Forum

Kuchenne porady

tort urodzinowy

  • Autor: 555 Data: 2004-08-06 19:19:39

    niedlugo bede miala urodziny i chce przygotowac tort.. poniewaz moj mezczyzna przepada za bita smietana, i to w wersji "nieskalanej" zadnymi dodatkami (owoce, czekolada, galaretki itp.), a mnie to wydaje sie strasznie mdle, pomyslalam o kompromisie.. i znalazlam taki przepis:
    http://wielkiezarcie.com/przepis3800.html
    czy ktos z Was zna to ciasto z autopsji..?
    a moze ktos poleci mi cos innego..?

    pozdrawiam

  • Autor: pauladu83 Data: 2004-08-07 15:01:34

    555, dzisiaj poszukaj w moimm zeszycie i jak tylko cos znajde to ci dam znac.Czy ten tort musi miec bita smietane/?Wiem ze mam gdzies przepis z bita smietana i z truskawkami, a inny jest z biita smietana i ajerkoniakiem.-oba sa naprawde calkiem apetyczne.co prawda nie ma bitej smietany ale zawsze mozesz zrobic pijaka http://wielkiezarcie.com/przepis3182.html bardzo mniamusny badz tez
    http://wielkiezarcie.com/przepis3583.html. POszukam dzisiaj tych moich przepisow i odpowiem dzisiaj lub jutro.pozdrawiam!PAULA
    '.
    .
    "

  • Autor: 555 Data: 2004-08-07 15:22:05

    Paula, dziekuje za odpowiedz.. :))

    bita smietana o tyle jest konieczna, ze juz napomknelam w chwili zacmienia, ze tort bedzie z bita smietana (wiec jakby zostalo zaklepane :(( )..
    z truskawkami i jakimikolwiek dzemami odpada, natomiast ten ajerkoniak brzmi interesujaco :))
    odpadaja takze wszelkie bakalie z rodzynkami na czele i wiorki kokosowe, niestety..

    ten tort bialy czekoladowy dolaczylam do "bazy pomyslow", jak jeszcze znajdziesz cos ciekawego, to jesem chetna..

    jeszcze raz dzieki i pozdrawiam :))

  • Autor: bahus Data: 2004-08-07 15:35:32

    No to przy takich założeniach, raczej tort trudno będzie wymyśkić :))))
    Proponuję na gotowy (spryskany uprzednio np. rumem) biszkopt położyc warstwę
    bitej śmietany. To wszystko. a śmietanę troszkę zakwasić bo to będzie mdłe jak chol....a :)))))
    Bahus

  • Autor: 555 Data: 2004-08-07 15:40:38

    no wlasnie dlatego, ze i mnie sie wydaje mdle do wy...nia ;)) szukam jakis sposobow :))

    dziekuje za porade :))

  • Autor: pauladu83 Data: 2004-08-07 16:54:58

    4 jaja, 125 g cukru , szczypta soli, 75 g maki pszennej, 4 lyzki maki ziemniaczanej , 1 lyzka proszku do pieczenia, 3 lyzki kakao, 6 platow bialej zelatyny, 250 ml ajerkoniaku, 700 ml kremowki, 2 op cukru waniliowego, 2 lyzki startej polewy czekoladowej , 4 lyzki posiekanych pistacji

    Zoltka + cukier + 2 lyzki wody-ubic n agesty krem.Bialka ubic z sola na sztywna piane, wylozyc na mase jajeczna. Maki wymieszac z proszkiem i kakao, przesiac na piane- calosc ostroznie wymieszac.
    Tortownice wylozyc pergaminem , wlac ciasto, Piec 35 minut w 175C. Biszkopt wylozyc do gory spodem ,przestudzic, zdjac papier i przekroic na 2 palcki.

    Zelatyne namoczyc , rozpuscic, lekko przestudzic.Wymieszac z ajerkoniakiem-schlodzic.Kiedy ajerkoniak zacznie tezec dodac 600 ml smietany uprzednio ubitej z cukrem waniliowym - wymieszac.
    Wokol 1 placka zapiac obrecz, na ciasto wylozyc 1/3 kremu, polozyc 2 placek- zdjac obrecz
    Tort posmarowac reszta kremu-chlodzic okolo 2 odzin.
    100 ml smietany ubic i wycisnac na tort w postaci rozyczek.Udekorowac pistacjami i starta polewa czekoladowa.Smacznego!!!

  • Autor: 555 Data: 2004-08-07 20:01:33

    dziekuje bardzo za przepis :))

  • Autor: pauladu83 Data: 2004-08-08 01:41:39

    a tak przy okazji -wszystkiego najlepszego z okazji urodzin:)

  • Autor: 555 Data: 2004-08-08 08:06:32

    dziekuje bardzo :))

    to jeszcze prawie tydzien, ale ja lubie robic wszystko na spokojnie..

Przejdź do pełnej wersji serwisu