Forum

Kuchenne porady

Prosze pomozcie! Ciasto drożdżowe - czy mozliwe, ze bez jajek???

  • Autor: MarysiaMP Data: 2004-08-05 20:16:14

    Ciasto drożdżowe - palce lizać przepis dodany przez Kasiulinkę! nie ma jajek w przepisie, czy to pomylka Autorki? czy faktycznie tak moze byc? nigdy nie rozilam ciasta drozdzowego, bede robic jutro, ale poniewaz ma to byc prezent to chcialabym wiedziec na pewno czy tam dawac jaja czy nie? Pomocy!!!

  • Autor: 555 Data: 2004-08-05 20:43:28

    hmmm..
    jak nigdy nie robilas ciasta drozdzowego, to ja Ci podam przepis, z ktorego wychodzi bardzo smaczne, a nie wymaga w zasadzie zadnych umiejetnosci i nie trzeba sie przy nim napracowac..

    jest to troche nietypowy przepis babci Ani:

    drożdżówka z lodówki
    składniki:
    1 kg mąki pszennej
    4 całe jaja
    10 dag drożdży
    2 szklanki ciepłego mleka
    2 łyżki octu
    pół szklanki cukru
    pół kostki margaryny

    W ciepłym mleku rozrobić ręką drożdże, margarynę - dodać ocet. Wszystko wlać do miski z przesianą mąką, dodać jaja i cukier, wyrobić ręką. Dobrze wyrobione ciast włożyc do dużej miski do lodówki (tak !!) na około 1 godzinę. Po tym czasie włożyć ciasto do blaszek, poczekac aż podrośnie i .. do piekarnika.
    Można upiec z owocami i kruszonką lub zrobić dwie rolady z nadzieniem .
    jedna rada: przygotuj sobie wszystkie skladniki wczesniej, ja tak nie zrobilam i potem cala kuchnia byla do sprzatania :))

    wlasnie z niego pieklam drozdzowke pierwszy raz i wyszla wspaniale :))

    pozdrawiam

    ps. mozesz zrobic z polowy porcji, wtedy wyjdzie jedna blaszka..

  • Autor: Sandey Data: 2004-08-05 21:05:40

    I zrób dużo miejsca w lodówce, bo to ciasto rośnie w lodówce baaardzo. Ale rzeczywiście jest dobre, robiłam kilka razy, ostatnio z morelami.

  • Autor: MarysiaMP Data: 2004-08-05 22:14:40

    Wielkie dzieki za odpowiedzi :-) jutro bedzie moj debiut, ale chyba zrobie to z Twojego przepisu, droga 555 :-) troche boje sie tego bez jajek :-)
    Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: 555 Data: 2004-08-05 22:19:02

    przepis Babci Ani :))

    mam nadzieje, ze Ci sie uda.. :))

    pozdrawiam

  • Autor: MarysiaMP Data: 2004-08-06 00:41:05

    Dzieki, opowiem jak juz zrobie :-) bedzie ze sliwkami ...

  • Autor: 555 Data: 2004-08-16 19:23:08

    i jak sie ciasto udalo..?
    ktore w koncu zrobilas..?

    pozdrawiam

  • Autor: IK Data: 2004-08-06 07:26:23

    Kiedyś na wielki czwartek robiłam pączki Myślałam nie wiem o czym, bo zapomniałam o jajkach. Wyrosły mimo to jak nigdy! Lepiej bez jajka niż za dużo cukru, bo robi się ciężkie.
    Irena.

  • Autor: Kasiulinka Data: 2004-08-10 21:07:37

    Zupełnie niepotrzebnie obawiasz się tego braku jajek. Do cista drożdżowego nie są one konieczne a już na pewno nie do tego. I uwierz mi, że ciasto jest warte zachodu.
    Pozdrawiam

  • Autor: jaiula Data: 2004-08-16 15:28:18

    Witaj
    zawsze dodaje jaja do ciasta drożdżowego i nie wyobrażam sobie co to za ciasto bez jajek.

  • Autor: bahus Data: 2004-08-16 16:38:28

    Pewnie pieczone przez mężczyznę :)))))))
    Bahus

  • Autor: bahus Data: 2004-08-16 16:40:37

    O takie poświęcenie trudno nas posądzać :)))))
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu