Forum

Kuchenne porady

Smażenie zamrożonej ryby

  • Autor: zdrowy Data: 2004-08-29 18:57:18

    W smażalni ryb zamówiłem halibuta. Pokazano mi do wyboru kilka zamrożonych
    kawałków ryby. Po 10 minutach miałem ten kawałek ryby na stole wspaniale
    przesmażony i właściwie nasolony. I o to solenie mi chodzi. Jak to się robi?
    Wiem, że zmrożoną rybę dość szybko smaży się w tzw. głębokim tłuszczu, ale w
    jaki sposób następuje nasolenie? Na pewno nie mrozi się nasolonej ryby, a w
    10 min. rozmrozić, nasolić i usmażyć?

  • Autor: tinca Data: 2004-08-30 11:25:54

    W mikrofali rozmrazasz, przyprawiasz i smazysz. To proste.

  • Autor: zdrowy Data: 2004-08-30 19:43:43

    Opisałem konkretną sytuację. Ryba była smażona w tzw. głębokim tłuszczu. Chodzi mi o nasolenie bez zozmrażania. Nie mam rozeznania w używaniu mikrofali, gdyż jestem jej zdecydowanym przeciwnikiem. Pomimo tego ciekawi mnie, jak w tym wątpliwie korzystnym dla organizmu człowieka urządzeniu, można solić, doprawiać i smażyć jednocześnie ?! Przepraszam, ale moja niewiedza odnośnie mikrofali jest bardzo zaawansowana !!! Znam tylko jej wady !!!

  • Autor: marinik Data: 2004-08-31 07:44:35

    wydaje mi sie, ze na gleboki tluszcz nie rzuca sie ryby zmrozonej na kosc. A jesli juz troszke ona "pusci" to da sie ja bez problemu posolic. A jesli potem w panierce jakiejs to ta sol sie chyba ryby trzyma i przenika do jej mieska. Zreszta- bez panierki chyba tez z niej nie ucieknie.
    To takie moje gdybanie tylko.
    A mikrofala wcale zla nuie jest. Mam taka z grille, i termoobiegiem- - nie zastapi ona piekarnika, ale w zyciu jest BAAAARDZo przydatna.

  • Autor: klio Data: 2004-08-31 08:48:42

    Faktem jest ze zamorozona rybe na kosc wystarczy na moment dac do lekko cieplej wody by z wierzchu byla mieciutka (zalezy ja gruby kawalek) i bez problemu posolisz.

    kliopu

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2004-09-01 15:24:04

    A może zamrozili posolone?

Przejdź do pełnej wersji serwisu