przecedzić. Dodać chrzan i przeciśnięty przez praskę czosnek, śmietanę i majeranek. Doprawić solą i pieprzem do smaku. Kiełbasę pokroić w półplasterki. Dodać da żurku. Zagotować. Podawać z połówkami jajek licząc po jednej na porcję.
    Bahus

  • Autor: widok Data: 2004-07-28 22:51:54

    wielke dzieki bahus za przepis,juz go wyprobowalem i mi wyszedl smaczny,aczkolwiek skorzystałem z gotowego zakwasu zakupionego w sklepie bo jestem studentem i w warunkach akademickich trudno by mi było robic dobry zakwas,podejrzewam ze robiony wg starych receptur zakwas jest o wiele lepszy niz ten ze sklepu,o wlasnie czy moglibyscie podeslac jakies przepisy na dobry zakwas,bede bardzo wdzieczny,i wogole przysylajcie sprawdzone przepisy na żur bo to pyszna zupa wrecz maniana a zwlaszcza na kacyka to jest miodzio zwłaszcza gdy jest odpowiednio kwasna nie za dużo ale troszki,pychotka,z niecierliwoscia czekam na kolejne sprawdzone przepisy -:))

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-03-25 10:54:24

    W tym roku sama podjęłam się kiszenia żuru,miał być na Wielkanoc,ale już nie mogłam się doczekać efektu i dziś ugotowałam.Wyszedł pyszny:)Mam pytanie odnośnie "nastawienia"nowego zakwasu,mianowicie w jakiej kolejności teraz to zrobić(zostawiłam trochę ukiszonego zakwasu).

  • Autor: asieksza Data: 2010-03-29 09:29:23

    Ja robię najprostszy żurek : gotuję białą kiełbaskę i boczuś wędzony, mięsko i kiełbaskę wyjmuję kroję, osobno gotuję ziemniaczki i jajka. Do wody w której gotowała się kiełbaska i boczuś dodaję zakwas ( do tej pory kupny ale teraz już się robi mój własny ), pokrojoną kiełbaskę, trochę boczusia, ziemniaczki, i gotuję razem przez chwilkę Na talerzyk połówka jajka i żurek mniam.

  • Autor: eNka Data: 2010-03-29 09:38:45

    Myślę, że też się nada: http://wielkiezarcie.com/recipe13864.html

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-03-30 10:10:51

    Enko kochana chyba zle Ci sie link wkleil bo pokazuje sie to:Fatal error: Internal Zend error - Missing class information for in /var/www/WielkieZarcie/templates_c/%%portlet__pager.tpl.php on line 21

  • Autor: oriona Data: 2010-03-30 10:17:54

    Użytkownik Dorota zza plota napisał w wiadomości:
    > Enko kochana chyba zle Ci sie link wkleil bo pokazuje sie to:Fatal error:
    > Internal Zend error - Missing class information for in
    > /var/www/WielkieZarcie/templates_c/%%portlet__pager.tpl.php on line 21

    U mnie otwiera się ok.

  • Autor: as Data: 2010-03-30 10:19:57

    U mnie poprawnie się otwiera. To albo wina Twojej przeglądarki albo był to chwilowy problem i już działa. Sprawdź sobie jeszcze raz.

Przejdź do pełnej wersji serwisu